bugün

kemalistler bayram yapar, monşerler yurt dışına kaçar, gariban halk savaşır.
rte israili kınar.
israille birlikte başka ülkelerde bize saldırabilir.
israilin intiharı olur. tükürüğümüzle boğarız israili.
Ardından da bazı arap ülkeleri bunu destekleyebilir. Bazı ülkeler "kınama" adı verilen süper ötesi silahlarını israil'e yönlendirebilir. Yani uluslararası arenada yine yalnız kalan ülke oluruz.
böyle koalisyon halinde olursak boku yediğimiz aşikardır. ha akparti tek başına iktidar olur ozaman israili sikme fırsatını tayyip erdoğan kaçırmaz.
israil bize saldırmaz saldırtır amerikanın 100 yıllık hayali kürt devleti kurulursa Türkiye onunla savaştırılır(inşallah böyle bir şey olmaz) israil çok korkak bir devlet çünkü. hem Türkiye israil ve abd düşmanı gibi gözüksede israil ve amerikanın isteğini yapıyor. milliyetçi duygularımız bizi yanıltmasın.
Bu saldırıların boyutu önemlidir. Çünkü daha önce israil zaten bize saldırdı. (bkz: mavi marmara) he uzun vadede zararlı çıkan israil oldu orası ayrı ama türk tarafından askeri bir karşılığı olmadı. Ayrıca israil pkk yı kullanarak iskenderuna saldırı düzenledi ve bunu döneminin dış işleri bakanı olan liberman açık açık söyledi bu konuda biz destekledik pkkyı diye.
Türkiye kolay kolay israili karşısına alamaz. Çünkü mahallenin delisi gibi olan bir nükleer terör örgütü var. ( israil devletten daha çok terör örgütü gibi hareket eder ) türkiye ne zaman israil içinde istihbaratını kuvvetlendirir ne zaman yüksek irtifa hava savunma sistemine kurar ise o zaman israilin masasına çıkarıp koyar dalgayı.
aramızdaki batı hayranı bolşevik menşeli baykuşlar (nasıl bir tabir oldu bende anlamadım) bayram eder.

nato bize yardım eder. çünkü israil nato üyesi değil (buna ben bile inanmıyorum).

katar ve suudi arabistan israili çok güzel kınar. suudi arabistan amerikalı dostlarına savaşın bitmesi için diplomasi yapar, çok ta canını sıkmaz ama. katar belki bize biraz( göstermelik olsa da ) para yardımında bulunur.

iran " ey türkiye ben sana diyordum israilden dost olmaz" diye söylenir durur. halk nezdinde bizden yana bir tavır sergilenirse bile devlet otoritesi sadece kınamakla kalır.

mısır darbe yönetimi israile koşulsuz yardım eder.

ışid her iki ülkeyi de tekfir ederi ( pardon israil zaten müslüman ülke değil).,

ürdün de halk bizden yana tavır alır. ülke olarak bize destek olsalar bile bir cacık fayda sağlamazlar bize.

lübnan da hizbullah örgütü " biz deniz geznmişin ülkesine yardım ederiz der" belki bir iki skut füzesi fırlatır, ama iran onun kulağını çeker, otur oturduğun yerde der. ama halk nezdinde bize en azında dua ederler.

tunusta nahda harekatı büyük bir serhildan (pardon bu kelime kürtçe idi) başkaldırı yapar, batı ülkelerinin başkonsolosluklar önlerinde büyü çapta eylem gösterileri olur, en önemlisi bize dua ederler.

cezayir ülke olarak herşeye fransız kalır (fransanın sömürgesi hala nede olsa)

fas bize dua eder, diplomasi gereği yardımda bulunmaya hazır olduklarını söyler.

pakistan hemen islam konseyini toplantıya devet eder, ülke çapında büyük gösteriler olur, pakistanlı mücahitler türkiye ye gelmeye hazır olduklarını söyler ki gelirler de. pakistan ordusu hint okyanusuna bil iki füze fırlatır, israili tehdit eder. şayet savaş büyür ve ortadoğuya sıçrarsa bize yardım edecek olan ilk ülkedir.

afganistan da halk hemen abd askerlerinin olduğu karargahlara roketli saldırıda bulunurlar, taliban bizi sevmese de türkiyenin yanıdan olduklarını söyler, halk bize çok dua eder, ülkedeki cihatçılar savaşmak için pakistan üzerinde türkiye ye gelmeye çalışır.

körfez ülkeleri hemen türk bankalarındaki paralarını çeker yatırımlarını askıya alır, yatırım yapmak için yeni yer ararlar( galiba yeni yer olarak bu sefer güney amerikaya giderler.

veee filistin. şüphesiz burada intifada olur. halkı başta gazze olmak üzere silahlanır, türkiye buraya gelmesin biz israile yeteriz evelallah der, savaşır. (şüphe yokki siz israie yetersiniz kardeşlerim)

türkiye büyük bir zayiat vermez. ama teknolojik alt yapısı israille başedemediği için ülkede uzun sürmeyecek olan bir kriz olur, türkiye israilin su ihtiyacını giderdiği akarsular üzerinden önlem alır. gazzeye çıkarma yapar gazze üzerinden israili fetheder inşaallah, telavive kadar gider ama içimizdeki batılılar ne gerek var barış yapalım der. israil yenilgiyi kabul eder. türkiye filistinini bağımsızlığını ilan eder.

böylece savaş biter.

o kadar yazdım bir beğeniyi çok görmeyin .
türkiyeye ambargo uygulanır, ekonomik kriz alır başını gider.
turkiye israil'i haritadan siler.
Türk halki ne araba benzer, ne de çingenden bozma yahudiye. Ne silah durdurur bizi,ne cebir. Damarimiza basmayagörsünler. Tek yapmamiz gereken gercek bi türk olmak.
olmayacak savaştır , yahudiler ile türkeler 1 kez olsun savaşmamıştır savaşmayacaktır.
israil'in tarzı bu değildir.

israil önce içeride etnik ya da dinsel ayrımı tetikler ve iç savaşa zorlar, ardından komşularınla aranı bozar, bölgen de iş çığırından çıkınca da, Amerika barış için gelir, tümden ağzına sıçarak son noktayı koyar gider.
Böyle bir savaş imkansıza yakındır. Ancak simüle edersek öyle israil'i tükürükle falan bogamayiz. Birileri 6 gün savaşlarını hiç okumamış belli ki.
6 gün savaşlarıyla olası bir türkiye israil savaşını bir tutmak saçmalıktır. arapların savaş bilgisini strateji bilgisini askeri gücünü türkiyeyle bir tutmak daha büyük bir saçmalıktır.ulan israilin nüfusu kadar ordumuz var. nükleer ve kimyasal hariç her askeri teknolojimiz birbirine yakın. israil dediğin yer çük kadar yer. binlerce yıllık askeri geçmişi olan dünyanın en iyi 5 ordusundan birine sahip olan gerekirse canını feda edecek doğuştan asker 80 milyon nüfusu olan bir ülkeyiz. eziklik psikolojisini yenin lütfen.
Nato ülkesi Nato ülkesine saldırmaz. savaş olursa Dünyanın hepsi israilin arkasında olur. kısaca türkiye kaybeder.
kısa sürede türkiye'de herkesin adı ariel, benyamin, yossi falan olur.
savaşı mahalle kavgası gibi gören yazar beyanı.
israil'in yeni dostu olduğumuz için çok zor bir ihtimaldir.

Malum kisiler sayesinde kanka olduk artık.