bugün

-ben anayasa hocasına verdim.
-ayıp lan adama
(bkz: sallamasyon)
mudanya'da bir apartmanın kapıcısı olan kaplan abi, mahalleden çocukları toplamış hayat dersi veriyor;

"dinlee, dinlee ayad derzi veriyoz şurda. bi gece zimensten aşşağa zahilde yürüyoz. gadromuz tam; ben, azan*, yakup, baki... tek sıra yürümüyoz ama epimiz yanyanayız. yol bomboş gimsecihler yohh.

ışırdılar geldi. edrafta gimse yohh. zağa bahıyom zimens, zola bahıyom deniz, zahil. bira icenler, zevişenler... önümüz arkamız yol. ışırdılar devam ediyo. en zonunda dayanamadım "cıhın lan ordaya!" diye bağırdım anua koyim. cıhtılar dabi cıhmaz olasıcalar. önüme bahtım 5 yoh, 10 yoh, 25 kişi. cekmişler biraları, ellerinde gelebeh, döner bıcağı, zamuray gılıcı ne ararsan... bizde de bi poh yoh anasını satayım. em de dört gişiyiz.

azan, yakup, baki dırstılar. gaplan abi goru bizi dediler. ben dedim bunlara gecin la arkama. cıhardım cepten cahıyı. bizim gaplumbağa var, ziplintır adı, geçen onun gafasını gesmiştim cahının ucu ganlı. er neyse cıhardım cahıyı, bunlar zandı adam bizi gesecek. cahıyı aldım. goluma bir cizik attım.'gesmeyenin anua goyim gelin lan!'

dırstı ayılar. biri dedi ' bu adam gendini gesiyorsa, bizim anuuza gor. gaçalım'. gaçtı ibneler. bi daha da görünmediler."**

yukarıdaki hikayenin de içinde bulunduğu işkembeden sallama örnekleridir.
lise 1'de ingilizce öğretmenimizin anlattığı olaydır. abartmadan birebir anlatıyorum:

hoca: ben okurken yurtdışına çıkıyordum sürekli. birgün afrika'da dolaşıyoruz. birden karşımıza zenci adamlar çıktı. bi baktık yamyamlar. ben ''selamunaleykum'' dedim. onlar da ''aleykumselam'' dedi. sonra oturduk beraber namaz kıldık.

Üniversitede tarih hocamızın * anlattığı olay vardır birde.

hoca: 6 apartmanın çatısından atlaya atlaya dehap'ın binasına girdim.
hoca: ben kayseri'de iken üstüme araba sürdüler. araba tam çarparken arabanın üstüne atladım.

(bkz: hiç abartmıyorum)
(bkz: cem uzan) *
kendini ingilizceci sanan bir hocama göre fransa'da yerin altından geçen 7 katlı otoyol varmış.

yine bir derste aynı hocama göre sdyney opera binası kendi tabiri ile butterfly'lardan * esinlenerek yapılmış.g.t oluşu şurdandır binanın esas esin kaynağı tekerlekli sandalyeye mahkum mimarının yelkenli sevgisidir.
birde hayvarın tadı çok güzelmiş, kendisi değil ama kocası yemiş hava atıyor.*