bugün

abdülhamit'in saidi tımarhaneye attırması geldi aklıma.
müslümanlar yine mağdur olmuştur.
görsel
https://www.yeniakit.com....konuk-oluyor-1263737.html
sadece islamı değil, günümüzde "ben peygamberim" diyen herkesi içeri alıyorlar.

bakırköy'de doktor olan arkadaş an itibariyle 3 tanrı, 5 de peygamberimiz var demişti. tabi 7. yy.'da olmayınca alıyorlar hemen içeri. neyse ki aydınlanma çağı falan derken viyanalı müşrikler bunların önüne geçti.
Delidir veya degildir bunun aslinda hicbir onemi yok. Caddede, sokakta yuzlerce deli var ve hepsi sefalet icinde disarida yasiyor. Hatta aralarinda zararli olanlar bile var. Bu adamin akil hastanesine yatirilmasina hukmeden burokrasi digerleriyle ilgili neden bu kadar seri hareket etmiyor?
birkaç videosunu izlediğim ramazan hoca.

kimseye zararı olmayan, bilakis insanların isteyerek ve severek dinlediği kişi. akrabaları, yakın çevresi dışlamışlar. oda ulu camiye sığınmış. karın tokluğuna avlu ile ilgileniyor. kendisi böyle anlatmıştı hayat hikayesini. üzüldüm cidden. büyük gaddarlık yapmışlar. vardır bir hayır. muhtemelen oda böyle bakıyordur olaya.
3. Aptülhamit han döneminde yaşanmıştır.

2. Aptülhamit han da böyleydi. Sadece jön Türk tayfasını değil, din iman diyeni de sürüm sürüm süründürürdü. Dolayısıyla döneminin din alimleri de kendisine düşmandı.

Olmuşken arap dilinde söylenmiş belagatı en yüksek kabul edilen söylemlerden birini şuraya koyayım:

(bkz: zalim haccac ın kufe hutbesi/#28117247)
100 deli 1 akıllıya deli derse o akıllı delidir. düzen böyle einstein ı da okuldan atmışlar. kişinin ne ile itham edildiğini bilmiyorum ama adalet ve kanunlar garip , iyi insanlar yanında olmaz. gitsinler keyif verici madde satanlar, sapıklarla felan uğraşsınlar.
diyarbakır'dan ilginç haber.

--spoiler--
Diyarbakır'da bulunan Ulu Camii'nde islamiyet hakkında insanları bilgilendiren Ramazan Böçkün hakkında açılan dava sonuçlandı. islam düşmanlarınca açılan dava sonucu Böçkün, akıl hastanesine yatırıldı.
--spoiler--

https://www.yeniakit.com....ine-yatirdilar-43506.html
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar