bugün

Yapılmamasını tavsiye ettiğim eylem. Adam düşman sana saygı duymuyor ama sen onu yere göğe sığdıramıyorsun.
Neden islam düşmanı olunur ki. inanmasan da düşmanlık neden, hala anlayabilmiş değilim.
adam Allah'ı yalanlıyor iftiralar atıyor peygambere, Allah'a hakaretler ediyor küfredince de suçlu yine biz.
mantık bazında ele alınacak olursa yanlış bir tabirdir. "islam düşmanına saygı duyacak kadar islamofobik olmak" veya "islam düşmanına saygı duyacak kadar anti-teist olmak" tabirleri şu durumda daha doğru olurdu.
dinin islam ise, islam düşmanına saygı duymak dinsizlik değildir.
hatta islam düşmanına kız vermek akraba olmak da dinsizlik değildir. öyle ya, sen saygı duymadığın birine kız vermeyi bırak selam bile vermezsin öyle değil mi?
kılıcı alıp müşrikler kafirler safında peygambere karşı savaşan bir damat sahibi olmak, ondan kızını boşamamak evliliğine karışmamak da dinsizlik değildir.
din, allah bunlara bakmaz.

inanmayanlar hz. muhammed'e baksın.
eğer din düşmanına saygı duymak dinsizlik ise bırak din düşmanına saygı duymayı; allah'ın kızıp ayet indirip "elin kurusun" diye beddua ettiği adamın oğluna peygamberimiz kızı rukiye'yi vermiştir.

zurnanın zırt dediği yer ise peygamberimiz sağ elime ayı, sol elime güneşi verseniz de yolumdan çıkmam demesi ve ebu leheb ve karısı ailesi tarafından yapılan kötülüklere allah'ın kızıp tebbet suresini indirmesiyle Ebu Leheb'in karısı Ümmü Cemil oğullarına:
"Rukayye ve Ümmü Külsûm dinden çıkmışlardır. Onları boşayın, ayrılın onlardan!" dedi.
Ebu Leheb de oğullarının her ikisine:
"Muhammed'in kızını boşamazsan, başım başına haram olsun!" diyerek yemin etti.
Bunun üzerine, Uteybe Peygamber (asm)imizin yanına gelerek:
"Ben senin dinini tanımıyorum. Kızından da ayrıldım. Artık ne sen beni sev, ne de ben seni sev­erim. Ne sen bana gel, ne de ben sana gelirim!" dedikten sonra, Peygamber'in gömleğini yırttı.

uzun lafın kısası peygamber efendimiz 2 kızını da ebu leheb'in iki oğluna vermiş ve ebu lehab'in oğulları babasının tarafını tuttuğu için peygamber efendimiz hakkında peygamberin kızlarına "senin baban yola gelmez" diyerek peygamberin kızlarını boşamıştır.
yani peygamberimiz ve kızları ayrılmamıştır.

böyle nice örnekler var.
inanın veya inanmayın, bu ne benim ne allah'ın umurumda.
sadece adam olun ve neye inandığınızı bilin.