bugün

13 haziran 2010 disko kralı saldırısından sonra inci sözlük mücahitlerinden ccc imelih messi ccc tarafından kaleme alınmıştır. özetle saldırının nedenini anlatan bir metin. şöyle ki;
ccc imelih messi ccc'den okan’a açık mektup.

sevgili okan,

aşağıdaki metni okumadan önce tekrar http://www.okandede.com adresini ziyaret edip, yazılı metni okumanı rica ediyorum senden okan.

ben ccc imelih messi ccc,
sıradan bir incisozluk üyesiyim. bugün yayınına yapılan ziyaretin sorumlusuyum. ziyaretin organize edilmesinde websitesinin hazırlanması, okandede fotograflarının photoshoplanmasından, programı arıyacak kızların organize edlimesinden sahte facebook hesapları açılmasına, metnin yazılmasına kadar bütün sorumluluk benimdir.

sana biraz kendimden bahsetmek istiyorum,

25 yaşındayım. üniversite mezunu bir işsizim.
yaklaşık 10 yıldır sıkı bir fanın olarak senin fuck the system tavırlarını herhalde öyle benimsemişim ki,17 yaşından beri çeşitli stklarda, vakıflarda aktif olarak gönüllü çalışmalara katılıyorum. gerçekten toplum için yararlı bir birey olmak için, bu kokmuş sistemi değiştirmek, bir şeyler yapabilmek için canla başla gönülle çalışıyorum.

programına yaptıgımız bu ziyareti de toplumda bir farkındalık yaratma adına yaptığım için cv’me koyuyorum ve bundan mutluluk duyuyorum.

işsizim; açıklamak istiyorum.

kalifiye olmadığım için işsiz değilim. iş bulamadığım için de işsiz değilim.

patronum bana yatırmadığı ssk primleriyle oğluna cip almasını istemediğim için işsizim.

memleketimin kayıtsız ekonomisinde gençliğimizin %40 ı işsiz, çalışan %60nın da patronlar tarafından sömürülmesine karşı olduğum için işsizim.

duyu organları sistem tarafından alınmış olan halkımın popüler kültür zırvalamalarıyla daha fazla hissizleşmesine karşı olduğum için işsizim.

varoşların toplum tarafından aşağılanmasına yardım eden ve hiçbir toplumsal kaygı taşımadan, sadece rating: dolayısıyla reklam ve para amaçlı düşünen medyaya daha fazla tahammül edemediğim için işsizim.

sırf bankalardan gelecek reklam gelirleri azalır kaygısıyla hasankeyf’in yok olmasına göz yuman bir medyaya karşı olduğum için işsizim.

ankarabelediyespor, halka hizmet götürmesi gerekirken brezilya’dan vederson diye bir adama yüzbinlerce dolar harcamasını kaldıramadığım için işsizim.

pelin batu basbas halklar kardeş olmalıdır diye bağırırken susturulduğu için, sadece programda uyuduğunda sizin sitelerinizde manşet olduğu için işsizim.

işsizdim.. ama incisozluk’te kendime iş buldum. maaşım şimdiye kadar günde 5 şuku 30 eksiydi, bu ziyaretten sonra zam yaptı modlar saolsun artık günde 20 şukela için çalışıyorum.

sosyal güvencem yok ama işimden memnunum. yol parası vermiyorum bi kere.500 lira asgari ücretle çalışıp 110 lira yol parası vermektense…

arkasına dayandığım tek güç inci ve onlar için çalışmaktan gurur duyuyorum. patronla ben eşitiz bi kere,moda ana avrat sövüyorum karşılığında orhan baba’dan şarkı gönderiyorlar.
evet, şimdi bazı köşe kabadayılarının dediği t…klarım kokana kadar inci için çalışıyorum.

3 gece uyumadan disco gıralı ziyareti için kafa patlatıyoruz.

seçenekleri daha önceden empoze edilmiş olan tüm sistemlere olan hıncımı sitelerinizdeki anketlerde, diğer şıkkını işaretleyerek çıkarıyoruz.

sevgili sozluk yazarları,medya mensupları,televizyon başlarında dikkatini çektiğimiz ahali,

soylediklerinizin hepsinde haklısınız.

inciciyiz, abazayız, terbiyesiziz, ahlaksızız, boşuz, malız bunların hepsi doğru.

ama unutmayınız ki inci popüler kültürün dejenere olmasına karşı oluşmakta olan bir tepkidir.

abazayız çünkü sevişmenin ayıp olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

abazayız çünkü mastürbasyon yapma özgürlüğümüz dahi sistem tarafından engellenmiş.

terbiyesiziz küfür ediyoruz çünkü kendimizi bu şekilde ifade ediyoruz.

ahlaksızız bazılarının medya kabadayılarının dediğine göre, çünkü artık onları da rahatsız ediyoruz.

evet boşuz çünkü yıllardır tv başında bize,sorgulama kavramını unutturan “halk istiyor” politakanızla bizlere yedirdiğiniz boklar sayesinde bu hale geldik.

ve şuan elinizdeki milyarlarca dolarlarla oluşturamadığını kültürü biz 6 ayda beş para harmadan oluşturduk. nasıl mı ?

çünkü inci’de ayrımcılık yasak !

bir televizyon programı düşünün, birbirimize ana avrat küfredebiliyoruz bu programda..
ama dinlere ve ırklara ayrımcılık yapmıyoruz. yaptırmıyoruz! yapanları direk uçuruyoruz.

bu programda özgürüz. siz bankalardan gelecek reklam gelirlerini düşünüp, hasankeyf yok olmasın bile diyemezken, biz o başlığı açıyoruz, yok edenlere ve buna göz yumanlara küfür ediyoruz.

ve korkmuyoruz. çünkü sizler gibi sistemin kölesi olmayı reddediyoruz.
rating alalım biraz daha yazar alalım reklam gelirimiz olsun demiyoruz.
hepimiz eşitiz bu platformda hepimiz zenginiz zaten.caps isterseniz onu da veririz : )

asıl fakir olan paraya muhtaç olan zavallılar sizlersiniz.

ve bu zavallı halinizle sizler varoş kültürüyle dalga geçip prim yapmaya kalkıp, sosyal toplum kavramlarını, vatandaşlık bilincini, katılımcı demokrasi denen topluma şukela getirmeyecek soğuk boklar sunmaya devam ettikçe..

ensenizde inci’yi bulacaksınız.

televizyonlarımızı zaten çöpe attık biz, artık bize sunduğunuz bokları yemiyoruz.

şimdilik şahsım adına diyeceklerimiz budur.

ccc imelih messi ccc :
gökçek wederson trasferini doğru bulmayan adam.

not: telefon gelmiş programı arayan kızlarımıza, okan bey hakkımızda hukuksal işlemlere başvuracakmış. galiba bu yazıdan sonra sanık listeye ben de ekleniyorum. olsun. harikulade!

ama okan sen bu davayı açarken şunu unutmuyor musun ? yıllarca fug the sistım diyen sen değil miydin ben güzelim ? şimdi sisteme karşı çıkanlar harekete geçip sistemi capsli fog yaptılar diye arkandaki milyar dolarlık holding’in 3 muhalif geçinen kendini bilmez gence ve belki de incisozlüğe karşı dava açmasına nasıl yüreğin dayanacak okan bey ? ayrıca geçen hafta bas bas sikiciyiz. biz diye bağıran,link veren sen değil miydin?
programı arayan kızlar sana şahsına hakarette bulunmadılar, sadece siteden mesaj götürdüler sana. site ismini telaffuz ettiler, hakaret etmediler.

"okaaaaaan, ben messi reyiz sana emrediyorum fog the sistem lan not us"

çok hızlı edit: tek bir kişi tarafından dile getirilse de, inci sözlük'ün sistem karşıtlığını çok iyi dile getirdiği için inci sözlük'ün okan'a seslenişi başlığına yazdım.
inci ruhu dedikleri bişey var adamların.

ccc inci ruhu ccc
işsizim o halde milyonların önünde küfredebilirim. okan fuck sistem dedi bende ona inci siker diyebilirim.
reyting alalım demiyorum o yüzden canlı yayınlara bi şekilde bağlanıp programları sabote ediyorum, uludag sözlük bizden önce kuruldu bizi daha çok kişi tanıyor diyorum.
hemide benim bi ruhum var.
"işsizim! patronum sigortamı yatırmıyo, onunla oğlşuna cip alıyo okan."

"ben de burada küfrediyom, birbirimize çükümüzü gösteriyos soona..."

"senin programına bi' kız çıkarttım, "inci siker" dedirttim, çok mutluyum. karnım doydu, bana bu yeter, artık bir idealim var benim, senin mahfettim milyonlarca kişi önünde, artık kimin götüne girersin bilmiyorum."

"çok fenayıs okan, küfürbasıs bis. bisi sevmiyollar gasteciler. biz de ablalarımısı filan birbirimise pazarlıyos burada soona sinirden okan..."

"okancım, yalarım yutarım seni..."

"taşaklarını gezdiren yesin senin okan!"

"ankarabelediyespor, halka hizmet götürmesi gerekirken(!!!)" ( hay o ne dediğini bilmeyen kafana sokayım senin... neyi, nerede, nasıl yazacağını bile bilmiyorsun lan, salak!)

"burası çok güzel*, hepimis ösgürüs, kuşlar filan... geçen gün merdivenden çıkan küçük bir kısın poposunu çektim fotoğraf makinamla, verdim söslüğe, ösgür söslüüme, hepimis osbir çektik okan""

"pelin batu bas bas bağırıyo, ösgürlük diye, sen uyuduunu söylüyosun... ağlıycam simdi tek basıma ben..."

"kurtar bizi okan, yalarız okan, noolur okan..."

gibi şeylerden bahsediyor.

kurulmuş cümlelerden bunları anladım ben. çok fena oldum sonra.

ama en güseli bu:

"asıl fakir olan paraya muhtaç olan zavallılar sizlersiniz."

40 sene önceki türk filmi repliği lan bu! kendi kendinize cümle kuramaz mısın sen, ha, hırsız dallama!?

fakirlik edebiyatı yapıp milletin anasından girin, çocuğundan çıkın, sonra da "ama ösgürüs biss" deyin!!!

siktirin lan oradan.
fakirim,işsizim,bak sende özgürlükten yanasın bende özgürüm,söverim sonraaa programı arayan kızlar varya sana şahsına hakarette bulunmadılar, sadece siteden mesaj götürdüler sana. site ismini telaffuz ettiler, hakaret etmediler.

neyin açıklamasamı bu ? ben ettim sen etme...
(bkz: serzeniş)
Hiçbirine birşey demiyorum ama,
Okan Bayülgen dava açarsa hakikatten paradox olur bu.O sistem karşıtlığı nükteleri yalanmıydı yani?
(bkz: merak etmeyin inci her zaman öper)*
kendini kurtrmak için klasik sistemi suçlama durumu.

ne sistemmiş arkadaş. herkes arkasına saklanıyor.
(bkz: seslenme demiyorum hobi olarak yine yap)
kendilerini yanlış bir şekilde ifade ettiler. küfürü abarttılar anam babam. şimdi sanki biraz tutuşmuşlar gibi bir halleri var. programa bağlanıp salak gibi: okan inci sözlüğün bir mesajı var sana , incisker haha gibi bir açıklama değil de usturuplu bir ayar verilebilirdi. gerçi usturup ne yahu? çok ironik olurdu ama çok da iyi olurdu yani.. işte sistemi sisteme uyarak sikertmek olurdu. çok süper olurdu çok da iyi olurdu tamam mı? aykırı olacağız diye kendilerini eritip bitiriyorlar.
(bkz: fuck the system)
okan inci sözlüğü şikayet edecekmiş şaka mı lan bu, popüler olmak için atılan iddia mı yoksa? okan bayülgen'in böyle bir şikayette bulunmayacağına o kadar eminim ki... daha siz okan bayülgen'i tanıyamamışsınız, peh şikayet edecekmiş, çok güldüm.
her ne kadar arkadaşın çizdiği inci tablosuyla gerçek inci arasında farklar olsa da şahane yazıdır. zaten öyle bir yazıyı kaleme alırken "ehühü aslında hepimiz bu kadar değiliz bazılarımız harbi mal, onları saymıyorum" diyemez insan. onun yerine aynen böyle kuyruğu dik tutar "ulan malsak da sisteminiz yüzünden malız" der. gerçekten başarılı olmuş yazı ve mesajlar çok güzel verilmiş bu bağlamda.

peki inci sizlük gerçekten bu kadar anarşist, bu kadar eşitlikçi mi? tek yaptıkları 7/24 küfür etmek olan bazı arkadaşlar var orada. onlar sadece inci imajına vurulmuş, şöyle de kral mekan böyle de siker gibi gazlara gelip üyelik almışlar ve olayın altındaki anarşist tutumdan bihaberler. onlar da sistemin ürünleri, onları da sevelim tamam ama bu laflar sadece yazarken güzel. zira hergün dışarı çıktığımda etek boyumdan saç şeklime, topuklu ayakkabımdan sevgilimle elele gezmeme kadar herşeyime laflar sayan, hayatı bana çekilmez kılan kişiler aynı zamanda bu arkadaşlar. ve özür dilerim bende bozuk sistemin bozuk evladıdır deyip de hepsini bağrıma basacak yüce bir gönül yok.

bu sebepledir ki bazı şeyleri daha net koymak ve daha köşeli bir duruş sergilemek lazım. evet, sisteme karşıyız ve reddediyoruz bize dayattıklarını. evet eşitlikçiyiz, birbirimize küfür ediyoruz. ama küfür ederken de eşitlikçiliğimizi koruyoruz, kadınları sadece 'gideri olan-olmayan' diye ayırmıyoruz, onlarla da aynı olduğumuzu biliyoruz demek lazım. ayrıca politik başlık açmak yasakken bunları takmıyormuş gibi görünmek kolay. marifet siyasi konuları da aynı 'eşitlikçi' çerçevede taartışmayı becerip hala sağ kalabilmekte. marifet 'am, göt, meme' triosunun ötesine geçtiğinde de avcunda bir şeyler tutabilme.
sistem eleştirileri göz doldurmuştur.
gerçek inci portresini tam olarak yansıtmamaktadır elbette. içinde her türlü insan barındırır bu oluşum, barındırmalıdır da. eleştirirken,

eleştirilmeyi de sindirmeyi göstermelidir.

haklılığın dibine vurmuştur bu yazı ve denildiği gibi sözlüklerden nemalanıp, reklamını her türlü sözlükte yaptırıp böyle bir şaka karşısında hukuksal süreç başlatacaksa okan bey bilsin ki; alternatif olduğu için sevildiği ( belki bazen sevilmediği ) bu sözlük ortamlarından dışlanacaktır. ha ne kaybettirecektir bu ona? kazandırdıklarınızın farkında olursanız sevgili yazarlar, kaybettireceklerinizin de farkına varırsınız belki.

her gün sözlüklere selam söylüyor diye mutlu olmayınız derken buydu demek istediğimiz.
çark farklı yönde çalışırsa yani onları poh pohlamaya değil, dalga geçmeye yönelik dönmeye başlarsa ne kadar çekilir (!) olduğunu gösterecektir elbette.

tahammülü olmayanın tahammül sözleri en fazla bizim midemizi bulandıracaktır.

edit : ha inciden daha zekice bir ayar beklerdim o ayrı!
altına imzamı attığımdır.

(bkz: inci sözlük devrimi/#8355871)
(bkz: inci üçüncü çocuğu koydu)
sistemi suçlama, tribünlere oynama durumudur. hükümete saldırınca haklı çıktı bu osbirci şimdi. patronu cip almasın diyeymiş bilmemneymiş. hadi lan oradan! başbakanın dediğini doğruluyorsunuz böylece, işsizlerin %90ı iş beğenememekten işsiz. tabii baban harçlığı sıkıştırınca her ay eline 500 milyon çalışmazsın. benim babam gibi adam gibi adam olsa gerekirse gider 400 milyona wc temizliği yaparsın, klavye delikanlılığı yapmak yerine.
mal la bu inci. ne anlıyolar bu kadar küfür etmekten anlaşılır gibi değil. hayır youtube u sebepsiz kapatanlar bu siteye niye bişey yapmıyolar acaba. başlı başına hakaret ve küfür dolu entryler var. iğrenç bir oluşum. bu oluşumu destekleyenlere tek sözüm eğer küfür yemekten hoşlanıyorsanız size seve seve küfür edebilirim. bu kadar mal olduğunuz için.
başka bir inci yazarının ccc imelih messi ccc ye ithafen yazdığı yazı :

sevgili ccc imelih messi ccc,

okan'a açık mektubunu dikkatlice okudum. (bkz: ccc imelih messi den okana açık mektup capsli). seninle okana ziyaret öncesinde birkaç kez yazıştık, birbirimizi entrilerimizden tanıyoruz. sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. işte sana kötü haber sevgili ccc imelih messi ccc kardeşim: inci popüler kültürün dışında ya da karşısında değil, ta göbeğinde. inci mektubunda yazdığın gibi popüler kültürün dejenere olmasına karşı bir tepki değil, bizatihi o dejenere kültürü yeniden ve yeniden üretiyor. nasıl mı? anlatayım.

herşeyden önce inci sözlük, mektubunda işsizliğini açıklarken eleştirdiğin sömürü sisteminin bizatihi ürünü olan bir platform ve inci sözlük yazarları olan bizler de.

kapitalizm son 30 senedir esnek çalışmayı ve özelleştirmeyi dayatıyor. esnek çalışma yani part-time, evden, kayıtdışı, düşük ücretli ve sosyal güvencesi olmayan çalışma. inci yazarlarından üniversite mezunu olanların büyük bir kısmı işsiz ya da part-time çalışıyor. aksi halde inciye ayıracak bu kadar çok vaktimiz olabilir miydi?

özelleştirme, yani devletin sosyal alandaki kamu harcamalarını kısması. o gönüllü çalıştığını gururla söylediğin stklar, vakıflar niye son yıllarda arttı sanıyorsun? çünkü devlet sosyal alandan çekildi, sosyal hizmet eksikliğini giderme görevini o stk'lar üstlendi.

eleştirdiğin medya/eğlence sektörü niye son yirmi yılda bu kadar büyük bir sektör haline geldi? çünkü artık esnek çalışan bizlerin eğlenceye ayıracak daha çok boş vaktimiz var. olmasaydı, mektubunda yazdığın gibi "3 gece uyumadan" disko kralına yapılacak ziyareti planlayabilir miydin?

Peki sevgili ccc imelih messi ccc kardeşim, "10 yıldır sıkı bir fanı" olduğunu söylediğin okanın "fuck the system" demesindeki ikiyüzlülüğü bugün mü farkettin? okan ilk işe başladığında, patronuna para kazandırmak amacıyla kurulmuş ticari bir tv kanalında çalışmıyor muydu? okan öyle de, bayılarak izlediğiniz south park farklı mı? south park dizisini yaratanlar eşek yüküyle para götürmüyor mu sanki? öte yandan, okan'ın bizzat kendisi kapitalizmin esnek çalışma koşullarından muaf mı? okan'ın iş güvencesi var mı, okan reytingi düştüğü anda kapı dışarı edilmeyecek mi?

sistem böyle, peki inci bunun neresine düşüyor? bu tip inci ziyaretleri tasarlayanlara göre, inci popüler kültürü ve medyayı eleştiriyor, karşı bir duruş sergiliyor. acaba öyle mi? çok emin değilim. Sevgili ccc imelih messi ccc, senin mektubunda dile getirdiğin konular üzerinden gidelim.

tarihin arka odası programından haberim bile yoktu, murat bardakçıyı da cahil ve cinsiyetçi bulduğum için zaten sevmezdim. incinin ocak ayında yapılan tarihin arka odası ziyaretinden sonra programı izlemeye başladım. okan'ı yıllar önce ilk çıktığında bir süre izlemiş, balon olduğuna karar verince izlememeye başlamıştım. inci ziyareti muhabbeti sayesinde 1 aydır yeniden izlemeye başladım. mesut yar gibi reha muhtar çakması bir adam o güya eleştirdiğimiz televizyonlara çıkıp "inci" diyecek diye ekrana yapışmam; kaan sezyum gibi doğan medya grubunun gazetesi radikalin yazarı bir adam "inci" dedi diye yüreğimin gururla dolması bekleniyor; bunlar olmazsa bizzat inci yazarları tarafından küfre boğuluyorum. (bkz: inci yazarlarının ezikliği), (bkz: popüler medyada övülünce havalara uçan incici)

diğer konulara gelelim. pelin batunun "basbas halklar kardeş olmalıdır diye bağırırken susturulması"nı, dahası sadece "programda uyuduğunda medyaya manşet olması"nı eleştirmişsin. eyvallah güzel kardeşim, güzel bir nokta. peki soralım, pelin batu incide nasıl manşet oluyor? murat bardakçı ve yanındaki şakşakçısına halkların kardeşliğini savunduğu için mi, feminist hareketin kazanımlarını anlattığı için mi yoksa nükleere karşı olduğunu ifade ettiği için mi? hayır uyurken ya da uyanıkken verdiği frikiklerle, güzelliğiyle ya da eskiden çektirdiği erotik fotolarla. inci popüler kültürden, yaygın medyadan farklı mı davranmış oluyor? hayır.

inciyle düzenin farkını anlatırken incide "Patronla ben eşitiz bi kere, moda ana avrat sövüyorum karşılığında Orhan baba’dan şarkı gönderiyorlar" demişsin. iyi de demezler mi adama "burada herkes birbirine küfrediyor zaten, buranın konsepti o, mod buna tepki göstermez" diye. ve sormazlar mı "moderatöre küfretmek yerine, neden incinin halen sözlükspotta olduğunu ve buranın zall'le ilişkisini sorgulayanlara ne yapıyor o moderatör acaba" diye. ben yanıtlayayım. bunu yapanlara moderasyon orhan babadan şarkı göndermediği gibi provokasyon deyip bu kişileri sözlükten uçuruyor. son örneği birinci nesilden savulun adlı yazardır. kendisi uçurulduktan sonra başka nickle gelip burada bu konuyu ayrıntılı bir biçimde anlattığı bir başlık açmış, o başlığın altına 100'ün üzerinde entri girilmiş ancak birkaç gün sonra - dün - o başlık sessiz sedasız silinmiştir.

modlara bu gibi uçurmaların sebebini sorduğunda başka sözlüğün reklamını yapıyor, "provokasyon" yapıyor diyorlar, hatta olanbiten'den kendi tabirleriyle "provokopiçleri" yani inciyi ve moderasyonu eleştirenleri uçuracaklarını söylüyorlar.

"provokasyon" ne kadar sistemden, düzenden yana bir kelime. "provokasyon" yapıyor diye trabzonda linç edilebilir sonra da gözaltına alınabilirsin, "provokasyon" yapıyor diye sivasta bir dolu insanla birlikte bir otelde yakılabilir, hatta bir gösteride "halkların kardeşliği" sloganı atsan düzen tarafından "provokasyon" yapıyor diye hapse mahkum edilebilirsin. inci'de ise “provokasyon” yapıyor diye uçuruluyorsun.

inci yönetimi, yazarlarının bile kendisini eleştirmesine izin vermezken, inci yazarları herkesi "sikme" özgürlüğüne sahip ama bizzat incisözlüğü "sikemez"ken, her yerde yaratılan kaos inciye gelince birden ordu düzenine dönüşüyorken ve en basitinden gri ekran, server taşımada yaşanan sorunlar, üçüncü nesil alımı, her popülerleşen ziyaretin ardından yazar alımının açılması gibi yazarların tepkisine yol açan konularda yönetim açıklama yapma ihtiyacı duyacak kadar bile kendi yazarlarıyla eşit bir ilişki kurmazken hangi düzen karşıtlığından bahsedebilir inci yazarları? Çarşı kendisine bile karşı, ya inci?

Söylediğin gibi “Rating alalım biraz daha yazar alalım reklam gelirimiz olsun” denmiyorsa, dün okan ziyaretinin hemen ardından açılan yeni yazar alımları nasıl açıklanabilir? Söylediğin gibi “gerçekten eşit” miyiz bu platformda? Yıllardır bize “sorgulama kavramı unutturuluyor” diyorsun ekran başında. Incide biz bu “sorgulama kavramı”na sahip miyiz?

Bir başka konu. “incide ayrımcılık yasak”; “dinlere ve ırklara ayrımcılık yapmıyoruz. Yaptırmıyoruz! Yapanları direk uçuruyoruz.” Demişsin. Emin misin güzel kardeşim? Öyleyse içimizdeki ırkçıları görmek için “kürt”, “ermeni”, “yunan”, “israilli”, “yahudi” kelimelerini aratman ya da “inci” adını kullanarak yaptıkları saldırılarda kürtlere ve yahudilere soykırımı savunan inci yazarlarının hala inciye üye olduklarını görmen yeterli. (bkz: anarşizm ırkçı çapulculuk değildir), (bkz: pkk nın açılımı diye başlık açıp altına), (bkz: incide yükselen faşist dalgaya).
Kaldı ki ayrımcılık sadece din ve ırk üzerinden mi olur? Cinsiyet üzerinden olmaz mı? Incide sabah akşam başlıklarda eşcinsellere küfürler uçuşmuyor mu? Caps koyan erkek yazarlar da olduğu halde caps koyan kadın yazarların fotoları son detayına kadar incelenip “şişko, kıllı” diye hakarete uğrayıp – buna rağmen belki 31 malzemesi yapılıp – sonra o kadın yazarlar “kevaşe, motor, siktirsin gitsin” sözlükten diye ayrımcılığa uğramıyor mu? Sözlükte sikiş maceralarını anlatan erkeklere “aslansın, kaplansın” denirken aynı şeyi yapan kadınlara “ilgi orospusu” denmiyor mu? (bkz: caps koyan kadın yazarlara yönelk ikiyüzlülük), (bkz: kicimdakigoncagul e açık mektup)

“rus” kelimesi bu sözlükte “orospu” ile eşdeğer anlamda kullanılmıyor mu? üç güne bir birileri başlık açıp orospu, escort numarası istemiyor mu bu sözlükte? Orospular yani seks işçileri, o eleştirdiğin kayıtdışı çalışmanın, işsizliğin, sömürücü patronların, sömürücü düzenin kurbanları değil mi? (bkz: inci yazarlarına pezevenk muamelesi)

Incide yasal ve vicdani olarak çocuk olan liseli kızların gizli çekim fotoları yüzleri görünecek ya da görünmeyecek şekilde paylaşılmıyor mu? Bu fotoların paylaşıldığı sitelere ziyaret düzenleyelim, onları sikertelim diye öneride bulunan var mı? Bu fotoları paylaşmayalım diyenlere “ekşici piç” denmiyor mu? Muhtemelen çoktan öldürülmüş olan “liseli serap” adına kaç tane başlık açıldı bu sözlükte bir bak bakalım. (bkz: incideki gizli sübyancılar)

Incide başını örtmeyi seçen kadınlarla ilgili fanteziler, onların frikik fotoları yayınlanmıyor mu? “türbanlı capsli” başlığı altına bir yazar ironik bir biçimde zübeyde hanımın başörtülü fotosunu koyunca başörtülü kadın 31cisi yazarlar büyük bir ikiyüzlülükle dini ve milli hassasiyetlerini öne sürüp galeyana gelmediler mi? (bkz: türklerin dini milli duygu fetişizmi) (bkz: başörtülü caps 31cilerine tokat gibi caps) (bkz: sübyancı kalsın din millete hakaret eden gitsin)

En temel hak gasplarından biri olan tecavüz, cinsel taciz ve cinsel saldırı inci yazarları tarafından olumlanıp güzel eğlenceli bir şey gibi espri konusu yapılmıyor mu? Arat bakalım kaç tane “tecavüz” başlığı açılmış incide. Ekşici kadın yazarlarla ilgili bile döverek, ağlatarak tecavüz fantezileri kuran tecavüzcüler yok mu aramızda? (bkz: inci yazarları ekşinin yavrularını hoplattı). bu başlık şikayet edildiği halde sözlükte durmaya devam etmiyor mu?

Peki sen mektubunda Abazanlığının sebebini bile sisteme yüklerken, Türkiyedeki kadınların aynı abazanlar tarafından evlilik öncesi seviştikleri için “patlak” diye nitelendirildiklerini; msnde yazıştıklarında capslerinin, seviştiklerinde gizli görüntülerinin aynı abazanlar tarafından internete yayıldığını ve aynı abazanların incide bu görüntüleri paylaştığını; sevişmeyi sevdiğini anlatan kadınlara orospu dendiğini bilmiyor musun? (bkz: sikişten bahseden erkeğe ilgi orospusu dememek) (bkz: orospu diyerek kadını aşağılamaya çalışmak) (bkz: patlak kızla evlenirim diyen götoşlar kim)

Bu yapılanları deşifre etmek, bunlarla dalga geçmek için erkeklerin penis boylarını eleştiren, erkekleri cinsel nesne yerine koyarak seksi erkek capsleri koyan, ya da milliyetçi-cinsiyetçi erkek yazarlarla dalga geçmek için farklı milletlerden sikiştiği erkekleri anlatan, kendisinin beyaz türk olduğunu ama kocasının “iri kürt yarrağı” olduğundan bahseden benim gibi kadın yazarlara “amı folloş orospu, kevaşe, pkklı, caps koymayacaksan git, bu sözlükte kadın yazar istemiyoruz, keyfimizi kaçırıyorsun” diye ayrımcılık uygulanmıyor mu? Ne kadar çok “rus” siktiğini anlatan erkek yazarlara “aslanım, koçum” denirken üstelik?

Velhasıl güzel kardeşim, iyi niyetlisin, güzel yazmışsın ama bir konuda çok fena yanılıyorsun. inci mektubunda yazdığın gibi popüler kültürün dejenere olmasına karşı bir tepki değil, bizatihi o dejenere kültürü yeniden ve yeniden üretiyor. Popüler kültür ne kadar cinsiyetçi ise, ne kadar dini ve milli duygu hassasiyeti safsatasıyla yoğrulmuşsa, ne kadar iktidara kayıtsız şartsız boyun eğiyorsa inci sözlük de, inci yazarları da o kadar öyle.

Kürtlere karşı “ya sev ya terket” mitingine katılan ırkçılar; oturduğu sokakta kaldırımlar delik deşikken vederson’a yüzbinlerce dolara harcayan ankara belediyesporu tutmaya devam eden taraftarlar; bakire olmayan kadınlardan “patlak”,“orospu” diye bahseden ikiyüzlüler; kendi bacısına yapılsa dünyayı yıkacağı halde, başka birinin bacısının gizli çekim ve tecavüz görüntülerine bakarak boşalan namertler; üniversite mezunu olduğu halde yaşadığı ülkede iş bulamadığı için seks işçiliği yapmak zorunda olan, bir kısmı da pasaportları ellerinden alınarak buna zorlanan “rus” kadınlarla para karşılığı yatan vicdansızlar; iktidara ve sisteme her daim baş eğen, “provokasyon” yapıyor durumuna düşmemek için sürekli susan ve susturulmayı kabul edenler – işte onları uzaklarda arama, onlar burada incideler.

Ve inci popüler kültürün dışında ya da karşısında değil, bizzat göbeğinde.

Biz ise o popüler kültürün savurduğu, kapitalizmin işsizleştirdiği, fazlaca boş vakti olan, gerçek hayatta patronun, belediyenin ya da hasankeyfi yok edenlerin karşısına çıkamayan, sisteme tepkiyle içinde biriken enerjiyi de yine sistemin kendi kanallarıyla (popüler bir televizyon programını arayıp “inci siker” diyerek) boşaltan bir avuç kaybolmuş insanız.

Incide geyik forever. Sistemle mücadele için ise bilgisayarı kapatıp sokağa çıkmak gerek. (bkz: inci sözlük neden yasaklanmıyor komplo analizli)

Sevgiyle gözlerinden öperim,

kardeşin Valerie solanas
kardeş valeri solanas ın ccc imelih messi ccc'ye seslenmesiyle daha da güzel olmuş sesleniştir. epik bir destan havasındaki ilk seslenişe nazaran çok ama çok daha gerçekçi, inciyi daha iyi anlamış bir sesleniştir. inci'deki ayrımcı yanları kadın gözüyle bir bir ortaya koymuş, bir nevi "tamam gençler altı üstü eğleniyoruz burda, dünyayı kurtardığınızı falan sanmayın" demiştir, çok da şahane etmiştir.

bu ikinci mektup inci gerçeğini göstermede pek başarılı olmuş ve şahsımı bir kez daha "yahu, acaba gerçekten seviyor muyum inciyi, inci gerçekten sandığı şey mi?" diye düşünmeye itmiştir ve anında da ayaklarımı yere çakmıştır. mektubun yazdıkları değil tabii sadece, esas olarak ona verilen cevaplar. ilk mektuba "reyizzz süpersin" çeken, imelih kardeşin sadece fikirleri üzerinden konuşan caanım inci, ikinci mektuba tepkisini "zaten valeri çirkin, orospu, şişman" vs gibi yollarla vermeyi tercih etmiştir. fiziğinden ve gideri olup olmamasından bağımsız düşünememişlerdir valeri'yi. ağız dolusu "sizin anarşistliğinize de eşitliğinize de" dedirtmişlerdir ne yazık ki...

zaten bugün itibariyle inci'nin yarısı son iki günde yükselen seviyeye, edinile-yazan politik duruşa elemlenmiştir, kendilerince de bunu da reddetmişlerdir. bu son olaylara geliştirdikleri zayıf tepkiyle ne yazık ki am göt meme triosundan gayrı bir hayalleri olmadığı tescillenmiştir.
bende valerie solanas'ın ccc imelih messi ccc ye yazdığı cevabın inciyi daha iyi anlattığı görüşündeyim.incinin şu an yaptığı olsa olsa anarşinin a sıdır.Bu oluşumu ayakta tutan gerçek anarşist ruha sahip kişiler olmasına rağmen büyük kısım ne yaptığının çokta farkında olmayan kişilerden oluşmaktadır.