bugün

tamamen şakirtler tarafından gerçekleştirilen eylemdir. kendilerini eleştirince "vay efendim din, inanç, bla bla bla." fakat siz, ateistlere laf söyleyince her şey çok güzel değil mi? o zaman inanca saygı falan gereksiz değil mi? ateistler öpsün sizi. çok da iyi öperiz.

edit: ateizm din değil zırvalarına girip, bana ders vermiş olmuyorsun homo şakirtus. inanca saygı diyorsan, inançsızlığa da saygı duyacaksın.
ateizm bir inanc olmadigindan, mantigin ve bilimin kesisim noktasi olarak rasyonel bir dusunus sekli oldugundan, yapilan sey dogru bir eylemdir.
(bkz: ateizmi din sanmak)
din faşizmidir.
hiçbir ilahi din dinsize saygı duymaz çünkü kendi içinde çelişkiye düşer, belki yöntemlerini yumuşatabilir.
(bkz: ateistlerle ilgili önyargılar)
ulen, hayatta bir dine inanmadan geçer mi?
laikiz diye bağırıp türbana karışmakla aynı şeydir.
bana hiçte anormal bir davranış gibi gelmedi. aksine totaliter bir bakış açısı var gibi hissettim. zira ben kimseye saygı duymak zorunda değilim. insanlar da bana saygı duymak zorunda değil. saygı duymadan da, kimsenin inancına/inancsızlığına hakaret etmeden de her ikisini bittabi eleştirebilirim. bu sebepten bana saygı duymamı salık veren ve zoraki saygıyla beslenen ateizmde olsa katı inanç sistemlerinden herhangi biri de olsa umursamam. bu umursamazlık beni ibadet eden birine gidip tekme atmaya veyahut ibadet etmeyen birinin ağzına inançla ilgili yazılar sokmaya itmiyor. rahatım yani. sizde rahat olun..
geri zekalılık semptomlarından yalnızca bir tanesi.
abilere gidip kafası yıkanmışları düşünürsek gayet normal bir durumdur. bir yandan da hak vermek gerekiyor çünkü kendi adıma konuşursam islama inanırken ateist gördüğümde aklımdan ilk geçen kafir ibne vs vs kelimeleriydi insan durduramıyor kendini. sonra tabi ateist falan oldum karıştırmayalım.
tüm ateistler saygılı bizi kirmamak için ugrastigindan dolayı bizim yaptığımız cidden ayıp, utandım amk.

inanmiyor diye kutsalimiz olan kitaba değişik şekilde davrananlar ya da açıkça ayaklar altına alanlar gelip burda saygıdan bahsedemez.

ben inanca ve inancsizliga saygıyı sadece yaşı olgunlarda gördüm. bunun dışındakiler her şeyi hakediyor.
(bkz: ateist kompleksi)
(bkz: inanca saygı üzerine)
kaypaklıktır.
Saygı bekleyen ama saygı göstermeyen ateistle ölümüne kapışır bu kafayı yaşayan insanlar.
inanca saygı söz konusu olduğundan, inanacak bir şeyi olmayan birine saygı göstermemenin normal olduğu durumdur.
inanmama özgürlüğüne saygı diye televizyon televizyon dolaşan ama dindarların inançlarına saygı göstermeyen ve de ateizmden tek anladığı da islam düşmanlığı yapmak olan ateistlerin ibnelikleriyle yarışan bir saygısızlık.
Türban için yırtınan kişidir gel görki kendi düşüncelerine umursamayanı öldürmek ister rabiaya ağlar gezide protestocuları kesmek ister.
Bir zamanlar türbanlı cenahın yaptığıdır.

(Not : başörtüsü düşmanı değilim.)
hala yapılandır. yapmayanlara lafım yok tabi eyvallah çok anlayışlı dindar arkadaşlarımız da var velakin insanları inançlarıyla ayıranlara hatırlatmak istediğim bir söz var : "islam hoşgörü dinidir." diye.
ateist uydurmasıdır. sen inancıma saygı duymazsan, her müslümanı ışidcilikle suçlarsan, kur'an'la, hac'la, oruç'la dalga geçersen sana niye saygı duyayım? islam peygamberi s.a.v hz.muhammed'e hakaret edenleri savunursan sana niye saygı duyayım.

şahsım adına konuşuyorum, zihnindeki islam düşmanlığını atmış bir ateiste saygı duyarım. adaletli bir ateiste saygı duyarım. dürüst bir ateiste saygı duyarım. ama nefret dolu bir ateiste saygı duymam. bu kadar basit.
saldırgan, saygısız müslümandır. çevremde vardı böylesi, laf anlatamadığımdan umursamamaya başlamıştım kendisini. bu sefer neden beni takmıyorsun, aha böyle de umursamaz işte bunlar demeye başladı.

aslında ateistleri çekici, farklı, cool bulan müslümandır ama belli etmek istemez. gerçekten saygı duymayan müslüman kafanızı kesmek ister zaten.

(bkz: ışid)