bugün

fakirlik, aldatılmak ve sülalesine küfredilmesi.
hatırlıyorum da, onunla sadece akşamları konuşabilirdik ikimizde ancak müsait olurduk, bu seferde arkadaşlarıyla olurdu gece 2ye kadar beklerdim. Sonra arar 2 dakika konuşur arkadaşlarının yanına geçmesi gerektiğini birde beni sevdiğini söylerdi. Uykum olsa da uyuyamazdım. Bütün gün beklemek zoruma giderdi. Oysa o bunun kıymetini hiç bilmedi.
aşırı dindar ve cahil bir kişinin uyguladığı homofobi.
O yaşarken bir şeyleri senin yaşıyamaman, sen yaşarken onun yaşıyamaması eşitsizlik.
adaletsizlik. hayatın her alanında. adalet çok önemli. tabi.
Sevginin yüzsüzlük olarak algılanması. Çok kötü zamana denk geldik.
Yoksuldan , yetimden, düşkünden vergi kesip; zengine, patrona yatırım yapması için hibe verilmesi.

Bizim islam geleneğimizde zenginden, güçlüden alınır; yoksula, düşküne meslek öğretilir ve iş kurulur.
insanlara duymak istedikleri yalanı söyleyince yalan olduğunu bildikleri halde buna inanmak istiyorlar. insanlar sadece kendilerini mutlu edecek şeyleri duymak istiyorlar. Kimse sonunu düşünmüyor.
Sevdiğin ve değer verdiğin insanın yalan söylemesi.
Sevdiği gibi sevilmemek çok zoruma gider insanın.
Şafağın atmaması.
kimsenin zikinde olmamak.
verdiğiniz değerin karşılığını alamamak.

ister arkadaşınız olsun ister sevgiliniz, ister eşiniz olsun ister aileniz verdiğiniz değerin karşılığını alamıyorsanız çok yıpranırsınız. belirli bi yerden sonra da yapamazsınız zaten, olmaz.

çünkü insanoğluyuz biz karşılığını almak, görmek isteriz her şeyden önce.
Bugün rüyamda Galatasaray adasını gördüm. Oraya gidiyordum. Yıkıldı sanıyordum ama yıkılmamıştı. Çok mutlu oldum.

Uyandığımda ise rüyam aklıma geldi üzüldüm. zoruma gitti lan.
Uzansam tutacağım narin ellerinden. Dokunsam kırılacak gibi gözlerindeki mutluluk. Yere her daim sağlam basan ayaklarım mi titriyor yoksa? Bu ne güçsüzlük, ben değil miyim yoksa yılların karşısinda duran ? Ben miyim yoksa ilk kez korkan. Elleri titreyerek sigarasına uzanan ben miyim? Bu ne saflık, beni rüzgardaki bir alelade yaprak gibi savuran...
Şaşırma hissini kaybetmek, ikiyüzlü ve dönek insanlara bağışıklık kazanmak. Kötü insanlarla karşılaşmak normalleşirken iyi biriyle karşılaşınca afallamak.
Yaptığın onca şeye rağmen hiç bir şekilde değer görmemek.
zaman ayırdığın insanların boş çıkması ve geri dönüşün imkansızlığı.
Uğruna her zorluğu göğüsleyebileceğin insanların canını hiç düşünmeden yakması ve bundan zerre rahatsızlık duymaması ve üzerine hiç birşey olmamış gibi işleri düştüğünde aramaları ve sonra aynı şeyleri tekrarlamalarıdır.
elin memleketlerinde kendini ifade edememek. Cok zor lan yemin ediyorum.
düzen kuramamaktır.

bir arkadaşına bakarsın. evlenmiştir, güzel bir eşi ve çocuğu vardır. başka arkadaşına bakarsın. bekar olsa bile işini kurmuş ve patronluk yapıyordur. sonucunda herkes senden sana göre biraz fazladır. oysa sen de bunları gerçekleştirmek istemiyor musun? sonuna kadar istiyorsundur. ama ama ama... çaba sarfetmek zor gelir. korkarsın. endişeler kaplar için "ya olmazsa" diye. belki de her şey çok kolaydır. tek gereken kendini azgın dalgalara bırakmaktır. zamanla yüzmeyi öğrenirsin. öğrendikçe belki deniz daha durgun gelir. önemli olan kabuğundan çıkmaktır. bu bazen bir kişi sayesinde, bir olay veya inanç sayesinde olur.
yaşamak. böyle yaşamak sözlük.
3 hafta hayvan gibi, deliler gibi eğlenip sonra yine monotona bağlamak ve hayatının en büyük etkinliğinin kahvehanede eşli batağa dönmesi. bir tek boş güne bile tahammülüm yok aq.
hiç istemediğin bir insana dönüşmek. kaybolmak yavaş yavaş.
en çok da başaramamak.
Bu kadar zaman sonra yine aklıma gelip ona ne kadar aşık olmuştum demem;hiç bir şekilde o duyguların bir başkasına karşı oluşmaması,imkanı yok olmasına rağmen yine de onu istemem ve onun doğru insan olduğuna inanmam
En kötüsü de onun bir başkası ile nişanlı olması ve buralardan çok uzakta olması.
güncel Önemli Başlıklar