bugün

evlenmek isteyenler mesaj atsın.
bir s*kilmiş ile evlendiğin kesindir. yoksa internette be arasın?
Günümüz şartlarında çok normal olandır.

Eskiyi düşünelim şimdi.. sosyal medya, telefon, internet yeteri kadar yaygın değil. insanların birbirini bulma veya tanışma şekilleri çok sınırlı sayıda oluyor. Okulda tanışırsın, mahallende tanışırsın, gittiğin bir mekanda veya görücü usulü diyelim. Şimdi ise her şey olabildiğince çok yaygın ve herkesin elinin altında. Bana kalırsa absürt olmayan bir durum bu çünkü hadi diyelim Ahmet denen bir bey var ve Ayşe denen de bir kadınımız var. Bunların ikisinin gerçek hayatta karşılaşma olasılıkları geniş düşündüğümüz zaman internette karşılaşma olasılıklarından daha düşük çünkü gerçek hayattaki insan oranı, sanal alem oranından daha düşük. Hadi diyelim bunlar tanıştı, Ahmet çok iyi bir adam ve Ayşe de çok iyi bir kadın. Eğer bunlar internetten tanışsaydı Ahmet adamlığından, Ayşe kadınlığından bir şey kaybedecek miydi ? Yok.

Bize insanlığımızı kaybettiren internet değil, sizin içinizdeki insanlığınızı şartlar çerçevesinde kaybetme potansiyeliniz.
kılı kırk yarmadan--nasıl ve nerede tanışıldığından bağımsız--evlenilmez.
En yakın arkadaşınız dışında herkesin arkadaş ortamında tanışmışlar diye bildiği biriyle evlenmektir.
Valla bence daha sağlam olacak evliliktir. Kişiyi kendin görüp tanıyorsun sonuçta. Ha sen kandırılmaya eğilimli isen zaten her durumda kandırırlar. .
Riskli ve bir o kadar da cesaret isteyen bir eylemdir.

Günümüz insanları malumunuz dibimizdeki insanı tanıyamıyorken üstelik.

Uzaktan bi akrabam üstelik bir kız internetten biriyle tanışıp evlendi.
Sonuç 2 sene sonra zor bela boşandı üstelik bir çocuğu da oldu.

Evlendiği adam hem hırsız hem de madde bağımlısı birisi çıktı.

Bir de şöyle bir şey var biz henüz bu internette tanışıp evlenme işine hazır bir toplum değiliz zaten.

En başta Anne baba tarafından yadırganır.
evlenmek isteyeni buldunuz da nereden bulduğunuza mı takılıyorsunuz? sanırım bol bulmuşsunuz.

Şaka bi yana arkadaşlar insan her yerde insandır. Ve bu da tanışma şekillerinden sadece biridir. Büyük şehirlerde bunun ne kadar zor olduğundan haberiniz var mı? Netten tanışmakla arkadaşının arkadaşıyla tanışmak arasında hiç bir fark yoktur. Lakin dürüst birine denk gelirseniz. Netten değil de başka şekilde tanıştığın insanın özünde ibnelik varsa bunu engelleyemezsiniz. Ve netten tanıştığınız adam/kadın melek gibi biriyse buna da şükredebilirsiniz. Ön yargılı olmadan,özünüzü ortaya koyarak belki hayatınızı adayacağınız insanı bulabilirsiniz. Kısmet bu işler.
mallıktır.
bir türlü, nasıl oluyor da yapabiliyorlar bunu anlamadığım durumdur.
" baban bana dm den yürüdü yavrım."
var lan tanıyorum ben. ama adamın babası rest çekti. kabul etmedi. düğününe gitmedi. bozuştular. bi sıkıntı var bu internette.
çoluğuna çocuğuna anlatırken zorlanacak çifttir.
+anneeee siz nasıl tanıştınız?
-vallahi baban retweetledi bende dayanamadım.
+.s
varmıdır acaba.
Bence olmaz dediğimdir. Gerçek Hayat varken yani..
(bkz: var mısın yok musun) Kutundan ne çıkarsa kısmetine o saatten sonra.
Iliskiyi gercek hayata tasiya bilirsen normaldir.

Etrafimda evlenip mutlu olanlar gayet cok...
olabilecek şeydir. çok zordur, ama olabilme ihtimali vardır.
internette tanışılan biriyle sevgili olmak kadar saçmadır.
bir arkadaşımın yapmak üzere olduğu bir eylem.
herkese tanışma şeklini de farklı anlatıyor.
sonlarını cidden merak ediyorum.