bugün

ilkokulda öğretmenimin sorusu tam olarak şöyleydi: " ne yapmak isterdin? " bende gökyüzüne dalıp artist gibi "bulutların üstünde oturup, dünyayı izlemek. " dedim.. O da "oturamazsın ki onlar gaz katmanı aşağı düşersin. " demesiyle uzun süreli bir hayal kırıklığına uğradım.. yahu senin ne hakkın var benim psikolojimi bozmaya? kaç yıldır unutamıyorum diyemedim ya içimde kaldı.
+ne olmak istiyorsun arturobandini?
-pilot
+s*ir olmaz senden.
-efendim öğretmenim duymadım.
+çok çalışman lazım çok.
o çocuk o lafı duydu hoca!
daha büyük hayal kırıklıkları da yaşanır mesela derslerden soğuyabilirsin hayal bile etmediğin bir yere gelebilirsin sırf ilkokul öğretmeninin dediği bir kelime ya da bir davranışıyla.
Büyük korkular da yaşatabilir ilkokul öğretmenleri.
haksız yere suratınıza tokadı aşkedip sucsuz oldugunuzu anladıgında gelip öğretmenin vurdugu yerde gul bıter demesıdır.
tam anlamıyla yalancının tekıdır o andan ıtıbaren gul mul bıttıgı yoktur adaletten anladıgıda yoktur o kadının ve nefret edersınız ondan her gecen gun .
güneşe gidemeyeceğimi bana anaokulunda söylersen ben hiç hayal kuramam ki sevgili milli eğitim sistemi... hatta aşık bile olamam!
aynı deftere imza atan insanların çocukları olacağına inanmak vardı bi' zamanlar.
7 yaşındayken başıma gelen olay.
- sen çocukmusun amk eşyanı kaybediyorsun?
+ değilmiyim?
- değilsin ben senin yaşındayken ev geçindiriyordum. (bkz: a siktir ordan piç)
-ileride hangi mesleği icra etmek istiyorsun s for sabri?
aynen böyle söylemişti lan kadın. böyle birşey söylersen 3'e giden çocuğa tabiki tüm hayalleri yıkılır.
-oglum buyuyunce ne olacaksın sen?
-futbolcu.
-sana topcu olmayı yasaklıyorum. okuyup adam olcaksın.