bugün

kantinden çift kaşarlı tostları satın almakla yükümlü öğrencilerdir.
kalemi, silgisi, defteri, çantası, herbirşeysi en az bir gömlek daha iyi olan çocuktur. onun kalemleri renk renktir, silgileri kokuludur. muhtemelen bunlar yurt duşından gelmiştir. beslenme çantasını hiç sormayın. o yaşta ne zengin çocuk, ne de fakir çocuk farkındadır bütün bunların.
dolayısıyla, diğerlerinden hiç bir farkı olmayan çocuktur.
beslenme cantasinda muz, kiwi, ananas falan eksik olmayan cocuktur. bizim durumumuz yoktu, annem haslanmis yumurta koyardi ama o butun meyve kokularini bastirirdi valla. fukara tesellisi bu olsa gerek.
80'li yıllarda sucuklu tost yiyen çocuktu, şimdi avakado, mango yiyen çocuk olarak terfi etmiştir.
monami pastel boyalarının 36 lısına sahip, kıskanılan çocuk.
al cipsi senin olsun diyebilen, taso kolleksiyoncusu sıpadır.
büyüyünce lisedeki ya da üniversitedeki zengin çocuk olur.
koleje devam eden çocuk olacaktır ayrıca.
yerli malı haftasında ailesinin sınıfta amerikan üretimi kutu kola dağıttığı kişi..(yaşanmıştır)
bir de ben zenginim diye hava atmaya çalışanı vardır, hiç çekilmez.
biz en ucuz oyun hamurlariyla cesitli cilt sorunlarina yelken acarken kendisi alinan play doh' un renklerini begenmeyip sikayet eden cocuktur.
okullarda toplanan katkı payını ilk veren çocuktur. kendisi değil ailesi zengindir.
resim dersinde de ortaya çıkabilir her an.bizim o zamanlar olmayan 64 renkli, içinde gümüş ve altın renklerini de barındıran yurtdışından getirtilmiş pastel boyaya sahip arkadaş gibi.aynı kişinin ilkokul aşkım olması ama ondan çok pastel boyaları hatırlamam aslında ona değil boyalara aşık olduğumu anlamama sebep oldu.yıllar sonra onu bulup pastel boyalarından bahsettiğimde (ilk işim bu olmuştu) -ki hatırlamıyor fazla- bulursa bana getireceğini söylemesi içimdeki yangının küllerini yendiden yakıp geçti.* *
(bkz: hiç bitmeyen aşk)
her sınıfta mutlaka bir iki tane vardır zengin çocuk. tembel olsa dahi her zaman yeri ayrıdır okulda o kişinin. bütün 19 mayıs, 23 nisan bayramlarında en güzel görevleri bunlara verirlerdi.*

(bkz: dertlendim yine)
(bkz: sözlük beni ilkokulda zengin yap lan allahsız)
öğretmenler gününde en abartılı ve gösterişli hediyeyi alan ve içten içe sinir olunan çocuktur.
(bkz: yeşilçamın oktay karakteri)
topsuz hava sahasını topuyla delip geçen çocuktur. canı sıkılınca geldiği hızla ayrılır. geriye diğerleri ve topsuz hava sahası kalır.
Biz varoş bir muhitte otururduk ve bu yüzden zengin yoktu.