bugün

neden iphone diye sorulduğunda neredeyse hepsinin ''abi ayfon işte yea'' demesidir.
isterse iphone -92737 olsun, yine de havalı zannederler, zengin zannederler kendilerini. neden iphone diye sorunca işte ayfon ya iyi . falan derler. (bkz: türklerin marka aşkı)
Durmadan deli gibi mesaj yazmaları, genelde ya babadan zengin ya fakir olmaları. Kulaklıkla yabancı müzik ve deli gibi instegramda takılmaları değişik türler vesselam.
Evi kiradır zar zor geçinir, iki çocukla. iPhone alır 8bine. yenisinin çıkmasını bekler dört gözle.
Kafiyeli şiir çıktı.
Arkadaşını bul uygulamasından kimin yalan söylediğini tespit edersin.

iPhone şarj aleti olan var mı diye seslenirsin.

Aaa o kulaklık girişi benimkine uymaz ama dersin.

AirDrop aç fotoğrafları aktarayım knk dersin.

Siriye küfür edersin.

Vatsap olmasa işin yokuştur.

Yıllardır kullanıyorum.
Kısacası (bkz: ios) denen illet şuanki hükümete benzetiyorum.

Ağbi diğer android telefonlarda olan özellikler iOS’a çok sonradan gelir. Olması gerekenleri sana geç sunar. Ve biz işte biz yaptık, der. Aslında hiç bir şey yapmamıştır. Ama hala en çok kullanılandır. Yani en çok oy alan hükümet gibidir. Aslında hiç bir şey yapmamıştır.
“aha yeni ios 12.0.1.2.3.4 güncellemesi gelmiş, ama ben yüklemeyeceğim abi, pil ömrünü azaltıyormuş”
evet hepimiz böyle söylüyoruz.
Diğer iphone kullanan 1.3 milyar insanla beraber kendilerini çok özel hissederler.
(bkz: popüler kültür orospusu)
her yerde salakça fotoğraf çekilmeleri.
(#34596735) na bu bey çok güzel yazmış.
ülkemiz için ; birilerinin gazına gelip aleti kırıp sonra servislerde yaptırabilmek için tilki gibi dönmeleridir.
Masaya koyarlar sakince atmaya göt yemez.
Yanına 1 paket marlboro yada parliament miss kardeşim benim.
Yok ağbi işletim sistemi iyi hasiktir oradan bide iphone kullanıyorum tripleri var aq sormayın.
telefonunu elinde gezdiriyorsa.
"Yok abi ayfondan başka telefon kullanamıyorum ben" tripleri.
starbucks'tan en pahalı kahve
bmw anahtarı
marlboro paketi.
hiçbir şey yapmadan iphone kullanmayanları çıldırtmak.

valla 6 sene sonra ilk defa iphone aldım, bunu farkettim. hiçbir kasıtlı hareket yok, adam durup duruken bok atıyor. lan siktir git, android'de yapmadıklarının kralını ben zaten yaptım.
Şarj aletini almadan evden çıkamamaları.
''abi iphone yaaa...''
çoğu markada şarj aleti diye sorulan soruyu özellikle belirterek iphone şarj aletiniz var mı diye sormak zorunda kalmaları ve cihazla normal yollarla bağlantı kuramamak. bide bence paranın kıymetini pek bilmiyorlar ya da sülaleleri zengin.
vücutlarının sağ yada sol taraflarında dikiş izi olur.
Salak tiplerdir.

Etrafı yalaka, para yiyen kızlarla doludur.

Kendini ünlü biri sanıp arada değişik havalara girer.

Her 10 lafından 6 sı ayfondur.

Teknolojiden net anlamazlar.

Ellerinde her zaman ayfon olması ve kabanının cebinde ayfon şarj cihazı olması en tipik özelliktir.

Edit : Ayfoncular kabullenin gerçekler acıdır :( a basarak kendinizi kandırmayın.
prize yakın bir konumda masanın üzerine koymaları.
Tek böbrekli olurlar.
Eger rahatca iphone alamiyor, bunu zorlanarak ya da borca girerek yapiyorlarsa aptal olmalaridir.
iphone şarj kablosu kullanmaları.