bugün

bir köşeye çekilip yaşama, dünya işleriyle ilgiyi kesme, vazgeçme.
kolera'nın 2008 yılında çıkartmayı planladığı albüm.
17 şarkıdan oluşacak olan kolera'nın solo albümü. daha önce; taş dibe düşmez ve kolodelphia adlı şarkılar melankolia resmi sitesinde dinleyicilerin beğenisine sunulmuştu zaten.
bazen herkesin ihtiyaç duyduğu bir şey....hoş bir kitap adı da olurdu eminim..
bugün itibariyle piyasaya çıkmış albümdür. güzel olcağı konusunda bi şüphemiz yok.
albümün içeriği

1-Zor iş
2-Aşık ile Maşuk
3-Bir Dilek Hakkı
4-Yarıda Bırak
5-inziva
6-Dünyadan Arafa
7-Zor Soruları Bilemem
8-Hayret Yine Sustun
9-Kolodelphia ft Luminous Fluxx
10-Uyumam Lazım
11-Seni Zaptettim Ben
12-Bir Bilsen
13-Bu Şarkıyı Zevk için Yaptık ft Sagopa Kajmer
14-Delik Şemsiye
15-Yorgunella
16-Bu Yakanın Delisi
17-Taş Dibe Düşmez (Mickolodium Mix)

olan kolera albümü. *
kocasinin kits'inden sonra biraz sonuk kaldigini dusundugum album.
dinledikçe güzelleşen kolera albümü. salgın gibi oldu yavaş yavaş herkesi etkisi altına alıyor.
güzel olan albümdür.ancak sago' dan daha iyisi yoktur tabiki.
en az sago' nun albümü kadar güzel bir albümdür.
Dış dünyayla bütün bağlarını keserek Tanrı'yla birleşebilmek için insanın kendi içine kapanması.
hayatın karmaşasından uzaklaşmak, sakinleşmek, dünyevi olaylardan elini eteğini çekmek. yazmak için gerekli olan.
bir anlamda; transa gecme.
koleranın sagonun gölgesinden çıktığına işaret eden,
çok süper ve kaliteli bir albüm.
kisinin, duygusal anlamda travma geçirmesi, yada karar aşamasinda hayata karsi güçsüz kalması gibi durumlarda, ruhen yada fiziki olarak saklanmasıdır.

amaç güderek yapılmış tüm eylemlerin başarı oranı değişkendir. kişi muhtemel başarısızlığını kendinde bulduğu taktirde, içten içe sorgu mekanizmasını tetikleyerek anlaşılması güç duygulara yelken açar. sebep sonuç ilişkileri kurarak kendini yargılar. bu süreç içinde, beyinde fırtınalar kopmakla birlikte, hayata karşı, en azından başarısız olduğu durum hakkında düşüncelerini infaz edebilir. ağrılı bir dönemdir. yazıktır. derin izler, yaralar bırakır bünyede.
bu tür inzivai hareketlerin vuku bulduğu yaş grubu 17-27 arasıdır. destek olunmalı, anlamaya çalışılmalı, en azından anlaşılmıyorsa dahi kişiye "dinliyorum seni" hissiyatı uyandırmak gerekir.
çekimli değil çekinilebilen fiiller familyasındandır.

(bkz: inzivaya çekilmek)
kolera'nın olmuş albümü. her parçası birbirinden güzel; sözler, müzikler uyum içinde. devamını da bekliyorum hevesle.
kendi kabuğuna çekilip dünya işlerinden bir süre kendini alıkoyma ve depresyon hali. bazende insanın kendi kendini sürgün etmesidir, bir başka şehre gidip uzun süre sevdiklerinden ayrı kalmak ve kendini soyutlamak durumu bu inzivanın üst seviyesidir.
koleranın en güzel parçalarından biridir. çoğu kişinin kulağını dayaması gereken öğütler verir.
sol framenin durgunluğunu gördükten sonra yazarların toplu halde giriştiklerini düşündüğüm dinlenme.
kolera'nın kits'i solladığı albüm. benim düşüncelerime göre kits'e tur bindirir.
o itici sesine rağmen koleranın beğendiğim nadir parçalarından. (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
bir diğeri için ; kolera - zor iş.
sagopa kajmer'in eşi koleranın 2008 de çıkardığı albümdür.
Kafa dinlemek icin gerek bir seydir.
dinledikçe insanı içine düşüren kolera şarkısı.