bugün

fazla problem çıkaran, çabuk bozulan şey. alınması önerilmez.
amerika da insanlar çadır kurup bekledi. Türkiye de de büyük ilgi gördü. Kuyruk oluşmasa da gelen ilk parti telefon tükendi.
fiyatı ucuz gelmiştir. 1500 küsür tl nedir ki? iphone 3gs ilk çıktığında o fiyatlardaydı zaten. olacak tı şöyle 3000tl-yurtdışında 1100 euro falan o zaman görün şamatayı.

zaten bu aleti "üstün" olmak isteyen, statü sağlamak isteyen alıyor. 3000 tl olunca çok daha az kişi alabilir di böylece sağladığı statü sayesinde kimse alan kişiye kaynak maskesi takmadan bakamaz hale gelirdi.(o kadar büyük bir statüye çıplak gözle bakılamaz kör olursunuz...).

sonuç olarak yeni telefonumu daha 5 ay evvel almamış olsam ben bile şu kıytırık maaşımla birkaç ay kasıp alabilirdim. eee çok kolay oldu bu?

ben bile bunu yapabiliyorsam düşük gelirli statü sevdalısı kişi bile kasar birkaç ay alır. dolayısı ile herkez de olan birşeyin size getireceği karizma/güç/kişi başına yatağa atılan kızdaki artış sayısı ne olabilir ki?
az önce vodafone tarafından çekilen reklam filmine anıra anıra güldüğüm cep şeysi. şöyle ki, görüntülü konuşma iphone 4'te diyerek görüntülü konuşma yapan insanlar görülüyor. gören de, görüntülü görüşmeyi iphone 4 icat etti sanır. 2 milyara yakın para ver, görüntülü görüşüyorum diye sevin. benim 200 liralık samsung i200'le ben o işi zaten 1 senedir görüyorum. te allam...
insanı uzaya çıkaran alet. bugün aldım 220 tl gibi cüzi bir rakama. hiç öyle abartıldığı gibi pahalı felan değil. özelliklerini saymakla bitiremeyeceğim için hiç kasmıyorum. hele o beni benden alan çift sim kart tekno.. lan! yoksa?

ahaha ne sandın yarraam çin malı tabi. birebir * aynısını yapmış orospu çocukları.
hazır 3g versiyonunu yeni bozmuşken, tam zamanında piyasaya sürülen apple üretimi tasarım harikası cep telefonudur.
al ve kullan sonra bok at denilesi cihazdır...

(bkz: tavsiyemdir)
tibi eskisinden kötü olan cihazdır. eskisi daha bi estetik ve karizmatik duruyor.
sahip olmayarak bazı arkadaşların dile getirdiği üzere, belli bir "statü"ye sahip olmama engel telefon.
yakın arkadaşımın karanlıkta fotaraf çekerken ısıgını açıp beni aydıtlattığı sürekli dalga geçtim telefon benzeri sey.
statü için alanların kullanamadığı cihaz demek isterdim ama kullanımı çok kolay. ayrıca ne statüsü lağn? vertu mu alıyosunuz? aklı çalışan vatandaş gider hong kongdan alır iphone 4unu burda nokiaya verdiği paraylan.

alanlara salak diyelerin özelliklerini bilmediğini ya da denemediğini düşüyorum. ayrıca iphone ile blackberry farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.
amerika'dan unlocked 600$'a aldığım, (900 lira ediyor) "olmuş bu" dediğim cihaz. multitasking tık demeden çalışıyor, yeni firmware'lerde dağılan 3g'den sonra hızı ilaç gibi geliyor, rakiplerinden tek geri kaldığı nokta olan kamerası gelişmiş, hdr resimler ve 720p hd video kaydı yapıyor, ve ekranı gerçekten muhteşem. daha ne olsun.
nokia 6310 efsanesinden daha iyi olamayacak bir alet.
zengin gözükmeye çabalayan orta halli insanların tercihidir, oysa ki gerçek zenginler nokia 6310 kullanır.
ha bi de anten sorunu gerçekten vardır ve 3g aktive edildiğinde çooook artıyor.
şu an için belli başlı 3 problemi vardır.

1-anten sorunu. her alette var olan bir sorun olduğunu duydum. koruyucu ile etrafından dolaşılabilir bu sorunun. o yüzden diğerlerine kıyasla önemli değil.

2- proxymty sensor sorunu. dokunmatik telefonlarda konuşurken hat kesilmesin diye görüşme sırasında ekran , cep telefonunun bir hareketine kadar kapatılır. ama proxymty sensor sorunu olan aletlerde en milimetrik telefon hareketinde bile ekran kilidi kapanmıyor dolayısı ile konuşurken hat zırt pırt kesiliyor. yani konuşurken ekran aktif oluyor ve kulağınız deyince çat diye görüşme ortasında gidiveriyor.

bu hata nın etrafından dolanmak mümkün değil. güncelleme ile çözmeye çalıştılar ama bir işe yaramadı.

3-sarı ekran sorunu. diğer adı ile beyaz dengesi sorunu...
beyaz dengesi iyi yapılmamış iphone ların kapalı alanlarda çektiği resimler telefondan bakarken gayet şık. ama pc ye aktarınca sapsarı durumda.

bu sorununda etrafından dolanmak mümkün değil.

son sürümlerde bu sorunlar ortadan kalkmış diye duymuştum ama kesinlik yok tabi.
2.700 liradan 1.500 liraya düşen ürün.
an itibariyle türkiye'de hiçbir mağazada olmayandır.
(bkz: oyuncak)
gold da 2,300 tl ye satılan deli bir alet.

ahanda:

http://www.gold.com.tr/ur...-TELEFONU-Cep-Telefonlari
apple şirketinin son çıkardığı telefon olup dokunmatik bir cihazdır.
besy buyda 1895 TL ye satılan, Turkcell musteri hizmetlerinde sevilip sayılan bir kişiliksenizevinize kadar getirilen, bazı eksikleri olan ama mazur görülen tüm özelliklerinin yanı sıra telefon olarakta kullanılan cihaz.

(bkz: kıroyum ama para bende adamları)
peker iletişimde 300 küsüratlı bir rakama çakması satılan (phone4) bilişim cihazı.
cep telefonu cep telefonu olalı böyle güzellik görmedi. kendileri henüz ülkemize teşrif etmeden çoğu uyanık girişimcinin yurt dışından getirtip, kazıklı fiyata Türk kullanıcılara satmak istediği fakat Türkiye'ye geldiğinde burada satılması beklenen fiyattan daha ucuza çeşitli operatörler ile satılmaya başlanınca, uyanıkların elinde patlayan telefondur. blackberry mi iphone mu diye sorarsanız. bu kullanım amacınıza göre değişir. kurumsal düşünüyorsanız blackberry, kişisel düşünüyorsanız iphone derim. tasarım konusunda kıyaslanacaksa da kesinlikle iphone.
http://www.iphonedo.com/ adresinden kendisiyle ilgili bilgi edinilebilecek telefondur.
(bkz: severek kullaniyoruz)
(bkz: iphone 4 ten entry girmek) *