bugün

beslenme çantasından kivi, ananas gibi tropikal meyvelerin çıkmasıdır. gerçi benim zamanımda muz çıksa o bile yeterdi.
sınıfta eşşek kadar pastayla doğum günü kutlamak.

piç kuruları.
Sınıfın en güzel kızıyla sinemaya gitme ayrıcalığı. Genellikle sınıfannesinin oğlu olurlar.
çeşit çeşit action man oyuncakları olurdu.
muzlu veya çikolatalı süt çantalarından eksik olmazdı.
Bir de ev hayvanları oluyor onların. Ama bizim yok muydu? Tabi ki vardı sokakta yaşayınca tüm hayvanlar senin ^^
kırmızı kalemin fatih değil faber castell olması.
hoca "yarın herkes istediği boyayı getirebilir!" diyince ertesi günü ben kuru boyalarımı getirirken yanımdaki arkadaşın 35 li pastel takımı seti, guaj boya seti, kuru boya seti getirmesi.
Beslenme saatinde günlük programa uymama rahatlığı.
dizi filmler dışında örneğine rastlamasam da ; okula şoförlü özel araçla gelmesi.
Mavi ya da kırmızı renklerdeki puf gocuk !
kantinden tost yerine sosisli yerler. yanında ice tea veya kola içeni varsa kesin fabrikatör çocuğudur.
Her teneffüs taso cıkıyor diye cips alması.
Okul bahçesinde yapılan kermeslerde yanlarında her zaman çok para olduğu için krallar gibi tıkınmaları.
en az iki tenefüste tost+ayran ikilisini götürmesi, diğer teneffüslerde abur cubur yemesi idi. ayrıca pikniklere pahalı elbiselerle gelirdi. tabii pikniklerde getirilen en çok yemekte, evlerindeki hizmetçinin ellerinden çıkmaydı. okula walkman getirirdi ara ara dinlerdik. atari, ps1 falan saymıyorum. o zamanlar nokia 3310 telefonunda yılan oynamak için sıraya girerdik amk.

edit: valla ben simitle büyümüş nesilim. *
90 tllik sirt cantasi takmak (ulan cocuksun daha)

Amino 40lı (?) Pastel boya.

100 adet kalem kutusuna nasil sigdigi merak edilen Stabilo kalem.
48lik monami pastel boya .
Rotring kalem kullanması .
kitapların tamamını hemen alabilen çocuktur ( ücretliydi o zamanlar ).
lisanslı yabancı çizgi filmi kahramanları ürünleri.
nike ayakkabi.
lcw kazak.
monami marka pastel boya seti.
demir kalemtraş.

bu tipler lisede de iPhone, üniversitede ise arabalarıyla rakiplerinden üstün olduklarını (!) kanıtlarlar.
48li pastel boya lanet olsun.
akülü araba . hiç alamamıştık çok pahalı diye
tempra ile okula bırakılması. bizim çocukluğumuzda böyleydi. (bkz: tempra)
güncel Önemli Başlıklar