bugün

alem sanal olunca...
neyse, hayırlı olsun.

not: iletişim zorluğu-bozukluğu çeken insanlar için interneti bir terapi gibi görmek lazım.
hoş, evlenme programlarına katılarak kendine kısmet aramak ile eşdeğer durum. 21yy. insanlığın yalnızlığı olacak.
konuştuğun kişi fake hesap değilse olur tabi ama sorun bu işte karşındakinin dolandırıcı olmadığı ne malum.
Günümüz internet çağındayken, çok olası bir durum nitekim artık internet ve sosyal medya gençlerin sosyal yaşamını etkilemişken internette biriyle tanışmak; pastanede, sokakta, vesairede tanışmak kadar olağandır.
Güvenilir olduğu anlaşılıyor ise yanlış bir tercih değildir. Ama aynı şehirde olmakta fayda var, yoksa ciğerciyi izleyen kediler gibi skype'ta birbirinizin yüzünü izlemekten helak olursunuz.
saçma gelse de yaşamayan bilemez. iyidir iyi.
sextir o sex aksi halde yerinde duramazsın.
An itibariyle içinde bulunulan durumdur. Ah Ebru ah .
Büyük konusulmamasi gereken konudur nede olsa aşk bu bilinmez nerede çıkar karşına da internette çıkması zordur allah sabır versındır.
Benim bir arkadaşımın yaşadığı durum. internetten tanışıp konuştular,aşık oldular(çocuk bulgaristanda okuyordu,bir kere görüştüler.) geçenlerde bir duydum ki nişanlanmışlar,tabi ben bir şok. Günümüz çağında olabiliyor hatta evlenebiliyorlar.
Valla ben aşık oluyorum da ileriye girmiyor.
yarak Kürek hisleri aşkla karıştırmaktır.
(bkz: bok gibi bir şey)
sağlam böbrek gerektirir.
kaliteli bir insansa neden olmasınki.
O kadar çirkinim ki internette bile kimseyle tanışamıyorum amk. En son bado mu ne sikim bir şeye aldık süper güç göte girdi 10 lira. Akşam Harun abiden mesaj geldi ama.
içinde bulunduğum durumdur.

Hem sevgilim beni sevmekte,

Hem de ben onu sevmekteyim.

Olmayacak bişey değil, partneriniz kaliteli bir kişiliğe sahipse neden olmasın?
Akıl işi değil ya sanmıyorum internetten tanışılanla sağlıklı bi ilişki yaşanıcağını.
Raif beyin, ilk olarak tabloda gördüğü Madonna ya aşık olması gibi bir şeydir. sadece fotoğrafa bakıp aşık olmak. olm başınıza gelmediyse yorum yapmayın amk. face to face görüp aşık olduklarınızla ne kadar sağlıklı ilişki kurabildiniz de buna bok atıyorsunuz.
Aşık olan kişinin aşka bakış açısına göre mümkündür veya değildir. Şöyle ki, dış görünümü arka plana atıp fikirlere, söylemlere değer veren biriyseniz internet ortamında tanışılan birine aşık olmak mümkündür hatta günlük hayatta biriyle tanışıp ilişkiyi belli bir noktaya taşıma sürecini hızlandırmış olursunuz. Diğer yandan illa tip en önemli etkendir diyorsanız reelde görmediğiniz birinin fotoşop lu fotoğraflarıyla kendinizi avutur ve bir gün yüzyüze geldiğinizde de hayal kırıklığı yaşarsınız.
Şahsen, günlük hayattaki arayıştan ziyade internet üzerinden arayışı daha başarılı buluyorum çünkü klavye başında insanlar daha cesur olup kendilerini daha çok ele veriyorlar ve bazı şeyleri insanın gözünün içine bakarak söylemek zorken klavye başındayken söylemek daha kolay oluyor.
Benim 2 tane abimin arkadaşının internette tanışıp evliliği devam eden durumdur. Biri 3 yıllık diğeri yanılmıyorsam 5 yada 6 yıllık. Hatta bunlardan birisi said nursinin cemaatine gidip dinini yaşamaya çalışan bir insan. Buradaki amaç şu olmalı, iki tarafında Allahtan korkup iyi insan olması ve kendini iyi ifade etmesidir. Yoksa o kişinin günahlarını alıp cehenneme gitmesi içten bile değil. Kısaca iki kişininde ruh yapısının iyi ve anlayışlı olması gerekendir. Bakın internet evliliğini savunduğumu sanmayın ama normal görücü usulü yada sevgili olupda evlenenlerin evliliklerinin iyi gideceğinin de garantisi yok. Neden yok biliyor musunuz o evde karı koca namazdan ibadetten uzaksa, Allahın emaneti dediğimiz kavramdan uzaksa ister istemez huzursuzluklar çıkıyor ve şeytan iki tarafa da verdiği telkinlerle mutsuz bir evlilik oluyor. Ve benim Çevremde bunlardan alabildiğine var ne yazık ki. Bir insanı değiştirmek çok zor özellikle biz erkekleri. Neyse odur genelde. Daha öncede yazmıştım Taha suresinin 124. Ayetine bakın isterseniz, özetle şöyle deniyor; "kim benim zikrimden yüz çevirir nefsini ilah edinirse ona sıkıntılı zor bir dünya hayatı vardır" diye. Onun için ister internetten tanışılmış ister başka bir mekanda tanışılmış olsun. Önemli olan insanın kişiliği, ruh güzelliğidir. Yoksa pişmanlık çözüm olmuyor evlendikten sonra.
(bkz: loveislove)
3 yıldan fazla içinde bulunduğum durumdur. twitter'in henüz bokunun çıkmadığı zamanlarda iyi kapmışım kızı.
okulda veya kütüphanede tanıştıktan sonra aşık olunca çok mu farklı olacaktı?
internette tanışmanın tek farkı canlı olarak yüz yüze görmeden konuşmanızdır ki bu da en kısa zamanda buluşarak kurtulunabilecek bir durum.
olasıdır yani.
insanın birine aşık olması için onu burnunun dibinde gerekmesi gerekmiyor.
onun fikirlerini, görüşlerini, samimiyetini, kişiliğini bilmek yetiyor bazen insana.
fotoğraflarını da illa ki görürsün zaten, fotolardaki kızı/erkeği az çok beğenirsen gerçekte zaten sana çok daha güzel/yakışıklı görünecektir.
Zor ama imkansız değil.
Sanal aşk hep hayal kirikligi oluyo sanirim. Tavsiye edilnez
güncel Önemli Başlıklar