bugün

intihar etmek üzere olan bir insana yapılan çok büyük bir iyilik etmek. bu iyilik kişinin nasıl intihar edeceğine göre değişir. yüksek bir yerden atlamak isteyen birini itmek, kendini yakmak isteyen kişinin üzerine kendisi benzin döktükten sonra yanan kibrit atmak, bileklerini kesemek isteyenlerin komple kolunu kesmek gibi.
pek tasvip etmediğim bir olay. intihar kişinin kendi kararıdır, karışmam o konuya. ama kişinin tek başına bu işin altından kalkması ve başkasına sorumluluk yüklememesi gerekir diye düşünüyorum. tabii hayat bu, kurallara göre şekillenmiyor hiçbir zaman. değişik şartlar oluşur, hayatlar buluşur, ayrılır, ayrılmak istenir, yardım teklif eden ötekisidir yahut yardım isteyen acizdir ve veya neler neler... gece karanlık ve dehşet dolu, kırmızı kadının dediği gibi. ne olacağını bilemeyiz, çoğunlukla.
http://www.youtube.com/watch?v=LuCqi-JLo1Q

şarkı bitmeden eder zaten..
suçtur. o insanı itmekle aynı kefededir.
başlığı okuyunca intihardan vazgeçirmek anlamında yardım etmek sanmıştım. değilmiş. kötü bir şeydir. dahası sizin suçlu olmanıza yol açar.
intihar sebebine göre doğru veya yanlış olabilir.
insanidir.
kiralık katiller parası verilirse bu sınıfa girilebilir.
(bkz: türk ceza kanunu)
sacmaliktir. size ne lan. hayat benim can benim ölurum ölurum. ne bicim bi bencilliktir o yardim ayaklari.
Intihar etmek kisinin kendi tercihidir ve isterse yapar. Yok birinden yardim alirsa o intihar degil cinayet olur zaten. Intihar etmek isteyen etsin kardesim neyin yardimini bekler ki? Et et et haydi et. Swh
sizi katil hükmüne sokacak bir durum olabilir.
Hayırsever bir kişinin yapacağı güzel eylem.