bugün

internetin var göründüğü hatta sayfaların başta açıldığı fakat, bir kaç dakika sonra bağlantı var ama yeniden bağlanmayı deneyin şeklinde tercümesiyle uyarı olarak internete bağlanamama durumudur.. nedeni merak edilir.. acaba bilgisayardan olabilir midir?..
Bolca küfretmemizi sağlar, kasaya yumruk atmamızı sağlar efendim.
modemi kırmaya sebeptir.
kuru sıkı atmaya gerek yok. oturup beklersin gelmesini, başka şeyler ile uğraşırsın.
(bkz: dünyada ilk kez ttnet te!)
çıldırma sebebidir. bu teknoloji yoruyor insanı hacı, hep bir havalar, kafasına göre takılmalar falan.
şimdi de facebooku açmıyor mesela benim takoz. ama ben hep bunun nazıyla mı ugrasıcam. baska derdim yok mu sanıyorsun sayın acer. *
ttnet'in 8 mbit 'sözde' sınırsız internetine geçmiş olma durumudur.
önce 8 mbit internet kullanırsınız, sürekli kopma olur.
ararsınız, hattınız kaldırmıyor, 4 mbit'e düşürüyoruz derler.
kopmalar devam eder, 2 mbit olur. şansınız varsa kopmalar biter, bitmezse 1 mbit'e inersiniz. artık orda durursunuz, nitekim canım Türkiye'm anca bu kadarını kaldırır.

özet geçiyorum; 8 mbite kadar tarifenin bok yemesidir efendim.
bu durum musallat olduysa sana, başka şeylerle uğraşamazsın. çözmek için kendini yer bitirirsin.
kesinlikle internete ihtiyaç anlarında gerçekleşen, sinir kaldırıcı olaydır. ihtiyacınızın olmadığı, hatta bilgisayar başında buhranla facebookta bir profilinize bir anasayfaya tıkladığınız anlarda tek bir saniye bile kopukluk yaşamazken, ödeviniz, sunumunuz veya yarına yetişmesi gereken bir raporunuz olduğu zaman sık sık görürsünüz o gıcık cümleyi karşınızda: "internet sayfası görüntülenemiyor"
varlık içinde yokluk çekmektir.