bugün

7 senemi yatili gecirdigim icin hayatimda cok onemli bir yere sahip olan canim lisem.
ilkokul beşte sınavına girdiğim okuldur.ilk 300e girdiğimi bilmekteyim zira anadolu lisesi sınavında ilk 100 e girdim (bkz: kazandım ulan ben orayı)o zamanlar telefonla haber verildiği ve o tarihte memlekette (bkz: antalya) oluduğum için bu haberi alamadığım okuldur.ilk 30 a da girmek gerekiyordu onu yapar mıydım bilemem ancak duyduğum ve gördüğüm kadarıyla mükemmel ötesi bir okuldur.kendi havalarında güzel bir eğitim vermekteler.pişman mıyım?hayır çünkü çok daha iyisine gittim. (bkz: gebze anadolu lisesi)
okula girişte kampın bir işkence olan
sabah 6.30 da kalkış we sabah sporuyla dwam eden bir programı oldan okul. Ama alışınca cok gusel oluomus kazanırsak gorcez bakalm!
darüşşafaka dan öğretmen kaçırmaya devam eden okul, okulum. (bkz: selahi coşkun) artık yıl grupları 60 kişiliktir ve okul gittikçe kalabalıklaşmıştır. gelecekte de kalabalıklaşacaktır.* eski havasının oldukça uzağında olmakla beraber, bata çıka devam etmektedir. ancak azmi özkardeş yönetimiyle nereye kadar gidilebileceği şaibelidir. ya adnan abi, ya da turhan bey* müdür olsundur. ayrıca hedefini yurtdışından öss ye çekmeye başlamıştır bu okul.*

peşin edit: ayrıca (bkz: tevitol)
gebze'de kurulmu$ ancak istanbul'a 20 km uzaklıkta olan, kar tatili olmayan yatılı okul.
gebze'de muallimköy mevkînde okul. ayrıca bu sene benim de bir parçası olduğum okul. (bkz: 2007-2008 öğretim yılı)
eski havasından gerçekten uzakta, birkaç yıla kalmaz öğrenclierin tamamı tikky olur. ders anlamında çok da başarılı olmadığından (veya üstün yetenekli öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayamadığından) birkaç yıla kalmadan sönüp gideceğini düşünüyorum. okulun psikoloğu bile "akademik, akademik" derse buranın bir anlamı kalmaz. tev geldiğinde de çok fazla değişmiş, ben de etkilerini çok rahat görebiliyorum.

müdürümüz azmi bey ise çok farklı bir konu.*
babam demişti, orada artık para söz sahibi olmuştur demişti. doğru demiş. ama pişman da değilim buraya geldiğime. ne yapsaydım fen lisesine mi gitseydim?
yil itibariyle azmi ozkarde$/rasim kaya yonetiminin fa$izan ve baskici yonetiminin elegecirdigini duydugum, uzaklardaki okul. klonlarin saldirisina ugramaktadir.
3. yılımı neredeyse bitirdiğim harikulade lisedir.
Türkiye'de sağlam kalmış tek üstün yetenekliler lisesidir
Sezai Türkeş'in yaptığı harika bir projedir daha sonra kriz döneminde isveç bankasındaki milyarlarımız kendisinin çocuk-torunlarına kalmıştır onlar da çocukları önemsememiş ve okulu zor duruma sokmuşlardır.

Daha sonra okulu TEV devralmıştır ve okulun "sanat" öncelikli yapısı "akademi"ye dönüşmüştür.
son yıllarda birçok alanda dereceye giren başarılı ve sanatsal kişilikli öğrenciler yetiştirmektedir.
Azmi Özkardeş ve Rasim Kaya önderliğinde harika yıllar geçirmek isteyenleri öğrenci seçimi için yapılan 3 sınava çağırmaktadır.

ilk sınav : mantık ve kelime dağarcığı (kaç kişi kazanırsa ikinci aşamaya geçer)
ikinci sınav : sözlü mülakat (120 kişi 3. aşamaya geçer)
üçüncü sınav : okulda geçirilen 1 haftalık kamp (maksimum 15i tam 45i kısmi burslu öğrenci okula girmeye hak kazanır)

zorlu bir eğitimden geçmelerine rağmen buradan mezun olan öğrenciler gerçekten çok başarılı mevkilerde yer alırlar,
harvard, oxford, sabancı üniv., boğaziçi, odtü, boston.... vesaire vesaire...

Ayrıca (bkz: IB)
ne yazık ki artık inanç lisesi vasfını kaybetmeye başlamış, tevitölleşmiş okuldur. bulunduğum bir sene içinde bile bu değişimi gözlerimle görmüşümdür.
(bkz: yıkılmayın)
Bu lisenin sınavına girmeden önce kendimizi yapmamız gereken bir test var mı? Ya da bu sınavda çıkan sorularla ilgili giren arkadaşlar öneride bulunabilir mi sorular nasıl mesela?