bugün

tanıdığım çoğu inançsızın inanmama sebebini bilmemesiyle açıklanabilecek olaydır. ulan madem inanmıyorsun mantıklı birşey söyle.
(bkz: islam dininde eksiklikler olduğu gerçeği)
sözlük erkekleriyle sözlük kızlarının yaratıcısının aynı olabileceğine ihtimal vermeme durumundan ötrü.
-Diğer insanlardan farkı yoktur içinden öyle geçiyordur inanmama nedenini mantıklı bir şekilde açıklayamasada saygı duymak lazım inanan insanda kendini mantıklı açıklayamıyor çünkü.

-Dinde mantık aranmaz içsel bişeydir.

-Allahın verdiği beyinle onu sorgulamaya çalışmak imkansızdır zaten.

-3.maddeye inanmayan insan varsa tabi diyebilir.

-Varsa çok şey kaybedersin yoksa bişey kaybetmene gerek yok sen işini garantiye al diyebilir karşıda ki

-Bunlara fazla kafa yormamak lazım herkezin dini kendine.
Kolaylarına gelmesindendir.
sana beyin verdigini ve kullanmani isteyen, ancak kendisini sorgulayamayacagimi soyleyen din olgusuna neden inanayim ki?
bu zz'dan premium uyelik alip da internetinin olmamasi gibi biseydir bence.
insanların küçük beyinleri ile tanrıyı sınırlandırması ve insani duygular yüklemeleri, bir gaddar gibi göstermeleri. Bir sürü din oluşturup köşeyi dönmeleri. Kuran kurslarına gittiğimden, din dersleri görmeye başladığımdan beri inandığım tek bir şey var oda sadece tanrı. Ona inanmam için bana cenneti vaat etmesine gerek yok. Sırf sevap kazanmak için iyilik yapmamada gerek yok içimden geldiği için yapıyorum. Beni yaptığımla insanlığımla yargılayabilir ancak. Benden binlerce yıl önce gönderilmiş kitaplara inanmadığım için tutupta ateşlerde yakmaz. Ego kin öfke ve nefret insanlara mahsustur.
islam dini işlerine gelmediği içindir.