bugün

Yaşadığı yeri bilmiyorsanız, herhangi bir ortak tanıdığınız yoksa. Ya hergün aynı metroda, otobüste işe geç kalma pahasına karşılaşmaya çalışırsınız ya da facebooktaki milyonlarca kişinin tek tek resimlerine bakıp onu bulmaya çalışırsınız.
platonik aşkın en berbat halidir. en azından isim bilinmeli, facebooktan bulunup fotolarına bakılabilmeli ve hayaller alemine dalınabilmelidir. aksi takdirde platonik de olsa bir yere kadar . yürümez bu iş.
karşı sınıftaki ela gözlü, ortalama boylu, kumral bir genç. böyle mahcup bir duruşu var ama o duruşun altında bambaşka bir çekicilik mevcut.
böyle ulaşılmaz mı desem, umursamaz mı desem, kopuk mu desem, karmançorman bir ruhu var sanki, beni sarıp sarmalayan. gördüğümde içimde birşeylerin kıpırdanmasına sebep olan. ismi ne peki bu harika varlığın? bak işte bu hiç aklıma gelmemişti.
(bkz: otobüste görülen insana aşık olmak) * *
(bkz: ayran gönüllü)
tutulduğun kişinin ismini öğrenmene sebep olan eylemdir.
(#9800067)
ismini bildiğin halde ulaşamamaktan daha kötü değildir. seni seviyorum ijustine!***
saygı gösterilmesi gereken bir durumdur.
herkese olabilir. önce adını bilmezsin, sonra bir şekilde öğrenirsin ama bir türlü yaklaşamazsın. hatta o da sana bakıyordur sürekli. ama mal gibi baktım o kadar ondan bakıyor diye düşünürsün. cesaret edemezsin konuşmaya. böyle sürer gider işte.
(bkz: bir arkadaşım var ondan biliyorum)**
Sadece tutulmadır,ve geçicidir.Tamamiyle aşk olduğu da söylenemez.Aşk olup olmadığının anlaşılması karekterini tanıdıktan sonra mümkün olabilir.Yoksa otobüste,yolda,sokakta her yerde yüzlerce güzel kız görürsünüz..Ve hatta birçok kez de bunlara karşı cinsel anlamda bir çekim duyabilirsiniz..Bunun adı "hoşlanma" dır.Aşk tutulması değil..