bugün

insanlığın öldüğünü kabul ettiğimiz an ölür insanlık. kendini çok farklı bir dünyanın insanı sanmasın kimse zamanı gelince hepinizin insanlığı ölür. azıcık özeleştiri yapın.
(bkz: ikinci dünya savaşı nda işlenen savaş suçları)
elinden birşeyler gelebilecekken görmezden gelip banane dediğin andır.
insanlığın ölmediği anlardan daha çoktur.
insanlara güveninin kalmadığı zamandır. Artık böyle bir tavır takınmaya başladım. içimdeki iyilik tohumlarını hep söküp aldılar.
14 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlerin tahliye edilmesi.
Şerzan Kurt adlı genci öldüren polisin tahliye edilmesi.
Parasız eğitim isteyen öğrencilerin ise ceza yemesi.

Yalnızca insanlık değil, adelet ve şeref de ölmüştür.
ak partiye oy verilmediği an..
bir çocuğun silahla öldürüldüğü andır.
-Ölüme sevindiği andır.
-Tüm haksızlıklara sessiz kaldığı andır.
-Açlıktan ölen insanlar varken duyarsız kaldığı andır.
-Namusun* kadının hayatından daha önemli olduğu andır.
başkalarını kendinden daha önemli gördüğü andır.
ölünün arkasından onca küfür edildiği andır.
ruhsal nekrofiller sizi !
iç burkan andır.
hayvan vardır bir de. tabi konuyla alakası yoktur.
Yüzlerce ,binlerce ve hatta milyonlarca insanın katledildiği bu dünyada insanlığın bu sorundan kaçması.
Bakın dikkatinizi çekerim yardım etmemesi değil kaçması. Televizyonda yahut bilgisayarda katledilen insanlarla ilgili birşey çıktığında karşısına, ondan süratle kaçması.

insanı hayvanlardan ayırdeden özellikleri nelerdir?
Düşünebilme yeteneği
Cüzzi irade

insanın seçme hakkı var yani iradesi . islamı seçebilir ya da islam karşıtı olabilir.
Ama insanlık seçme hakkını da kaybediyor şu zamanda ,
Tamamen nefsani hareket ediyor. Örneğin, ne yemek isterse onu yiyor , keyfi için insan kalbi kırıyor. Keyfi içim zulmü görmezden geliyor. Vesaire..

insanın düşünme akletme özelliği var , hayvanlarda yok, onlar içgüdüsel olarak hareket ederler.
Artık insanlarda akletmiyor o an içinden ne gelirse onu yapıyor. Birşeyleri eleştiriyor durmadan ama bunu düşünmeden bilmeden yapıyor. Vesaire..

Daha birçok örnek verilebilir. Ancak bunları kafi olduğu kanaatindeyim.
Özet ile , ya bile bile reddetmek ya da bile bile kabul etmek.
Cahilce davranmamak.

insanlar seçme hakkını ve düşünme yetisini kullanmadığı sürece insanlığı hergün biraz daha öldürüyor.. :(
hiç doğmamış, hayalî bir figüranın öldüğü düşünülen an. insanlık, bizim naif inancımız; acımak duygusu, merhamet duygusu. insanın insan oluş sürecinde gelişen, doğaya yabancı bir lütuf..
Otobüste yolculuk ederken; yolun kenarında ölmüş bir köpek gördüğü halde, otobüsü durdurmayıp yoluna devam edendir. Allah beni bildiği gibi yapsın. Pişman mıyım? Pişmanım. Evet.
Kalbin durması.
insanlık ne zaman vardı ki?
görsel

Huzurla uyu Özgecan.
N'olur huzurla uyumuş ol...
insanların birbirine saygı duymadığı zaman ölmüştür, insanlık.