bugün

başlığın olması gereken hali, "imamoğlu nun bu belediye başkanı taksicilere parmağını böyle yapmayacak demesi" şeklindedir şoför kardeşlerim.

29 mart 2019'da gerçekleşmiş, imamoğlu taksiciler odası'nda yaptığı bir konuşmada bu şekilde bir cümle kurarak, taksicilere karşı olumlu bir tutum sergileyeceğini ima etmiş.

"bu belediye başkanı ne taksiciye ne de başka bir meslek grubuna (parmağını sallayarak) parmağını böyle yapmayacak" demiş. lakin, bu sözleri dün taksicilere karşı takındığı tutum ve davranışlar ile çelişti

zira, imamoğlu kendisini yuhlayan bir kaç şoföre parmağını sallayarak, "hanginiz yuhladı" diyerek üzerlerine yürüdü. açıkçası şaşırtmadı beni, imamoğlu nun bu verdiği söz ve dünkü tutumu.

https://twitter.com/derin...tatus/1332024678811111432
Mevki makam böyledir işte. Biri milletin yanındayım der mevkiyi alınca götü başı yer değişir ve yanlış yola sapar. Kimi de bazı konularda yanlış bile olsa mevki makamı alınca doğruya yönelir.

imamoğlunun önceki konuşmasında taksicilere mavi boncuk dağıtmasını kınıyor ve şu an amlarına koyduğu için doğru yola sevk olduğundan kendisini tebrik ediyorum. Yolun açık olsun millet arkanda.
Parmak sallamamış zaten. hanginiz dedi diye sormuş, üstlerine yürümüş. Bunda bir şey yok. Sözünde durmuş yani adam özetle.
Yandaşların "Plaka mafyasına parmak sallamayacağım" diye anladıkları sözdür.

idrak özürlü olduğun için yanlış anlamışsın yandaş.

Bu vesile ile halkçılığın tarifini yapayım: devlet işlerinde, çıkar odaklarının değil, halkın menfaatlerini üstün tutmaktır.

Hırsız bünyesine uygun değildir haliyle..
Parmak sallamasın parmak atsın bu mafya vari düzene.
Enınde sonunda taksici mafyası bitecek.
imamoğlunun koruması taksiciyi tekmeledi.

Ardından hastaneye giderek ayağının ağrıdığını söyleyerek 2 hafta rapor aldı.

Buradan korumaya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor.

Taksicinin işten atıldığını bildiriyorum.
(bkz: galerici) leri ilgilendirmektedir.

Mafya lan bunlar.
Yandaşların "plaka mafyası" tabirine bozulmalarına vesile olan sözdür.

Yıl 1992, istanbul nüfusu 7.883.900. Son defa plaka dağıtımı yapıldı.

Yıl 2020, istanbul nüfusu 15.519.267.

Aradan geçen 28 yıl boyunca hiç yeni taksi plakası veril(e)medi.

Ve bu şehirde plaka mafyası yok!

Olmayan şey plaka mafyası filan değil, yandaşlarda beyin ve insaf..

Acaba yandaşlar için rehabilitasyon merkezleri filan mı kursak? Hırsızlık, yağma, torpil ve din sömürüsü düzenine öyle alışmışlar ki iyiyi, güzeli algılamaları, adapte olmaları bir hayli zor oluyor.
aktrollere dert oldu. adam ne demiş? parmak sallamayacağım demiş. ee taksicilere parmak sallamadı ki? alt tarafı üstlerine yürüyüp hesap sordu.

boş yapmanın anlamı yok yani sözünde durdu işte adam.
Taksicileri günahım kadar sevmem, günaha da inanmam ama Mevlana'dan beter, adeta bir topaç gibi dönüş yapabilen bir insan olduğunu gösterir.

Ki bu da yeterince tehlikelidir.
Eğer taksicilerin menfaati halkın zararına olacaksa imamoğlu sadece parmak değil her şey sallama hakkına sahiptir.

Herkese anladığı dilden...

Pembeler dahil *