bugün

düşüncelerinin çevreyle uyuşmaması.
işsizlik. yapacak iş olmadığı için insanın sevgisini farklı yerlere vermesi. insanda oluşan güven eksikliği.
insan yalnız olunca kendisini bulur. tanır. yalnız kalamayan insan problem yaratır kendi kendine. uzun süre kendisiyle baş başa kalamayan insanın sorunları oluşur varsa büyür.
şanssızlık, bahtsızlık.
her boku yemek. yaşamak istediğinden fazlasını yaşamak . insanları tanımak istediğinden daha çok tanımak. doymaktır.
biraz bencillik. çevreden farklılaştığını anladığın anda soğuyorsun o kuru kalabalıktan. sonrası hep boş muhabbetler zaten, gerçek olan bir şey pek yok.
çok fazla düşünmek.
ya da düşünmeye çalışıp, düşünememek.
etrafta adam kiliginda dolasan canlilardir tek sebep.
Uykusuzluk veya uyuyamama sorunu. Evet evet tam olarak budur lan. Biraz da zehir eden olmuştur ya uykuları hani işte ondan. Her uyuyamamanızda aklınıza gelir ya ondan. Bir de çok sinirli oluyorum. Yanımda birisi olsa o sırada bana gözünün üstünde kaşın var dese terslerim, bağırır çağırır dökerim etrafı. Böylesi daha iyi gibi sanki. En azından o anda eziyetim kendime.
yalnızlığın kendisi.
gurur. eski sevgilinize dönemezsiniz. hala eski sevgilinizi sevdiğiniz için yenisiylede yapamazsınız.
Hak etmeyen birini Çok sevmek.
yine insanlardır.
sosyal fobi.
bilgisayar ve internet.
insanlardan uzaklaşmaktır. bu istemli veya istemsiz olabilir. fakat bir şekilde insanları ihmal etmeye başlarsanız zamanla onlarda sizi ihmal etmeye başlarlar sonra bir bakmışsınız çevrenizdeki iki kişiyle yaşıyorsunuz.
Alıngan ve trıpcan insanların hakettıgı gerçektir.
insanların ikiyüzlü ve bencil oluşu.Yalnızlığın insana olan sadakati,yoldaşlığı.
mevlana'nın betimlediği durum içerisinde olmak:
-eğri olsam yay gibi, el üstünde tutarlar beni.
doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...
kendi dertlerini anlatabileceği bir sırdaş bulamamasından kaynaklanır. çoğu zaman da kendini anlamayan, insanların arasında bunalıma girmektense, yalnızlığı seçer insan. az insan, çok huzur hesabı, kendi kabuğuna çekilmek kişiyi rahatlatan, stresten uzak durmasını sağlayan güzel bir etkendir.
kıskançlık.
sevgilinin saçma tavırları. her ay malum günlerde gerçekleşen ruh hali bozulmalarıdır.

ulan siktir olup gideyim diyorum ama ne yapayım. kalbim engel oluyor.
yalnızlığın tadına varmış olmaktır. kimse kimseyi kendisi kadar mutlu edememektedir. *
kesinlikle kader.
insanın hayatına renk katacak ve belki de hayata farklı açılardan baktıracak bir ''dişi''den yoksunluk.