eski genelkurmay istihbarat dairesi başkanı.

internet Andıcı Davası kapsamında hakkında tutuklama kararı çıkan Korgeneral ismail Hakkı Pekin, Genelkurmay istihbarat Daire Başkanlığından Ağustos 2011 ayı içinde alındı.

TSKnın istihbarat kadrolarının gizli olması nedeniyle, Genelkurmay istihbarat Daire Başkanlığına yapılan atama ile Korgeneral Pekinin yeni görev tanımı Resmi Gazetede yayımlanmadığından biz de bu durumu gecikmeli olarak yayınlıyoruz.

kısa biyografi:

1951 yılında Bursa nın iznik ilçesinde doğdu. 1972 yılında Kara Harp Okulundan, 1973 yılında Piyade Okulundan mezun oldu.

30 Ağustos 2006 da Korgeneralliğe terfi etti.

Bayan Nevin Pekin ile evlidir. iki çocuk sahibidir. ingilizce bilmektedir.

internet andıcı davasında hakkında yakalama kararı çıkınca Gataya sevkini yaptırmasıyla bilinmektedir.

GK tarafından görevden alındıktan sonra hangi göreve geldiği açıklanmamıştır.
internet andıcı davası kapsamında hasdal cezaevinde yatmakta olan genelkurmay istihbarat dairesi başkanı. türk ordusu neden istihbarat alamıyor diye soranlara cevabımdır.
içinde çok sayıda üst düzey yargıç ve askere ait mahrem görüntülerin bulunduğu 51 nolu dvd'nin genelkurmay'da olabileceğini söylemiş internet andıcı davası tutuklu sanığı korgeneral.
görsel
ergenekon davasında 7.5 yıl hapis cezasına çarptırılmış emekli korgeneral.
genelkurmay istihbarat dairesi başkanlığı yapmış emekli general. Kıbrıs Bronz Liyakat madalyası sahibidir. sayın rauf denktaş'ın ölümünün ardından talat paşa komitesi başkanlığı görevini yapmaktadır.
yılmaz özdil'in hakkında çok güzel bir yazı yayınladığı eski istihbaratçı.

Tahminim o ki, sizler de “paylaşılamayan adam Hakan Fidan”ın kim olduğunu merak ediyorsunuzdur.

Ankaralı olduğu söylenir ama, Bursa iznik doğumludur. Dağ komando okulunda ve hava indirme tugayında görev yaptı. Kıbrıs barış harekatına paraşüt taburu takım komutanı olarak katıldı. Beşparmak dağlarına ilk atlayanlardandı. Yere iner inmez, stratejik Kralkızı tepesini ele geçiren birliktendi. Türk sınırlarının çizildiği ikinci harekatta vuruldu. Gazi oldu. Kıbrıs Bronz Liyakat Madalyası aldı.

Silahlı Kuvvetler Akademisi’nden mezun oldu. Brüksel’e gönderildi, NATO ana karargahında TMR başkanlığında görev yaptı. Kara kuvvetleri plan prensipler savunma araştırma şube müdürlüğü yaptı. Plan harekat ve teşkilat başkanlığı yaptı. Terörle mücadele bölgesinde, sınırötesinde kritik görevler üstlendi.

istihbarat’ın başına getirildi.

Silivri’ye tıkıldı.

Tee seneler evvel, zorlu bi gece tatbikatından sonra sabah içtimasına iki dakika geç kaldığı için, iki gün hapis cezası almıştı. Tek hapis tecrübesi buydu. Oysa şimdi 7.5 sene vermişlerdi. Üstelik, terör örgütüne üye olmaktan vermişlerdi. O an hissettiği onur kırıklığını asla unutamıyor… 40 senedir gururla taşıdığı silahını teslim etti, beton tabut, Silivri’ye girdi.

B-11 numaralı koğuşa atıldı. Demir kapının üzerinde 30 santime 10 santim ebatlarında sürgülü delik vardı, dünyayla irtibatı bu delikti. Yemeği, mektupları, ilaçları bu delikten veriliyordu. insanlarla temas etmesi, insan yüzü görmesi adeta yasaklanmıştı, yere eğilse bile, delikten yemeği uzatan görevlinin yüzünü göremiyordu, sadece elini görebiliyordu. Tuvalet tıkandığında bile kapı açılmıyor, tuvaleti açmak için kullanılan hortum bu delikten sokuluyordu.

Hepi topu 32 adımlık havalandırma alanı vardı, etrafı 9 metrelik duvarlarla çevriliydi, kuyu’yu andırıyordu. Zemin betondu. Anca burada yürümesine izin veriliyordu. Bir avuç gökyüzünü, bu kuyunun dibinden seyrediyordu.

Silivri’ye tıkıldığında, annesi ağır hastaydı, kahraman oğlunun uğradığı iftiraya daha fazla dayanamadı, rahmetli oldu. istersen bir gün izin verelim, cenazeye katıl dediler. Lütfetmişlerdi. Cenazeye giderse nasıl bir muameleye maruz kalacağını biliyordu.
Acı örnekleri vardı. Refakat eden askerler, cenazeye giden tutuklulara sanki teröristmiş gibi davranıyordu, taziyeye bile izin vermiyorlardı. Gözyaşlarını içine akıttı, son görevini yapamadı, annesinin cenazesine katılmadı.

Neticede, herşeyin kumpas olduğu ortaya çıktı. Silahsız işgal’le hem silahlı kuvvetleri imha etmişler, hem de “istihbaratın bir numarası”nı tasfiye etmişlerdi.

Üniformayı çıkardı, devlete-millete yönelik iftiralarla boğuşmaya devam etti, Ermeni soykırım yalanına karşı mücadele veren Talat Paşa Komitesi’nin başkanlığına seçildi. Ve, milletvekili adayı oldu.

Şimdi diyeceksiniz ki, ne kumpası, ne Silivri’si… Hakan Fidan’la Talat Paşa’nın ne alakası var?

Ne Hakan Fidan’ı kardeşim!

Bu anlattığım madalyalı istihbaratçı, genelkurmay istihbarat başkanı korgeneral ismail Hakkı Pekin… Karşıdevrim’le mücadele etmek için işçi Partisi’ne katıldı.

Ha illa Hakan Fidan kim diye merak ediyorsanız… Akp yandaşı başçavuş olduğunu biliyoruz, başka da bir kabiliyetini duymadık.
önümüzde çok ciddi bir iç savaş tehlikesi olduğunu belirten eski genelkurmay istihbarat dairesi başkanı.

ayrıca konuşmasında tsk subaylarında %40'a yakın cemaat sempatizanı olduğunu da belirtmiştir.
haber türk'te ruşen çakır'a ayar veren komutan.

"ordu olmasa diyorsun, ordu tepki vermese şu an suriye'ye girmiş ve biz de bataklığına batmış olacaktık" dedi.
bugün yayınlanan röportajından kariyeri için ordu içi pisliklere göz yumduğunu anlatmış kişi. şimdi de ülke yönetmeye talip. sen siyasi kariyerin için de pisliklere göz yumarsın.
ergenekon operasyonu olmadan tsk'yı uyaran kişi. (bkz: ismail hakkı pekin ile söyleşi) genelkurmay başkanı olsaydı sanırım ülkede sorun kalmazdı.
http://www.haberturk.com/...kaniti-ve-basbugu-uyardim

-Genelkurmay istihbarat Başkanlığı’nın okullardaki katsayıyla ilgisi nedir onu anlamadım ben, sizin işiniz mi bu?
işimiz değil tabii. Ama bilgi vermek de lazım. Bizim ana görevimiz stratejik istihbarat yapmaktır, ayrıca o dönemde terörle mücadele bizde olduğu için PKK ile ilgili bilgi toplamak.

-Herkesi inceliyorsunuz, olan bitenden haberdarsınız; TSK’ya yönelik tehditleri nasıl fark etmediniz?
Bu yaşananlar yılların birikimiydi. TSK’da çok büyük sorunlar vardı ve büyük bir kısmının üzeri örtüldü. Terörle mücadele, eğitim konusunda yanlışlarımız oldu. Erler, subaylar ve astsubaylarla ilgili yanlışlarımız var. Terörle mücadelede alınmayan malzemeler var.

-Kol kırıldı yen içinde kaldı...
Öyle oldu. Şikâyetler çok birikti. Halının altına süpürüldü, bunlar cemaat ve içeridekilerce kullanıldı.
-“Başbuğ bile endişelendi koltuğundan” dediniz, dolayısıyla büyük bir koltuk kavgası var.
Evet var. ister istemez rütbe ve terfi konusunda herkes birbirini yedi, arkadan işler de çevrildi. Şikâyetler, ihbar mektupları gelir, insanların mezhep farkları ortaya atılır. Hepsi yapıldı. Aileler arasındaki sıkıntılar terfilere yansır.
-“Paşa eşleri etkilidir terfilerde” denilir, doğru mu?
Doğru. O onu beğenmez, bu bunu beğenmez. Eşler, generaller üzerinde etkili oldu. Bunların hepsi kırgınlıklar, sıkıntılar yarattı. Her şey liyakat prensibine göre yapılmadı ve insanlar küstüler. Yurtdışı görevlendirmelerinde de yanlış yapıldı ve birikti. TSK kendi kendini yıprattı. Çürümeler kopuş yarattı.
-O çürümenin ne kadarlık bir parçasıydınız siz bizzat?
Binbaşılığımdan beri işin farkındaydım.
-Neden içinde olmaya devam ettiniz?
Bir meslek seçmişim, ilerlemek istiyorum ve çoğunluğa uydum. Ses çıkaranların neler yaşadığını gördüm, önüm kesilirdi. Ve birçok yerde sustum. Susmak daha kolay galiba. Konuştuğunuz zaman cezalandırılırsınız. Gelecek kaygısı çok.

işte türk ordusu. neden mi bitmedi pkk adamlar kendi kariyerlerini her şeyin önüne koymuş. generalin karısı bile terfiye karışmış.
kıbrıs'a paraşütle atlayan özel kuvvetlerden adam. sonra vatana ihanet ile suçlanıyor sinir hastası olup 3 gün uyutuluyor tedavi görüyor, silahı elinden alınıyor intihar tehlikesine karşı. belki tedavi görmek istemese ölmüş olacaktı.

ergenler gelip kendi kariyerini el üstünde tutmuş diyor. adam görevini yapıp üstlerine iletmiş tehditleri. ne yapsaydı başka. hangi kanala çıkıp anlatsa yayınlanacaktı dedikleri ? cemaat akp kavgalı diye yeni yeni çıkar oldu ekranlara böyle insanlar.
adam diyor ki kariyerimi düşünüp iç yozlaşmalara ses çıkarmadım çünkü ses çıkaranların akibetini gördüm. bu durumda ordu da bugün üst makamlara gelmiş herkes bu kirli düzene ses çıkarmayanlardır. adamın röportajını veriyoruz adamın sözlerini yazıyoruz bizim ergenuslar hala biz uydurmuşuz gibi hareket ediyor. kıbrıs'a paraşütle atlayınca vatana ihanet etme ihtimali kalmıyor demek ki? vay be.
kariyerini kıbrıs'ta ele geçirdiği tepe ve yediği kurşunla yapmış gazi komutanımızdır. dediklerini çarpıtanların boş laflarıyla karalanamaz. evet, bunları yaptıktan sonra vatana ihanet ihtimali kalmıyor. aldın mı cevabını?

lan sizin beğendikleriniz ne yaptı memleket için? hangi fedakarlığı yaptılar? sizin beğendiğiniz yapılarda doğruyu hiç çekinmeden söyleyenler mi el üstünde tutuluyor? oysa görüntü tam tersi! doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar.

paşamız doğruyu söyleyenlerden olmasaydı silivri zindanlarına tıkılmaz, genelkurmay başkanı yapılırdı akp iktidarında...
Ordu da görevini yaptığı için kahraman ilan edilmiş. Adam ordunun bozuk düzenini değiştirmedik diyor, kariyeri mi düşündüm diyor. Zaten ses edenlerin hep önü kesildi diyor. Bu durumda ordu da tüm general ve amiraller kariyerleri için tüm pislikleri örtmüş kişilerdir. Allah korusun iktidar olsa siyasette de aynı yolda devam edecek. Yani siyasi kariyeri için pislikleri görmezden gelecek. Şu dedikleri çarpıtılmış lafı da turgut Özal'ın ve türevlerinin savunması. Özal yumurtlardı sonra da siz yanlış anladınız derdi. Rte de aynı taktiği uyguluyor. Görevini yapmıştır. Eğitimini aldığı ve kariyeri olarak gördüğü işi yaptın diye kahraman olunmaz.
mesleğini yapmış adamdır. görevini yapmış fedakarlık olmuş.
Şu sıralar açıkça iktidarca eski ortakları f tipine karşı kullanılmaktadır.
şu anda cnntürk'de şirin payzinin sunduğu programda mithat sancar tarafından ayar üstüne ayar yemekte. konuştukça batmaya başladı. mithat hoca bir sağdan bir soldan evire çevire döndürüyor. yeter artık hoca düşene vurulmaz.
mithat sancar karşısında efendiliğini bozmayan sabır taşı kişi. ben olsam direkt dalardim.
Halit Ergençin saçlısı.
oda tv ve tayfası tarafından ayıp edilmiş komutan. adam en azından uğraşıyor, talat paşa komitesi'nin başkanı. soykırım yalanı, kıbrıs, egede işgal edilen adalar gibi birsürü sorunla mücadele veriyor.

3-5 emekli eski komutan iftira atıyor. biri ulusal kanal'a laf atıyor. hepsinini ortak noktası odatv yazarı.
yahu siz onlar kadar mücadele edebildiniz mi? şu an ne yapıyorsunuz? vallaha rezalet odatv'den gıcık aldım iyice, nereye gidiyor bilmem, mhp adayları ile ilgili de yanlı yazılar yazan yazarlara yer vermişti http://www.ulusol.com/201...i-pekin-hedef-tahtasinda/
şu anda habertürk'te canlı yayında, 15 temmuz darbe girişimini a'dan z'ye tam detaylı anlatan değerli emekli paşadır.

özet:
- ordudaki personel için istihbarat çalışması mit tarafından yapılmaktadır.
- akp'de, ordunun akp'ye toptan karşı olduğu algısı var olduğu için ordunun feto ile ilgili istihbaratı hiç değerlendirilmedi.
- feto, balyoz ve ergenekon ile değerli kadroları hapse attırdı. onların yerlerine fetocu komutanlar atandı.

neymiş efendim? ordudaki personel için bile mit istihbarattan sorumluymuş. mit, ordunun bu hale gelmesinde sorumluymuş.
mit kime bağlı? reisinize bağlı....

o reis ne demişti feto için? ne istediler de vermedik, demişti.

bugün bu ülkenin içine düştüğü bu hazin ve rezil durumun nedenini siz istediğiniz kadar kabul etmeyin.
ulan bu hükümet, daha sadece 2 gün önce fetonun emekli maaşını kesti. resmi olarak ilk kez abd'den iadesini istedi.

yıllar önce, bitsin bu hasret diyerek türkiye'ye çağırmışlardı fetoyu.

ben rte'yi allah'a havale ettim. bu ülkenin başına sardığı belalar nedeniyle allah da onun başına sarsın.

not: 15 temmuz'da mit saat 16:00'da darbeyi öğrenecek ancak rte sadece 15 dakika önce eniştesinden öğrenecek. hassektir lan buna bebeler bile inanmaz.

neymiş efendim... milletin iradesine darbe vurulmazmış. düşünmeyi bırakan, beynini kullanmayan toplumlara her türlü vuruyorlar işte.
iyi bir adammi kötü bir adammi ondan bahsetmeyeceğim, ancak şuan çoğu emekli olan tecrübeli paşalar gibi savaşın çok yakında olduğunu söylüyor sürekli

https://www.aydinlik.com....k-kapismanin-ayak-sesleri
incirlik üssü'de nükleer bombaların, termonükleer bombalarla değiştirildiğini iddia etmiş emekli general.
http://m.uludagsozluk.com/e/40908597/