bugün

Dünyada ne tanrının,allahın,zeusun,krişnanın,ne de karmanın olmadığını kavrayamamış fildişi kulelerinden çıkmayan malların önermesi. Sen Güneydoğu'da 10 yaşında bir ihtiyara satıl, tayland'da en fakirinden bir aileye güzel kız olarak doğ da borç için mafyaya veril,git ırak'da müslüman erkeğini seven kürt yezidi kız ol , görürüm ben seni...

Dünyada adalet yoktur, hiç bir zaman da olmayacaktır. istediğin kötülüğü yap, yeteri kadar güçlü isen hiç kimse hesap sormayacaktır. Güçlü de değilsen, şans bile yaratamazsın.

ister münevver karabulut'u işkenceyle boğazla, ister çocukları çiğ çiğ ye, ister bosnada müslüman boğazla, başına gelen ilahi kaynaktan gelmez, insan yapımı kanun ajanlarından gelir, o da kesin değildir.

Değil.
Hala ofis ve iş benzetmesi yaparak entryi makatı ile okuyan körleri ifşa etmiş başlıktır. Zorlayamacağı kadar güçlü kader tuzaklarını önüne koydum alo? Kör müsün yoksa bakmamak için ıkınıyor musun?

Hepimiz rastgele oluşmuş ihtimaller denizinde milyonlarca boşa yaşayıp öldürülmüş kurban verilmiş canlıların arasında çıkan bir kaç mucizevi ihtimaliz. Bunu bilin.

Bu ülkede demokrasi gelene kadar kaç insan haksız yere öldü, kaç insan istemediği hayatları yaşadı, kaç köle afrikadan kaçırılıp hadım edildi, madenlerde ölene kadar çalıştırıldı? Kaç kişi çıkamayacağı dehlizlerde? Hadi git de onlara "ahah siz fırsatınızı yaratmadınız" de de bir güzel sikmiyorlar mı sabunsuz?

Yok arkadaşım körsünüz, ve çektikleriniz haktır. Dünyayı olduğu gibi brutal darwinist bir arena olarak kabullenmeyip kurallara ve senden üsttekilere körü körüne itaat ettikçe ülkenizin durumu beter olsun diyorum.
kendi şansını yaratabilecek beceriye sahip iyi bir dna profiliyle doğacak kadar şanslıysanız, elbette ki mümkündür.
insanlara gax vermek için söylenen en güzel yalanlardan biridir.
tipik anne tespiti.
böyle bişey yok.ama olabilir de. (ekşi sözlük kafası)
bunu söyleyen şahıslar, aynı zamanda tanıdık şirketinde işe başlamak, para yedirerek bir yerlere gelmek ve etkileyici konuşma tarzı yaratmayı öğrenmek amacıyla liderlik eğitimi adını verdikleri saçmalıkları alırlar.