bugün

insanlara verilen değerin ikiye, üçe hatta dörde, beşe filan ayrıldığını anlıyoruz mevcut başlıktan. biride çıkar kime göre neye göre değer der? olmaz.
biraz gerçekçi olun. mars'ta bulunan su kadar değerin olmadığı bi gezegende insana verilen değeri sınıflandırmak nedir ya hü. ayar oluyorum şu değer arebeskine amk.
kendine değer vermeyen insanların başkasına değer vermeye çalışması hele çekilir gibi değil sayın değeropia canlıları ve saygı değer başkan değer turnusolu.
+rep.
işin kötü yanı verdiğin değer kolay kolay erimiyor haliyle.Hata yapmışsın tamam kabulleniyorsun ama içten içe hatayı devam ettiriyorsun.
Düşünmeden edemiyorsun.Peşini bırakmayan bir hata oluyor doğal olarak.
en büyük dezavantajım.
Genelde sonu hüsranla biten durum.

Kendi değerinizin düştüğünü gösterir.
üzülen haksız olan hep siz olursunuz.tecrübeyle sabit. sevgili ve dosta bile yaranamiyorsun.o yüzden artık kimse sikimde değil affedersiniz...çok fazla düşünceli ve öğüt verici bir insanim. insanlar bunu tabi hep sen haklisin gibi anlıyor.halbuki öyle birşey yok.tamamen mütevazı olduğum için bunları yapıyorum.ince düşünüyorum. neyse bu akşam benim için milad oldu artık.
Gerçekten haddinden fazla değer verirsen senden uzaklasiyorlar . Boşuna dememişler seveni sikerler diye
Eller kadir kıymet bilmiyor anne der konuyu özetlerim..
Sonu üzülmek ile biten eylem.
Hep yaptigim bi hata. Yapim bu engelleyemiyorum. Sonunda ise hep kiymet bilinmiyor.
Nerden biliyorsun gereğinden fazla değer verdiğini kibrini ziktiim?
Dünya senin 110 santim kıçının etrafında dönüyor sanki.
Her daim üzer. Hak ettiği kadar değer verilmeli. israf haram, var bir hikmeti.
Akabinde paçavra yerine bile konmamak.
genellikle daha fazla üzülmenize neden olur.
Samimiyetsizliktir.
o insana yapılan en büyük kötülüktür .
Değer verdiğin insan gün gelip ağzına sıçacağı için asla yapılmaması gereken şeydir.
insanların hepsi değer verilmeyi hak eder aslında ama verilen bu değeri onların nasıl yorumlayıp nasıl kabullendiğidir önemli olan. herkese eşit mesafede yaklaşıp eşit değer vermeliyiz. bazıları bu değerden çok mutlu olur ona layık olmaya çalışır. bazılarının karakteristik özellikleri değere alışık olmadığı için değeri kabullenemez bünyeleri vardır ve bu değeri reddeder. siz verdiğiniz değeri hak etmeyen insanları gördüğünüzde hayıflanıp üzülürsünüz keşke bu kadar değer vermeseydim diye ama asıl olan üzüldüğünüz şey değeri fazla verdim g.tü kalktı meselesidir. asıl üzüldüğümüz ona değeri fazla vermek değil bizim yanılmış olmamızdır. verdiğiniz değer karşılık bulamadı boşa gitti. eşit değer verin kimseyi göklere çıkarmayın çok şöyle, çok böyle, harika ötesi, olağan üstü demeyin insandır çiğ süt emmiştir. ne zaman nerede ne yapacağı belli olmaz. bir deyim var eskiler söyler hep '' 3 Kuruşluk adama 5 Kuruşluk değer verirsen artan 2 Kuruşla seni satın almaya kalkar.'' işte öyle verdiğiniz değerin dozunu iyi ayarlayın.
Önce ne olduğunu anlamazsın zamanla bir bakmışsın zayıflamışsın her şeyi kendine dert etmişsin sonraları sadece sen üzülmüş ağlamışsın ve herkes mutlu olduğuyla kalmış.
Gerektiğinden fazla olduğu için, gerektiğinden az değer görürsün.
Eşin bile olsa yapma. Değerler çıkarların çatıştığı yere kadardır. Değer verir başının üstüne çıkarırsın, en ufak bir arızada yerin dibine sokar seni. Sadece hakettiğini ver , azsa az , çoksa çok. Ama daha fazlası kişiyi mutsuz eder.
zararı yine fazla değer veren kişiyedir, verilene değil.
yararı yerine zararını görürsünüz ve bu sizi üzer verdiğim tüm değerlerin karşılığı bu muydu diye sorgularsınız kendinizce ama her şey için geçtir.
Doğru değildir ve asla yararını göremezsiniz.

Saksıdaki çiçeğe gereğinden fazla su verirseniz solar veya Akvaryumdaki balıklara çok yem verirseniz ölürler. Değer de öyledir. Elbette karşınızdaki insana değer vermek gerekir o da bekler zaten. Beleş diye değere boğmanın anlamı yok. Size kaç adım attıysa siz de o kadar yaklaşın ona.
değer verdiğin kadar beklenti içinde olursun. fazla değer vermek daha fazla beklentiyi beraberinde getirir. beklentilerin çoğu hayal kırıklığıyla sonlanır. hayal kırıklığının büyüğü küçüğü olmaz ama bu kırıklık; umulan beklenti, ilgi, alaka boyutuna göre acı verir. beklenti ne kadar çoksa beklentinin beraberinde getirdiği hayal kırıklığını o derece acıdır. kısacası gerektiğinden fazla değer vermek daha fazla acı çekmeyi doğurur. beklentiyle acı paraleldir.
kendi değerinizden bir şeyler kaybettirir.