bugün

kadını ezmesi.
beğenmediğim hiçbir yanı yok.
En özet haliyle,

kadınlara bakış açısı ve tayin ettiği yaşam biçmi ile kuran'ın yol göstericilikten çok inanmayanlara tehdit niteliğinde bir kitap olması.
Şu kafa kesme olayı bana tamamıyla ters düşmektedir.
güncel cemaatidir.(kendim de dahil)
Kusuru olmayan bir şeyin beğenilmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz.
@10 dünya öküzün boynunda değil ama balığın sırtında. şimdi olur mu öyle şey deme peygamberin öyle söylüyor hadis var. araştır.
stalinin gayrı meşru akıl almaz zulümlerine ses çıkarmayan kişilere değildir sözüm...

kuranı bütüncül bakış açısıyla okumayan sünni ateist arkadaşa kısa cevap vereyim...

edit2:resulün savaştığı adamlar psikopat,kıllı sarıklı,kız çocuklarını diri diri gömen,kadınları torbaya geçiren,şirkperest,insanperest,her türlü zulmü edenlerdir,bunuda bir tarafa koyalım arkadaşlar...

savaşla ilgili önce "sizinle savaşmadıkça savaşmayın." ayetini bu ayetin bağlamından koparmamak lazım.savaşta elbette öldüreceksin,ben birisine elimde sopa,kılıç veya silahla üzerine gidersem o kişi bana ne yapacak.lokummu verecek,bundan önceki ve sonraki ayete baktığınız zaman bu ayetin ebu cahillere karşı indiğini bilmeniz gerekir...

kişi inancında özgürdür lakin gelip muhammedin ve yoldaşlarının inine girmeye çalışıyorlarsa elbette öldürülmeleri gayet doğal bir durumdur.lütfen ayetleri bağlamından kopararak okumayalım hele hele uyduruk hadisleri hiç işe karıştırmayalım...

edit:islam kadınları ezmez,kadınları muhammedin ölümünden 300 sene sonra uydurulan uyduruk cahiliye dini ezer.kuranda asla böyle bir şey yoktur öyle ki bu müşrikler kuran çevirisinde de tahrifat yapmışlardır.kuran kısasa kısas der,birisi beni öldürmek istiyorsa,bozgunculuk çıkarıyorsa benimse onu öldürmem zaruridir.ama dinli olsun dinsiz olsun kim bir masum bir cana kıyarsa işte o ki bütün insanlığa kıyar der kitabullah...doğru okuyun şu kitabı...
Kuranı bütüncül ve tarihsel olarak okumayan ve Hz Muhammedin hayatını bilmeyenler islam dinini beğenmez çünkü kişi tanımadığı şeyin düşmanıdır .
kafa kesme olayı islamda yoktur. yanlış yorumlayıp insanı çileden çıkramayın.
Din tartışmaya açık bir konu değildir ya inanırsın ya da inanmazsın.
insanlar hata yapabilir ancak islam kusursuzdur.
Çok fazla kotu amaçla kullaniliyor, insanlar bunun uzerinden manipule ediliyor fakat tabii ki bu yazdıklarım islam dininin ozellikleri olmadigi icin olmayan yonlerdir. Allah'in emrettiklerine itirazim var, begenmiyorum diyerek allah a karsi gelip ayni zamanda inanmak cok sacma olurdu. ki zaten bir sikayetim yok.
Dinde zorlama olması ahdjs çok güzel.
https://twitter.com/artiz...s/686508888594747392?s=09
ben hayale, teoriye değil pratikte uygulanana bakarım ve şuan dünya da yaşanan islam dini bombacı mülayim.
kafam çok karışık ... sorgulamaktayım ...
erkek ve kadınların bariz eşitsizliği. fiziksel olarak zaten eşit olunmamasına rağmen, bunu daha da açarak uçurumlar oluşturmuş bir dindir.
arap zihniyeti.
cihat, çok eşlilik, kafa kesme, kırbaç cezası, dinden çıkanı öldürme, eşcinselleri öldürme, kölelik, pedofili, recm, el kesme, tecavüz( islamda yok demeyin kölede irade aranmaz bu bir ikincisi çocuk evliliği diye bir şey olmaz bu da tecavüzdür).

bunlar olmasaydı insancıl bir din olabilirdi.
Arapliga ovgu seklindeki yorumu.
akabeli yoz yobaz güruh.
Kötü islam yoktur örümcek kafa vardır.
Kadını kapatmaya zorlaması. Bir sürü hayatın güzelliklerinden alıkoyması.
fazla kafa kesmesi.

MUHAMMED-4 için 40 meâl bulundu. Ahmed Hulusi(47/MUHAMMED-4: (Savaşta) hakikat bilgisini inkâr edenlerle karşılaştığınızda, boyunlarını vurmaya bakın! Nihayet onlara ağır bastığınızda, bağı takviye edin (esir alıp bağlayın)! Ondan sonra yapılacak olan, lütfen karşılıksız salıvermek ya da fidye mukabilinde bırakmaktır! Harp ağırlıklarını bırakıncaya kadar! işte bu! Eğer Allâh dileseydi, elbette onlara yaptıkları suçun sonucunu (azap yollu) yaşatırdı! Fakat bazınızı, bazınızda olarak denemek için (savaşı koydu). . . Allâh yolunda öldürülenlere gelince, onların yaptıkları asla boşa çıkartılmaz!)