bugün

interrailin uçakla yapılanı.
3' ü odtülü olmak üzere, 4 üniversite öğrencisi tarafından kurulan şirket.

(bkz: http://interflyeurope.com/)
eğer bu olay .gerçekse.yaşadık.
tren kadar zevkli olur mu bilemem ama biraz daha maliyetli ama zamandan kazandıran eylemdir.
ülkemizde değeri nedense anlaşılamamış bir oluşum. ben bu sayede bir arkadaşım ile avrupa'da 25 gün boyunca 9 şehir gezdim ve çok büyük bir problem ile karşılaşmadan turu tamamladım. havalimanları şehre uzak diyenler varsa da avrupa'da şehir içinde havalimanı olmadığını belirtmek isterim. o uzun ve yorucu trenli yolculukları yerine o yolu 1 saatte uçakla katettikten sonra 1 saatlik havalimanı transferi pek bir önem arz etmiyor kanımca. ayrıca kaldığım hosteller de ortalama ve üstüydü... zaten kurucuları da genç insanlar oldukları için öğrenci kafasını bilen kişilerdi, nerede ne yememiz gerektiğine kadar işimize yarayacak her bilgiyi verdiler, tur esnasında da kendilerini arayıp yardım istediğimiz zamanlar oldu. ilk yurtdışı tecrübemiz olduğu halde turumuz beklediğimizden rahat geçti. avrupayı gezmeyi düşünüyorsanız, interfly bence en iyi en hesaplı alternatif.
geçen sene büyük bir hevesle avrupa ya gitmek isteyen kızkardeşimin 2 arkadaşından tüm parayı kopardıktan sonra vize çıkmadı bahanesiyle seyahatlerini piç eden ve paralarını istediklerinde geri vermeyen, aramalara ve maillere cevap vermeye bile tenezzül etmeyen çalışanlara sahip çalışanları ankara ofisinde barındımakta olan kolpa şirkettir. zaten ankara ofisi de kapatılmış, işlemler istanbul dan yapılabilir ancak yine de girmeyin derim...
Geçen hafta arkadaşımla kapora vererek başvuru yaptığımız, ulaşım ve konaklama organizasyonu yapan oluşum. Rotanın belirlenip aranacağım söylendi ancak arayan soran olmadı. 2 gündür de aramalarıma cevap verilmiyor. Umaram dolandırılmam
Tur ücretini 4 ay önceden aldıkları halde, uçak saatine 3 saat kala, gece saat 2.30 da uçak biletimizin bilgilerini alabildiğimiz, bütün hostellerde ödeme yapmak için bizim gitmemizi beklediklerinden, hostele vardıktan 3-4 saat sonra odaya geçebildiğimiz, sorumsuz, amatör, şirket bozuntusu. Biz hata ettik siz etmeyin, bulaşmayın, çok pişman olursunuz, acaba yarın ki otobüs biletimiz alınmış mıdır? Diye düşünmekten gezemedik bile.