bugün

osmanlı'nın türk olmadığını söyleyenlere kapak olacak gerçek...
adam bildiğin malatyalı,
annesi bulgaristan göçmeni,
babası bitlisli...

not: sağlam araştırmacıyım da burada harcanıyorum.
ırkçılığa karşıyız efendim. insaniyeti üzerinden konuşalım deyin ciğerimi yiyin sunayım bilgilerimi. ama kürt türk ayrımı. bunlar kötü şeyler annem kötü şeyler.
insan gibi insan olduğu gerçeği ile boy ölçüşemeyecek gerçektir.
o kadar kötü durumumuz yetmiyor, bir de ırkçılığa mı başlayalım?
ırklara saygı yoktur, kişiliğe saygı vardır.
diğer cumhuriyet liderlerimizi konuşmamıza gerek olmayan gerçektir.
mesela ecevit'e, demirel'e falan dalarsak sabah olur.

o değil de osmanlı türk değilse, cumhuriyet hiç değildir.
topluma vermek istediğim mesaj bu.
bunu da tarih yazsın lütfen...
tanım: beni ve bizi ilgilendirmemesi gereken gerçektir. ismet inönü çok kritik çarpışmalarda ordularımıza komuta etmiş yetenekli ve cesur bir türk subayıdır bizi ilgilendiren budur.

bir tanesi yüzyıllarca fethettiği her yere huzur ve barış götürmüş olandır diğeri de 'ne mutlu türküm diyene' sözünün etrafında kafatası milliyetçiliğini ülke topraklarından silmiş olandır. bu neyin tartışması arkadaşım. osmanlı torunuyuz, cumhuriyet gençleriyiz.
Atatürk ölünce hemen harekete geçmesinden, paraların üstünden atatürk fotoğraflarını kaldırıp kendi fotoğraflarını koydurmasından, bozkurta olan alerjisinden anlaşılan gerçekliktir.

Atatürk'e kürtlere toprak verelim diyen ve Atatürk tarafından sağlam ayar yiyende bu zatı muhteremdir.
so what ? diyerek elit bir çıkış yapmak istediğim söylem. Atatürk de Selanikli ? Benim de dedem Arap'mış ? Laz insanlar da var ortalıkta ?.. gibi gider bu.
pekte üzerinde durulmaması gereken gerçektir. insanın yaptıklarından kendi sorumludur ırkı değil.
size ne? atatürk'ün manevi oğlu da oğlu abdürrahim de kürttü. ahmet türk'ün babası olacak o adamın çocuk doğuramadığı için üstüne kuma getirdiği ilk eşi türkiye de; türkiye'nin babası, Hamidiye alayına bağlı bir komutan olan hüseyin kanco da kürttü. pek tabii bugün beytüşşebap'ı bombalayan orospu çocukları da. mesele ırk değil. mesele insan olmak. bir rivayete göre rte de türk çünkü; sen ben türk'ken.
ermeni olduğu konusunda da düşünceler var olmakta. lakin avrupalilarin bu coğrafyaya bakis acisindan bakarsak gerek türkiye devleti gerekse Türkiye devleti çevresi tamamiyle türk tur. bu yüzden ayrilikci olarak konuşmak yerine bu coğrafyadaki her ferdi bir kabul etmek evveliyetle gerekmektedir. bölücülüğe mahal vermeden bir yasamak ve ayni ülküyü paylaşmak bir devleti oluşturan her ferdin birinci vazifesidir.
merak edilendir.
türkiye de aslının en çok merak edildiği devlet adamıdır.
bi selanik göçmeni diyolar, ertesi gunu bulgar göçmeni diyolar, bi aralar da ermeni diyolardı şimdi de kürt olmuş.
ölmeden önce bi yere not etseydi keşke.
http://i.hizliresim.com/8n3jlQ.jpg
ismet inönü'ye hakaret eden kürtlere kapak niteliğindedir. utanmadan ismet inönü gibi birine faşist deme gafetinde bulunabiliyor.
Annesi Bulgaristan göçmeni babası malatyalıdır. Sanmıyorum.

Malatya, Elazığ, Erzincan Türk nüfusu yüksek bölgelerdir.
umuyorum ki değildir, inşallah değildir yani...
olsa ne olur ki insallah degildir yazmissiniz.