bugün

günümüzde sık karşılaştığımız türden müslümandır.
yılbaşı gecesi sokakta namaz kılan hırbo.
(bkz: insanı insandan soğutan islam)
kisiyi futboldan sogutan holiganlar gibidir. Sadece muslumanlik degil hepsi icin gecerli.
estetik günahtır deyipte kendisi burun ameliyatı olandır.
yılbaşı eğlencesinde allah için değilde gösteriş için namaz kılandır.
bu çelişkileri yüzüne vurduğun zaman size zaten dinden soğumak için bahane arıyordun diyendir.
türkçe kuran-i kerim'i okunmaz helal dilen, o gavur lan ondan bir şey öğrenilmez ve benzeri söylemlerde bulunan müslümandır.
olmaz olasıca bir insandır. o kişi olmasaydı herkes islamı sevip müslüman olacaktı. ama olmadı işte var o. kısmet değilmiş.
(bkz: zekeriya beyaz)
islam kaynaklarınca cehennem odunu olacak, en çok yanacak olan müslümanlardır. o yüzden çok önemlidir islam alimliğine soyunmak. daha çok okunması gereken, herkesin çok konuşmaması lazım gelen bir konudur.

zira islamda islamı anlatanlardan çok gerçekten yaşayanlar ilham olur insanlara.
Daha önceden inanan bir insan olan ben zamanla türkiyedeki müslümanlığı sorgulamaya başlamış ve doğru yolu bulmuşumdur.
yoktur. islamın hükümleri işine gelmeyip yandan yana kaçan insan vardır. sen allah ın dini islama inanacaksın bocalayan insanlara değil.
tahammülsüz bir dine inanan müslümanın bahanesidir. bu gerçeği başkası üzerinden görmek safsatadır. kendi de bunun farkındadır ama birini suçlama ihtiyacı hissediyordur.

dinin yobazlık derecesi var ve o kafaya ulaşsan sen de aynı olacaktın zaten. neyin kafası bu?
Vallahnyurdum evrimcilerine bakınca evrimden, yurdum ateistlerine bakınca da ateizmden soğuması gerekir, hatta hristiyanlara bakıp hristiyanlıktan, kemalistlere bakıp kemalizmden soğumalıdır.

Taraftara bakıp takımdan soğumak?

Bak anlayasın diye beginner seviyeye çektim.

inan zaman zaman okumuş cahillere, bakıp okumaktan soğumak? Ne dersi?

Bence ısıyı yanlış yerde arıyorsun. Yazık.
Müslüman diğer bir Müslümana göre değil islam'ın gerektirdiklerine göre yaşamalıdır. Bu yüzden başka bir müslümanın kişiyi islam'dan soğutması gibi bir şey söz konusu olamaz. Ha Müslümanlardan soğutur mu dersen orası düşünülür.
ya cahildir. ya fasıktır. ya da cahil ve fasıktır.
Hatalı duygu durumu.Kişilere bakarak islamdan soğumak yerine,islama bakıp müslümanları sorgulayınız.
aman her boktan hemen soğursunuz.

sanane dinsiz imansızın dinci taklidi yapmasından.

sen inanıyor musun? kanıp arkasından gidiyor musun?

kendi inancın, sana ne huzur veriyorsa onda kal. elin dinsizinin senin huzurunu kaçırmasına neden izin veriyorsun?

işbu yazı ateist kardeşlerimi hedef alınarak yazılmamıştır.
elhamdülillah müslümanım.
ama mümine değil kur-ana bakarak bir perspektife sahip olun...
soğumaya sebep arayan insanların şikayet ettiği müslümanlardır.

arkadaş sen dört dörtlük müsün ki milletin yaptıklarına bakıp,

"şunlara bak bunlar nasıl müslüman" deme hakkı buluyorsun kendinde.

bir insan "namaz kılıyor" ama diğer taraftan da insanları kandırıyorsa, çalıyor, çırpıyor, hile yapıyorsa,

bu dinin sorunu mudur?

din mi ona "namaz kıl ama çalabildiğin kadar da çal" diyor.

veya "ben müslümanım" diyen bir insan ahlaksızca bir iş yapınca bunun sorumlusu din midir?

aç bir oku bakalım kitaplar bunları emrediyor mu yoksa yasaklıyor mu.

hem aynı veya benzeri bir olayı bir "hristiyan" yaptığı zaman dini değil de o bireyi suçluyorsun,

çıkıp da "yahu hristiyanlık da çok bozdu" demiyorsun ama.

bu düpedüz iki yüzlülük değil mi?
yusuf islam'ın bu konudaki sözü çok güzeldir
' eğer islam'ı tanımadan müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım.'
bu sözün altına imzamı atarım.
siz müslüman olmak isteseniz işid'e bakıp müslüman olurmusunuz
müslüman açken zevk sefa süren arap yöneticileri görüp müslüman olurmusunuz
her türlü kötülüğü işleyen, kul hakkı yiyen,egoları tavan yapmış,gösteriş budalası,kibir ve enaniyet ehli müslümancıklarla süslümanları görüp müslüman olurmusunuz
olmazsınız
ama şu hatayı yapmayın
müslümanlara değil islam'a bakın
peygamber efendimizin devrini araştırın
yoksa bize bakarsanız hapı yutarsınız.
Müslümanı islamdan soğutmaz,

Ama müslüman olmayan birine islam'dan daha da uzaklaştırır.

Örneğin, uçağı Allah uçuruyor diyenler,

Sen kulağının arkasını görmeyip var olduğunu biliyorsun, o zaman allah da var diyenler vb.

islam böyle tanıtılmamalı.Bu müslümanlığı lekelemek resmen.
kâfir olmasına rağmen müslüman taklidi yaparak saçmalayan sözlük hıyarlarına bakarak soğuduysanız yazık olmuş.

islam'ı hakkıyla bilen ve yaşayan, birkaç dengesizin yaptıklarıyla ondan soğumaz.
kuranda bir biriyle çelişen ifadelerin bol olması nedeniyle normal karşılanacak durumdur. herkes kendi kafasına ya da bağlı olduğu şeyhin kafasına göre islamı kabul etmektedir. islam bir bütün olarak günümüzde kabul edilemez bir dünya görüşüdür. o yüzden inananlar işlerine gelmedikleri ifadeleri budamaktadır.
Dindoş şarlatanlar.
6 yaşındaki küçücük çocukları evlendiren, taciz ve tecavüz eden veyahut bu tür skandalları "dinimize saldırıyorlar ey cemaat-i müslimin, bunlar iftiradır şeyhimize sahip çıkalım" diyerek örtmeye çalışan, islam ahlakından bahsedip türlü ahlaksızlık yapan, Uludağ sözlükte "sokakta kapalı olmayan kadın görmek istemiyorum" gibi şeyler yazıp zinaya gittiğini açık açık söyleyerek inandığı dinin yasakladığı eylemi işlemekten sakınmayan tipler bu kategoriye girer. CHP'de taciz olayı oldu mu yeri göğü inleten ama tarikat ve cemaatlerde bu tür olaylar oldu mu sesi kesilen ya da iftira deyip onlara toz kondurmayan bu tipler insanları dinden soğutuyor ve ateistlerin bile yapamadığını kendileri yapıyor. Benim için sorun yok elbette. Yapın da ateist-deist sayısı artsın, umurumda olmaz efendim, evet.