bugün

sizle yaşıt yada sizden 1 -2 yaş küçük çakma rockçı ergen gencinin sizi hafiften aşağılar gibi davranması bu başlık altında incelenebilir.

sonuç olarak çakma rockçı ergen genci gözündeki morluklar ve kanlar ile ortamdan ayrılır ve sizin kıçınızın dibinden ayrılmaz, devamlı "abi" diye hitab eder size *.
kol kola girerek sokakta yürüyen liseli kızların, yanlarından geçen size delecekmiş gibi, saklamaya gerek dahi duymadan ayıca bakmaları, arkanızda kaldıklarında ise sözleşmiş gibi "pıhıhıhı" diye gülmeleri.
lise ve minvali çağlarda, arkadaşlarla sosyalleşme adına yapılan, kimse tenezzül edip cevap vermediğinden kelli ergenimize özgüven tazeleten ve dostluk pekiştiren bir eylem tamam da, uzuvlarım benden bağımsız hareket edip bunlardan birinin saçına yapışıverecek bir gün.
emoların sokaklarda boy göstermeleri en iyi örnektir.
düdüt: aramızda emo da varmış.
bebek sesli tikky kızların otobüste yaptığı konuşmaları dinlemek zorunda kalmak, işte o an oluşmuştur bu his ciddi ciddi.
*
(bkz: yilin netlog profili)
(bkz: emodur emo) *
arkadaş dahi diyemeyeceğim, mecburiyetten görüştüğüm insanların uzun tırnaklarıma bakıp "o ne olm karı gibi eheh" demeleri ve ardından, yüzsüzce dinlediğim müzikleri görüp "sırf böğürtü bu" demeleri. kafalarını duvara sürtüp kıvılcım çıkartmak istiyorum. öyle sadistim. röaaarg!
(bkz: vj bulent)
göz göre göre yalana bariz tutulmak,yalanda ısrarda bulunmak ısrardan bir adım gerilememek.
her nevi haksızlık anı.
arkadaşın eski sevgilisinin sevgiliye gaz vermesi sonucu sevgilinin ayrılık ayakları yapması. ölür müsün öldürür müsün? sana ne lan kaşar?
karşınızdakinin el kol hareketi yapması durumudur.

(bkz: el kol hareketi yapma lan)
devlet dairelerinde yaşanan her türlü durumlardır. kimi zaman memur, kimi zaman vatandaş karşısındakine şiddet uygulamamak için kendini zor tutar.
günde bin defa duyulan bir espri yahut bir yorum.*
diyelim ki işyerinde molaya çıktınız ve telefonla konuşuyorsunuz. ama sizin bu 10 dakikalık keyfinizden patron rahatsız olmuş. birini göndererek sizi çağırıyor. mecbur giriyorsunuz ofise. ve dediği şey incir çekirdeğini doldurmayacak kadar saçma iki üç kelimeden ibaret. maksat anlaşılıyor: amca rahatsız olmuş, içeri girmenizi, işinizi yapmanızı istemiş aslında. size dediği o boş iki laf da, asıl amacının maskesi aslında.

robot muyum lan ben, hiç mi telefonla falan konuşmayacağız? gel de evire çevire dövme şimdi herifi.

ama işsiz kalırız işte, dövemiyoruz.
ağzını yaya yaya "az önce şu oolan bana asıldıı." diyen bünyeyle muhatap olunması.*
sivri burun ayakkabısının o kıvrak burnu kıvrıla kıvrıla bir tarafına gircekmiş gibi duran serserilerin spor ayakkabılılara laf atması.** *
otobüste iki yaşındaki çocuğunu kucağına alıp ayaktakilere yer açmak yerine yanına oturtanları görmek.
ayrıyeten lego taklidi yapan otobüs yolcularına şoförün hala utanmadan "arkaya ilerleyelim..." demesi..
insanı sayko yapan durumlardır. müsebbibleri de ekseri gerizekalılardır.
sarıklı, cübbeli, sakallı, bonus olarak elinde değnek niyetine kullandığı sopalı bi' gerizekalıya rastlamak. çok tuttum kendimi, patlamam muhteşem olacak. adıma destanlar yazılacak.
yanındaki kıza laf atılması yan gözler bakılması bla bla yane sorun hep kızlar.