bugün

köylerde internet olmadığından ve dolayısıyla instagram kullanılmadığından kanıtlanmış olan gerçektir. evet.
bir realitedir. evet.
kullanan köylüler de mevcut, mesela ben.
Alakası yoktur. Sırf bazı gerekçelerden, gündemi yakinen takip etmem gerektiğinden kullanıyorum; sosyal hiçbir platformu asla samimi ve içten bulmuyorum çünkü. Son derece yapmacık ve kaygı uyandırıcı olduğundan bazı uğraşlarım netice verdiğinde sonsuza dek uzak durmayı diliyorum ve son derece şehirli olduğumun da altını çiziyorum.
Asıl kullanan kesimin çoğu köylü, sonradan görme, görgüsüzün önde gideni oluyor. Ben bu zamana kadar bir kere bile yediğim, içtiğim bir şeyi başkalarına gösterme gibi bir görgüsüzlük yapmadım. Umarım o seviyeye inmem de.
Asıl sosyal medya kullanan insan köylüdür.
instagram gibi mecralar yaşadığın anıları arşivlemen ve insanlarla paylaşman için zorunlu olmayan ama faydalı uygulamalar. Ancak sizin gibi şehirli barzolar anılarını paylaşmak için değil paylaşım yapmak için anı biriktiren köylü zihniyettir.

Bizim köyün gençleri ağzından salya akıtarak hadi ilçeye gidek karı kız keseriz derler. Siz de aynı öyle hadi şuraya gidelim foto çekiliriz, kanka foto çeksene instagrama koycam falan der.
kullananların köylüden hallice olmasına ne demeli.
instagramı kullanmamakla köylü olmanın ne alakası var.
Benim yok..
gayet şehirliyim ve kullanmıyorum. ayrıca köylü olmak değil köylü kalmak sorundur.
köylülerin narsistik davranışlara ihtiyaç duymadığının göstergesidir.
bir gerçektir. evet.