bugün

(bkz: behlül kaçar)
imkansız diye bir şey yoktur.
Her Türk ün Hayatında en az 1 kere söylediği bir cümledir.
cennet ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini bırakıp, betonla kaplı ülkelere gitmek için söylenen cümle.
atarlı insan modelinin kurduğu cümledir.
olası bir muhabbete girmemek için "imkanım olsa yeryüzünde bir dakika durmam" denilmelidir.
(#16629499)
bu ülkede yaşamayı kendine verilmiş bir ceza gibi görenlerin sıklıkla kurduğu cümle. objektif bir gözle bakınca haklılık payı da yok değil gibi.
çok kalabalık ülke evet.
imkanı olanları destekleyip, yüreklendirebilirim bu konu hakkında.
çok şahane ülkeler var bak.
kendi ezikliğini başkalarının yüzüne vuran insan cümlesidir.

ki, ülkeyi terketmek o kadar da "bruce wayne" imkanları gerektirecek bir şey değildir.

öenmli ara not: bu entry, ülkede olan biteni savunan bir etry değildir. ayrıca, kesinlikle siyasi bir tarafı yoktur.

yalnızca;
imkanım olsa hede hödö yapardım.. imkanım olsa, hagala hugalaya çakardım.. bıdı da bıdı...
gibi cümleleri kuran insanlar, etraflarına bok atmadan önce kendilerinin bir bok olup olmadığını ölçüp tartmalı Ve neden imkanım yok diye kendine bir sormalıdır.
kaçmaya meraklı bir beyandır. (bkz: oyle yarı yolda bırakıp kaçmak var mı lan)
benim de sık sık söylediğim sözdür. memleket cennetten bir parça. imkanım olsa bu ülkede (yerimde) bir dakika bile durmam gezerim. (her saat başı da mutlaka sivas'a uğrarım.)

bir başkadır benim memleketim
Bilinmeyene olan hasretin tavan yaptığı cümledir. Başka ülkelerde yaşamı birinci elden tatmadan rahatça söylenebilir.