bugün

milletçe kavrayamadığımız anlam ve önem. fazla genelledim galiba ama yalnız olmadığıma eminim bu konuda. yok ne giymişler, ne bok yemişler, kim nasıl şapka takmış. tüm günü buna ayırmışlar üstelik. bütün dünyanın gözü bu düğündeymiş de 2 milyar kişi izliyomuş. cevabı osman baydemir versin size.
onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine ...
birleşik krallığın, yüzlerce yıl dünyanın ebesini bellemesinden kaynaklı merak ve sevgi olabilir. siken sevilir ya, o hesap.
(bkz: bu devirde kimse sultan değil)
insanın bitmek bilmeyen merakı ve bundan pay çıkarmaya çalışan bir medya kuruluşu. nitekim 21. yy da olmamamıza rağmen krallıkla ( dolaylı olarak) yönetilen bir ülkeninde işine gelmiştir.
(bkz: gelsin paracıklar)
ingiltere'de kraliyet büsbütün işlevsiz kalmasın diye, bunların yellenmesi bile haber olur. orada olunca her yerde de olur.
neden? çünkü onlar dünyayı yöneten aileler... türkiye'de nasıl bir sosyete düğünü yedi sütuna manşet girerse...

dur ya, ben de mantıklı açıklama yapıyorum. anlamı büyüktür abi işte. anlamasan da onlar gibi yapıcaksın, bitti.
devede kulak gibi bir önemdir.
sözüm ona dünyaya demokrasi getirmeye çalışan devletlerin hala monarşi ile yönetildikleri ve bunu küstahça ve iki yüzlü bir şekilde dünyanın gözüne kendi emirlerindeki medya patronları aracılığıyla soktukları kültürel dayatma. bizim yaptığımız ve sizin yapmanıza izin verdiğimiz her şey iyi, sizin yapmaya çalıştığınız ve bizim yapmamızı istemediğiniz her şey ise kötüdür. vahdettin, abdülhamit şerefsiz, baskıcı kötü kral. williamın düğünü çok eğlenceli :D.
ntv'nin gün boyu yayın yaparak bize bişeyler işaret etmek istediği olay.o aklıselim çalışanlarından biri de diyemedi ki ulan bize ne amınakoyim diye.eee ulusal medyanın yandaş yandaş değil kavgasına girdiği şu günlerde aslında hepsinin kimin tarafında olduğu açığa vurdu bugun.
(bkz: severim keratayı)