bugün

iş yaşamı denen gladyatörlük okuluna başlayan bünyenin kapitalizm'in sıcacık pamuklara sardığı kağıt parayı hakederek kazanması sonucunda satın aldığı maldır. elbette herkesin çocukluktan itibaren birçok hedefi vardır. buna sahip olmak için gerekli güç eline geçince de, hedef 12'den vurulmuş olur.
sevdiklerine alınan bir dizi hediyedir. dilerim beğenmişlerdir.
ekmek un pirinc.maasin bereketini arrttirdigi soylenir.
aileyle beraber yemek üzere alınan yaş pasta, ekler ve kola.
goz nurudur. nestea ananas mango almistim ve kapagini hala saklamaktayim.
araba almıştım, hala saklamaktayım.
milli piyango biletidir. ne yazık ki amortiyi bile tutturamamıştır.
Arkadaşlara bir pasta.
altın bir yüzük almıştım kendime hala saklarım.
başlığın adı, ilk kazanılan parayla gidilen yer olsa seve seve entry girebileceğim bir başlık olurdu.
2 ekmek ve yoğurt.
Bu entry i girdigim bilgisayari aldim, 3500 liradir kendisi tas tamam.
yaklaşık 5 gün sonra kara kara düşüneceğim şeydir.

ilk maaşım lan. sizi yemeğe götüreyim mi? bütün sözlüğe yeter sanırım para.
cep telefonu. sene 2005-2006 5 gün çalıştım 300 dolar kazandım. sonra bende de biraz para vardı ve o zamanlar yeni çıkmıştı nokia 6600. hemen aldım ve bir sene kullanmadan yeğenimi telefonu suyun içinde yıkarken yakaladım.

edit: şuan iphone 5 ve galaxy s3'üm var. düşünün ne kadar kazandığımı.
umut , heyecan ve güven almıştım.

birkaç tane de ders.
Ehliyet
ne yapalım öğrenciyken para yoktu.
islemci almistim. bi de 2 kutu parfum parfum.
ilk kazandığım paraya dokunmadan annem gurur duysun diye masanın üzerine koymuştum. Annem oradan almıştı ve geri vermeyecek diye aklım çıkmıştı. Boru mu bir ay eşşek gibi o para için çalışmıştım.

sonra geri aldım tabi, parayı kurtarmanın sevinci ile gidip eve biraz alışveriş yapmıştım.
Kendime bir çift ayakkabı ile kardeşime bir walkman almıştım. Sonra yazlıkta kendini kovalayan köpekten kaçayım derken sağolsun walkman ile denize girince yalan olmuştu. Ayakkabıları ise çok uzun süre giymiştim. Çok bereketli bir paraydı o zamanlar için.
dürümcüde çalışırken günde şimdiki parayla 30 lira alıyordum 3 ay çalıştım ve bir kuruşunu harcamadım kenarda saklıyodum yaz tatili bitince yaklaşık 3 milyar param vardı bahşişlerle beraber nereye harcıcam diye düşünüyodum bir gün sakladığım yerde paramı bulamadım anneme sordum bilmiyorum dedi koca gün ağladım kayboldu diye sonra farkettim ki babamın para yokmuş gitmiş kredi borcunu ödemiş o günden beri para biriktirmiyorum .
yanlis hatirlamiyorsam spor ayakkabiydi. aradan 20 sene geçince tabi insan pek hatirlamiyor.
Karamazov kardesleri almistim birde nice agladiginda 60 tl falan tutmustu. buyuk para. ama degdi.