bugün

nazlı ılıcak.
kendisi halen ntv'de ki yazı işleri programında dengir'e inanmaktadır.
vakit gibi gazeteleri okuyan her bireyin yapacağını tahmin ettiğim olay. onlar için amaca giden her yol mübahtır nasıl olsa.
yüzyılın indiragandi hareketi olan deniz feneri yolsuzluğunun almanya'da ortaya çıkmasına rağmen bunu komple teorisi sanıp hala aynı derneğe para kaptırmaya devam eden organizmalarla aynı familyadan gelen canlılardır.

bunlara inanmaları için bir şey göstermeye gerek yok zaten, inanmaya hazır olarak yetiştirilmiştirler.
ulkelerini degil, partilerini seven insanlarda gorulen inanmadir.
inanmasalar bile 'olur o kadarcık' deyip suçlarını göz ardı edecek insanlardır.

edit: yanılmışım. belli ki yaptıklarını dengir'in yanına bırakmayacak kaliteli seçmenlerdir.
koro halinde kendi düzenledikleri şarkıları okuyarak hu çeken cemaattir:

narenciye önü boyalı direek
tırdan tıra vurdun sen beni feleek
bir an olsun dayanamaz bu yüreek
ölürüm de ayrılamam mir senden
ahhh...
ölürüm de ayrılamam dengirden
colormatik gözlükten kaynaklanmayan, at gözlüğünden kaynaklanan görme ve anlama problemi çeken insanlardır.
edit : pardon bir de sözlük içindeki yakın akrabaları ve çevresidir. *
objektiviteden uzak partilerini taraftar olarak tutan insanlardır.
pazara kadar değil mezara kadar sloganıyla hareket ederler. Yoksa bin yaşına gelmiş çoban sülü hala alternatif olabilir mi?
edit te yapalım tam olsun: tuttuğunuz parti ülkenin a.koydu hala daha en büyük nidaları ile alkışlıyorsunuz. Yaptıkları yolsuzluklar bu kadar ortadayken, bu desteğin sebebi nemalanmak mıdır?
Ha? Yoksa beyin yerine bilardo topu mu var kafatasınızın içinde?
colormatik gözlüklerden kaynaklanıyor.
rayban falan taksalar sorun ortadan kalkar. ya da en iyisi lens alsınlar. onun da bakımı zor be.
benim hırsızım namusludur,
benim sübyancım yapıyorsa ''o çocuk zaten o yoldadır''
bizim cemaat ...yorsa,
kabahat fasulyadadır...mantığı.