bugün

kesin yeneceğim diye gittiğim batak oyunlarını hatırlattı.
sükür tanıdıklarla oynuyorduk.
Varın 2'tlli kız icin gerisini siz düşünün.
dolu cüzdan arayan kızdır, hedefi bellidir, yoluncak tavuk arayan kızdır gibi yorumlardaki 'iğrenç erkek önyargısı'nı umursamayan, * maddi durumu iyi olmayan ve bunun üzüntüsünü iliklerine kadar hisseden kızdır.
hikayeyi dedemden dinlemiştim.
dedem;
bak kızım anneannenin o zaman 2 lirası vardı. düşün 2 lirayla o zaman ev alınıyordu ev. şimdi sakız bile alınmıyor, ben çok ezildim anneanneni babasından isterken.

2 liranın 2 lira olduğu zamanlarda yaşamış zengin kız olabilir.
buluşmanın kötü geçmesi olasılığına göre dolmui parasını hazır tutan; mantıklı bir kızıdır.
öğrencidir, sadece dönüş yol parası ile gelmiştir, ancak bu kadar parası vardır.

cebinde 2 tl'si olduğu için aşk yaşamaya hakkı olmadığı düşünülmemesi gereken kızdır.

ayrıca cebinde 500 tl olup buluşmaya gelmeyen kızdan iyidir.

hem halden anlar bunlar, samimi bir şekilde erkek tarafınında cebinde 5 lirası olduğunu

bildirmesi durumunda kız tarafı bir çay ile yetinecektir.
zengin bir erkekle buluşmaya grlmil olabilcek kızdır.
ona derhal aynı mesaj geri iade edilmeli, hayatım ne tesadüf ben de 1 lira 40 kuruş çıktı, o zaman gel şurda biraz yürüyüş yapalım, denmesi gereken kızdır.

neymiş? kız o zaman senle bi daha buluşmaz mıymış?...e buluşmasın zaten...senin kızla buluştuktan sonra kendini " çükülmüş kaz" gibi hissetmen, daha mı iyi? şöyle olursa olur ; kız ısmarlamak ister, bariz parayı çıkarır vermeye hazırlanır, sen de "aaaa olur mu " dersin, kıza ödetmezsin. ama kız hesap ödenirken hiç bi halt yapmadan orada öyle sap gibi oturursa, ben sinir olurum öyle kadına.
aslında evden çıkarken 4 tl vardır cebinde ama minibüse binince 2 tl'si kalmıştır hanım kızımızın. diğer 2 tl'de dönüş parasıdır. *
cüzdanını evde unutmuş olma ihtimali vardır. ve çantasındaki küçük bölmeden 2 tl çıkmıştır sadece.
babasından aldığı harçlığından 2 tl kalan kızdır.
Dolmuş parasını hazırda tutan '' düşünceli '' kızdır.
gidiş geliş parasını alıp gelmiştir.
otobüs parasını alıp çıkmış kızdır. Diğer masrafları size havale ediyordur.
kendine yüksek oranda deflasyon mu oldu benim mi haberim yok sorusunu sorduğun anı yaşatan kızdır.
çay parası getirmiştir belkide?
nasıl olsa hesabı, ilk buluşma diye erkek öder diye sadece kendi yol masraflarını karşılayan kızdır.
fakirdir amk ulan iki lirayla sokağa bile çıkılmaz.
onunla buluşanın aklına yanılır asıl .
2 tl ile gelip 250 tllik masraf çıkaran kızdır (bkz: cüzdan boşaltmak)
sahil kenarında simit ayran ile geçecek olan buluşmada taraflardan biridir aynı zamanda. hani söz konusu alman usulü ise...
kendisinin bu davranışını tespit edip hakkında çıkarımda bulunan insan kadar yüzeysel olmayan kızdır, parası yoktur maaş almadan bir önceki gündür, o gün farklı bir çanta takmıştır eskiden içinde kalan bozukluklarla idare ediyordur, bazı cimri ve parayı dünya meselesi haline getirmiş trolleri tespit edip kurtulmak için deney yapıyordur bu liste böyle uzar gider.
'organlıyım, istediğimi yaparım' havasında kızdır.
Her şey para değil felsefesinde olan kızdır..
parası yoksa demekki.
20 tl ile gelsede 2 tl ile gelsede degismeyen kizdir. hesap zamani nasilsa ortadan kayboluyolar. iliskiye cogu beles takilma olarak baktigi icin ha 2 tl getirmis ha 20 tl farketmez. hesap zamani arazi.