bugün

mealini okusun. lan geri zekalı diye başlayıp giydiresim var da bu gece orada burada tepeden tırnağa fazlasıyla giydirdik.
türkçesini bile okumayan toplum olarak, sesli kitap yapsan onu bile dinlemezler. çabalar yersizdir azizim.
Allahsızlığın kitabı olmadığından ateistlerdir.
inandığı kitap kendi dilinde değil ki okusun. gerçi kendi dilinde olsa okur muydu ondan da şüpheliyim. hem okuyup ne yapacak ya sanki uygulayacak. okumamak en iyisi hem okuyunca sorumluluk sahibi oluyorsun ne de olsa okudun artık biliyorsun diye. okumayın okumayın ne gerek var.
Arap'ın dilini türkçe'ye çevirmeyen bir arap sever lidere sahip toplumdur. Yapın ezanı türkçe, duaları türkçe anlamıyla okuyun? Kuran'ı türkçe hatmedin? Namazı türkçe kılın? Allah katında dilin önemi var mıdır, kalp dilinin dışında? Bakın bakalım anlamayan kalıyor mu? Toplumda ateist kalıyor mu Dedirtendir.

Peygamber efendimizi sırf arap diye seven var. Ulan Efendimizden önce arap toplumunu siz biliyor muydunuz? Öncesini bıraktım, bugün dünyanın en geri kalmış toplumları arap toplumları değil mi? Toplumsal eşitsizliğin en yüksek olduğu yerler arap toplumları değil mi? Bunlar inandığı kitabı okuyabilecek donanıma sahipler. Peki niye böyleler?
En az kitap okuyan toplumlardan biri olduğumuzu göz önünde bulundurursak normal olandır.
Türklerdir.
Tüm toplumlar bu sorunu yaşamaktadır. Sorsan ilk âyet oku ile başlar derler. Eee niye okumuyorsun? Allahın kelamı bilip de yapmazsak günah.

Sizler de ateistsiniz kardeşim kabul edin. Din birilerini sömürmek için güzel alet. Bunu da kullanırım okusunlar bana ne? Şeklinde de yorumlayabilirsin tabi.
madem okuyamıyoruz hemen arapçayı zorunlu din yapalım.
biziz kardesim,

cünkü lafta "müslüman" olan ve latin alfabesi kullanan ülkerden oldugmuz icin. arapca bilmiyoruz, okumuyoruz.
Bunu toplum bazında görmemek lazım. Ümmet olarak peşine düşmediğimiz bir gereklilik olduğunu düşünüyorum. Her şeyin anne babadan geçtiği bir toplumda bir okuma alışkanlığının oluşturulamadığını düşünüyorum.
öyle birşey yoktur. meal ya da tefsir denen ilimler sayesinde kur'an'ın önce türkçe karşılığı sonra da içerik olarak açıklamasına ulaşmak mümkündür. kim demiş arapça olduğu için okunmuyor. günümüz dünyasında dil farkı mı kaldı ? bm genel kurulunda 190 ülke varsa buradaki tüm ülkeler kullanıcının ne dediğini kulaklıklar sayesinde çevirmenler vasıtasıyla anlayabiliyor. dünya bu kadar kolaya ulaşma noktasına gelmişken arapça kur'anı mı okumak güç ? bırakınız bu işleri. okumak isteyen her şekilde okur.

siz asıl ateist olurken okumayanlara, işi gücü kendi ideolojisini pekiştirmek için sabah akşam benzer kitap okuyanlara, yeaaa müslümanlar da hep cahil diye atıp tutan komünist zırvalarına anlatın bunları.

merak eden istediğini okur, ki okumak kötü birşey değildir cehaleti alır. gidin incil'i de okuyun. okumadığı kitap hakkında atıp tutan boş konuşup cahil kalmayı marifet bilenlere uymayın. kitabın ilk emri bir kere 'oku !'. cahillere söyleyin bunu da.
evet aptallar da düşünebiliyor..

sonra inandığın dinin kitabını okumuyorsun ehehöehe diye iq seviyeleri ile yaratılışı sorgular hale getiriyorlar insanı.