bugün

her ilişkinin kendine özgü yapısı ve yine her hatunun kendine has memeleri var aga. başlığa bu kadar derin girmek istemezdim ama naparsın entelektüel bi adamım.

hemen hemen her ilişkide aşkım, bitanem, bebitom, canım, hayatım, bayır gülü gibi hitaplar kullanılır. bir de bunlar dışında daha "o ilişkiye özgü" kelimeler kullanılır.

nedir? mesela kuşum. penguenim, böceğim falan filan. işte ilk başlarda böyle başlayan hitaplar zamanla başka bir boyuta geliyor.

ilk günlerde "kuşuuuum" diyen hatun yarım ekmek döneri iki lokmada yemeye çalışırken "öküzüm beniiiim" diye seviyor sizi. ya da kedicik diye sevdiğiniz kız, zamanla "maşallah pandamaa" hitabıyla muhatap olabiliyor.

ama her şekilde saçma geliyor bana. hayatım, bitanem falan dururken neden bu kadar renkli oluyorsunuz amk sonra biz çok sönük kalıyoruz. bayır gülü mü yazdım yukarıda?
Hic bir lakabim yokken 'oha okuz' e donusen (burcumdan dolayi) sonrasinda 'vay ayu vaay' a modifiye olan (memleketten dolayi) durumum itibariyle sebebini anlayamadigim durum.
ilk aylarda;
böceğim, kelebeğim
ilişki ilerleyince;
öküz, ayı yavrusu
Hitaptaki hayvanın Büyümesi, sesli gaz çıkarma rahatlığı ile eşdeğer olarak artar.
ilişkinin durumuna göre değişen ve genellikle erkeklerin bayanlar tarafından ezildiği durumdur.
Ben şu ana kadar bir erkeğin sevgilisine ilk başlarda kelebek deyip te sonra ayı-öküz gibi otçul-etçil hayvanların ismiyle hitap ettiğini görmedim. (bkz: penguenler çok yalnız)