bugün

en asil duygunun babasıdır. babaların yüzde yüzüne yakınıdır.

+ baba şimdi burda dünya elinin altında istediğin her şeye ulaşabilirsin.
- bizim köy var mı?
+ vardır herhalde. bakayım. (google a köy adı yazılır)
- gogle(yazıldığı gibi) mı o? biliyorum ben buradan gazete felan çıkıyor gazete yazınca.
+ evet arayacagın seyi yazıyorsun.
- lan bu belediye başkanı ömer değil mi? vay pezevenk meşhur olmuş.

edit: o günden sonra babamın nete oturunca girdiği ve bildiğin vakit harcadığı bir site haline dönüştü.
hayır baktım bir şey de yok. 2 adet fotograf, başkan dan diye kısa bir yazı, elazığ şivesi bir kaç cümle, dere ıslah çalışmaları ile ilgili bir yazı var bir de.

edit2: babamdan uzakta yaşıyorum ve babamın iyi olduğunu sitenin sayacından öğreniyorum. dün 251 di mesela. bugun 253. içim rahat. tek sayılarda o çift sayılarda ben giriyorum.
google earth kullanırken babamın başıma dikilip "bizim köye gidele" demesi yüzünden, doğrulayacağım ve varlığı kabul edilir babadır. haklıdır. gururludur.
köy, türkiye sınırları dahilinde olmayınca biraz daha enteresanlaşabilen durum.

- bizim köy görünür mü şimdi burdan?
- baba artık sizin memleket * bile yok ama yazalım yine de...
- yaz bakalım... stepanik

aradık taradık bulamadık tabi... ne görmeyi umuyordu bilmem ama göremediğine gidememiş kadar üzüldü.
daha da abartıp köyün ismiyle e-mail adresi isteyebilir. *
bu hareketi öylesine masumdur ki, insanın gözleri bir anda doluverir.
bir de siyasi sitelere girenler vardır. ipden bulucaklar diye göd korkusu sarar insanı.
(bkz: bu adam benim babam)
yıllardır doğduğu topraklara ayak basamayan babanın duyduğu hasrettir, monitörde köyünü gördüğünde ise masumane kavuşma sevinci ile "bak şu topraklara, oralar bizim topraklarımız" cümlelerini sarf etmesi ile en asil insan ödülünü hakkıyla kazanır.
(bkz: vefa bir semt adı değildir)
tipik yurdum babasıdır.
benim babam o.
seni tanıdılar baba kaç. *
her köyün bir sitesi vardır mutlaka. sanırım ihtiyar heyeti web tasarım yapıyor.
kendi resimlerini siteye yükleyemeyip çocuklarından yardım alan babadır.
Yıllardır gidememenin hasretiyle yanar. Kim bilir neden ayrılmıştır doğup, büyüdüğü topraklardan. Görür görmez çocuksu bir sevinçle bakar monitöre. hATIRALARINDA Ki RESimlerle, monitörde gördüklerini birleştirir. Bazı şeylerin değiştiğini farkeder.
hatta daha da ileri gidip kendine facebook sayfası açıp köy resimlerini oraya koyduran insandır.
bir adım ötesi giriş sayfasını köyün internet sitesi olarak ayarlamasıdır.
(bkz: bu benim babam)

üstelik ziyaretçi defterine esrarengiz bir nickle yazılar yazmaktadır kendisi. babamdır diye demiyorum güzel yazar yani. köy eşrafı bu adamın kim olduğunu çok merak ediyor, babam ise ince ince köy halkına mesajlar veriyor. şaka maka efsane oldu lan. bir gün diyeceğim baba gel seni sözlüğe yazar yapalım diye ama yaşı büyük, konsept olarak gitmez.
firefox'da ilk yazdığı site facebook olan evladın babası. * *
(bkz: şimdi buraya ne yazsan çıkıyo demi)
dünya haritasında hemen türkiye yi bulan adamdan farksızdır.

(bkz: yurdum insanı)
dünya haritasında hemen türkiye yi,türkiye haritasında ise hemen yaşadığı memleketi bulan adamdan farksızdır.

(bkz: yurdum insanı)
diğer sieleri bilmediğindendir. nette daha neler var peder bey...
oralarda bir yerde çocukluğunu arayan babadır.
hay ben bu köy sitesini açanları bilmem ne yapayım diye site yöneticileri ni dükdükleyesi gelir insanın.
(bkz: lokalize insan)
google earth'la karşılaşan birisinin evini bulması kadar gülünç, eylenilesi bi durumdur. aferimdir yaa onlara.
köyden tanıdıkları hakkında yorum yapıp, akabinde bütün siteyi okuyan babadır. candır.
sadece benim babam mı acaba diyordum, yalnız değilmişim. Köy özlemi de yok aslında çok köyde yaşamamış ama insanları görmek mi hoşuna gidiyor nedir.
Saygı duyulası adamlardır. Babadır yahu hoş gör.