bugün

o kadar eskidir ki insanlık tarihiyle yaşıttır.
ve o kadar yenidir ki, her gün birkez daha hatta milyon kez daha kendini yineler.
insanlık bu kafayla varolmaya devam ettikçe, insanlıkta ölmeye devam edecek.
video çok can yakıcı. hepimize ibret olsa keşke. bir çanta kadar değerli olmayan hayatlar. göz göre göre çekilcek acılara vesile olmak. o adamın torununun çocuğunun bir damla göz yaşına değer miydi. elimizden kayıp gidenlere (fani şeylere) bu kadar önem vermesek keşke.
acı bir durum. can tatlı tamamda bu tür görmezden gelmeler olacaksa o hayatı yaşamanın ne anlamı var.
insanlığı öldüren de, diriltecek olan da yine biz insanlarız. haberleri izlediğimizde biraz daha farkında oluyoruz olayların. her kötülüğün başı, insanlığını yitiren insan...
bazı yavşakların düşünebildiğini sandığı andır *
kıyamet gününde kimse kimseyi tanımıcakmış. herkez kendi derdinde olucakmış ya
daha bir yangında boylesine nankörleşen insan o günde ne yapıcak
ordaki kısmi insanların suçu yok diye düşünüyorum. o telaşla belki yerde yatan amcayı görmediler.
pekı ya görenler ki bir tanesi onun yanına kadar geliyor çanta almak için kendi
hayatlarını kurtarıyorlar ama insanlıklarını kaybettikten sonra neye yararki?
ntv haberlerinde video görüntülerini gördüğümde aklıma babaannemi getiren, gözlerimi dolduran olay. yazıklar olsun. gerçi o adamın da psikolojisini anlamak lazım adam belki görmedi o telaşta falan ama gördüyse eğer yazıklar olsun. onun başına öyle bir şey gelseydi ne düşünürdü acaba ?
bir eşyanın bir candan daha önemli olduğunu düşünen insanlar olduğunu gördüğüm an.umarım o canın yok olup gitmesine değmiştir o çanta.*
(bkz: insalığın ölmesi)
(bkz: insanlığın yok olması)
bugün izlediğim, bir kafede gerçekleşen patlamayı gösteren ve içinde yaşadığımız şu sosyolojik yapıdan utandırttıran görüntünün söylettiği sözdür. bir insan çaresizce onu ölümden kurtaracak yardım elini beklerken kimse mi dönüp bakmaz? insanlığımdan utanıyorum. kendilerini hiç mi o duruma koymuyorlar? yazık, gerçekten çok yazık. gerçekten de insanlık ölmüş. başka söze ne hacet.
insanlığın öldüğü an olayına en iyi bir diğer örnek ise çinlilerin cenin yemesini verebiliriz. resimlerine baktım şimdi. ya insan o insan. yiyecek birşey mi kalmadı. nasıl bir kalp taşıyorlar ki acaba. cidden merak ediyorum bu kadar vurdum duymazlık. söylenecek kelimeler var ama cümle olamıyor malesef.
insanlık öleli çok olmuştu, bu da görsel kanıtı oldu.
bir ölünün ardından hayattan elendi diye haber yapıldığı andır da aynı zamanda.
mecazi anlamda; yaşananların gerçek olmadığını anladığı andır.
bittiğimiz andır. o çantanın içinde 5 milyon dolar olsa ne yazar diyesi geliyor insanın. sen gel adamın yanıbaşındaki çantanı al ama o yaşlı amcaya dokunma. allah bela... neyse...
insan doğduğu gün ölen bir şeydir insanlık.
Öldü ğü andır.
çantalarını almak için geri dönüyorlar, tenezzül edip adamı kaldırmıyorlar çok afedersin köpek oğlu köpekler. işte durum bu gelişiyormuşuz, ülke kalkınıyormuş, cartmış curtmuş ulan insanlığı öldürdünüz hala icraatten, istikrardan bahsediyorsunuz. yazıklar olsun!
Başka kişileri düşünmeyi bıraktığımız, hep kendimizi düşünüp bencil davrandığımız anda bizim insanlığımız ölmüştür.
kübra bebeğin açlıktan ölmesi durumudur. bu bir insanlık ayıbıdır, bunda bir kişi ya da kişiler değil, tüm türkiye sorumludur. başta zenginlik içinde yaşayan müslümanlarındır bu sorumluluk.

her gün bir yerlerde yemek yemeyi adet yerine getiren bizim kodoman zengin müslümanlarımız bu olay olduğunda acaba yine nerelerde eğleniyordu. harbiden lan, bizim osmanlı gibi bir zamanımız vardı değil mi. insanlar, zekat verecek kimseler bulamıyordu.

küfür etmek istemiyorum.
insanlığın özünde olan bencilliğin paranın bulunması ile insanlığın temel düzeni olduğu andır.

bir de buradan yakın;

http://haber.mynet.com/bu...m_campaign=haber%2bwidget
--spoiler--
bir pazar yerindeki küçük bir kız çocuğu bir aracın altında kalıyor, araç sürücüsü durmadığı gibi bir de geri geri giderek küçük kızın ezilmesine yol açıyor ve sonra olay yerinden uzaklaşıyor. olay yerinden geçen onlarca kişi küçük kıza hiçbir müdahalede bulunmazken, başka bir araçta üzerinden geçiyor. küçük kızı gören birkaç araç sürücüsü ise yanına yaklaşmadan uzaklaşıyor.
--spoiler--

http://video.ekolay.net/v...anligin-oldugu-an/547907/
tek bir iyi insanın bir çok şeyi değiştirebileceğinin kanıtı olan olayın görüntüsü.

--spoiler--
bu görüntülerde iyi insan yok.
--spoiler--
türkiye'de yaşanılmış aslında hiç şaşırılmaması gereken durum.
rejenerasyon olur. insanın insanlık parçası kopar. yeniden insanlık güncellenmeye başlar.