bugün

görsel
isa / isâ

Dört büyük peygamberden birisidir. Hakiki Hristiyanlık dininin peygamberidir. Kur'an-ı Kerim'de meziyet ve senası geçmektedir. incil, mukaddes kitabıdır. Vahiy ile kendine gönderilmiştir. Ancak kendisinden sonra Havarileri tarafından yazılmıştır.
Dört büyük peygamberden biri.
isa (a.s.).
Üç harfli.
Irk olarak israiloğularındandır. Anlattığı din ise Tevhid dinidir.
Sanılanın aksine kendisi bir Müslüman ve Hristiyan değil bir Yahudiydi.
Yahudilere gönderilmiştir, onların peygamberidir. Yahudi milliyetçisi olmasa iyi bir insandı. Muhammed'e göre daha ahlaklı olduğu kesindir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Hz. Îsâ Kur’ân-ı Kerîm’de Îsâ, ibn Meryem ve Mesîh şeklinde zikredilen, kendisine incil’in verildiği, Hz. Muhammed’i müjdelediği bildirilen, “Allah’tan bir ruh ve kelime” olarak tavsif edilen, ancak kul olduğu vurgulanan peygamberdir. Hıristiyanlık’ta ise Îsâ Mesîh Tanrı’nın oğlu, dolayısıyla tanrı kabul edilmektedir.

Hazreti isa, israiloğullarına gönderilmiş olan peygamberlerin sonuncu olanıdır. En yüksek peygamberler içerisinde 4. sırada yer alır.

Hazreti isa, Kudüs'te dünyaya gelmiştir. islam kaynaklarına göre Hazreti isa, Hazreti Meryem'in Allah'ın takdiri ile hamile kalmasından sonra doğmuştur. israiloğlu olarak bilinen kavme gönderilmiştir. Peygamberlik sıfatını 30 yaşında alan Hazreti isa, incil kitabının elçisidir. Hazreti isa, henüz 33 yaşında iken diri biçimde göğe yükselmiştir.
Aslında Yahudilerin peygamberidir, onlara gönderilmiştir. istenmeyen bir Yahudi kralı. Diğerleri Zekeriya ve Yahya'dır.
1. yy'da yaşamış olan Yahudi vaiz, din büyüğü ve peygamber.
Tam adı Yehoşua bar Yosef'tir.(Jesus, son of the Joseph/Yusuf oğlu isa)
Yahudi vaiz, dinî lider ve din büyüğü.
kör bir adamı sadece elini gözüne deydirerek tedavi etmek gibi mucizeleri olduğu rivayet edilir.
kendisi en yakın dostları havarileri tarafından ihanete uğramış ve çarmaha gerilerek öldürülmüştür. bu hayatta kimseye güvenmemek gerek.
isa musa sen bizi kutsa
Hadi bize gidelim bir üçlü saralım.
Oğlak burcu, peygamber ve şifacı.
Kendisinin reenkarne olmuş haliyim ben.
ahiret yaşamında dirilen herkesin 33 yaşında olacağı inancı, kendisinin 33 yaşında ölmesinden geliyormuş.
Delirmenin isimcesi. Hayatımda deliren 3 kişiye şahit oldum. ikisi çölde, biri ise açık denizlerde. 3'ü de aynı şeyi söylemişti.

"Ben isa mesih'im!"

Daha sonra çölcü bir arabın buna benzer .birçok olaya şahit olduğunu, çöle düşen akıl delirir ise kendisini isa sandığını söyledi. Gemide de yağcı bir abi, 12 yıldır bu işi yapıyorum, en az 4 isa gördüm dedi.

Ne oluyoruz aq, dedim. Aklımı başıma alıp çölden ve denizden çekiliverdim. Neme lazım şimdi isa idi mesih idi... Hayır zülkarneyn ya da yeremya olsa neyse. Hoş isimler.
isa tanrı mı sorusuna en güzel cevabı aziz arius vermiş. iznik konsülünde de aforozu yemiş. Halbuki adam sadece baba ile oğul nasıl aynı özden olur. Baba olmadan oğul mu olur demiş.
Tanrı mıdır diye bir sorulu reklam çıkıyor ben cevap vereyim sıkıldım aynı soruyu okumaktan isa tanrı olsaydı tanrının 99 adı nasıl uydurulabilirdi hz. Muhammed okumayı bile tanrıdan öğrenmişken 99 ismi uydurabilir miydi fazla kasmayın keyfinize bakın gemi gideceği yere yaklaşıyor.
bütün incili yazsaydın kardeş. az olmuş bu.
Hallelujah.
isayı katledenler, göktanrının vahi alma potansiyeli gördüğü devrin en gelişmişi olan romalılardı.

Yani en ahlaklı oldukları için isa'ya layık görünüp, vahi gönderildiler.

Hep söylüyorum: insaniyet, felakettir. insan zorlu bir azabın yolcusudur.
isa komşularınanıza iyi davranın der...
- bukowski onları rahat bırakın anlamına da gelebilir.
herkese iyi günler
Bu Hasan mezarcı değilmi.
Dünyaya gelmiştir.

görsel
(bkz: tanrının sözü)
(bkz: logos)
(bkz: yeni platonculuk)
Geleceğini kim dedi.
Bir kaç seneye bi tur daha dünyaya gelecek olan peygamber.
güncel Önemli Başlıklar