bugün

Bilim, araştırır, analiz eder, doğrusu yanlışı ile bilgiyi ortaya koyar, mutlak doğruyu ortaya koyar ve tartışmaya açıktır. Bilim dogmatik olgulara terstir çünkü kanıtlanabilir değildir ,bilimin dili matematiktir ve kanıtlarsa baba gibi matematikle kanıtlar. Efendim konu din bilim çatışması ise eğer önce bilimi öğreneceksin sonra gelipte buraya yarak kürek bilime bok atmaya çalışacaksın. Bilimi öğrenmeden tartışmaya çalışmayın göt oluverirsiniz mazallah. Hadi iyi günler.
Edit; sanırım troll ciddiye almıştım oysaki.
aynen dostum.
oysa ne güzel söylemiş abdülşahabettin elşap hazretleri.
görsel
inanmakta inat eden kisisel inanc özgürlügünü suistimal eden teistten farksizdir.

inancin kisisel oldugunu, topluma mal edilemeyecegini, kisisel inanclarin sadece kisiyi ilgilendirecegi konusunda saygi göstermenin mühim oldugu bilinmelidir. bu yüzden ateistin teiste inamamasi icin dayatmasi ve teistin de ateiste inanmasi icin dayatmasi hem kanunen yasaktir, hem de insanlik disi bir durumdur.

bu yüzden dogmatik olan bu tür tartismalara girmemek gereklidir.
geber diye beddua etmek suretiyle imana getirilmeye çalışılan ateisttir.
insaf yahu! imana getiremeden gülmekten öldüreceksiniz zındığı.
Şüphesiz ki muhammed’in 9 yaşındaki ayşe ile ilişkiye girdiğine, kocasını öldürdüğü yahudi cüveyriye ile aynı gece münasebet kurduğuna, gelini zeynep’e göz koyduğuna inanan ateisttir.
Anlamayanlar var, troll amaçlı olmayan bu konuda ciddi olanlardan bahsediyorum. ateistlik yalnızca islamı içermiyor tüm dinlere karşı olan insanın kendisine söylenen bir tabir.
inanmamakta inat etmekten kasıt ne olabilir, dinlerde inanılacak ne var,
tarih, tanrıyla görüştüğünü veya tanrı olduğunu iddia eden insanlarla dolu, bu insanlar tanrı maskesi arkasından istek emir ve arzlarını sunuyorlar, bunlara koyun gibi itaat edenler var ve etmeyenler var,
itaat edenler tanrıya inanmak adı altında bunlara itaat eden garip varlıklar, etmeyenler sorgulayan ve düşünen kişilerdir, türkiyede türkçe kuran okumayan müslüman sayısı %95, dinciler neye inandıklarını sanıyor.