bugün

insanlara yabancı uyruklu oldukları için nefretle yaklaşmak, insanlığın ortaya çıkardığı en alçak ve zavallı davranış.

Bunu Almanya’da naziler yapıyor.
Fransa ve italya’da faşistler yapıyor.
Tüm dünyada bu ırkçılık olarak geçiyor.

Irkçılık bizim ülkemizdede var. Ama bizim ülkemizde ırkçılığın en iğrenç şekli, kendini “sol” gören ırkçılar tarafından yapılıyor.

Türkiye’de sol = Avrupa’da faşizm
ilber hoca haklı biz şehirliler mast yapıyoruz mülteci mülteci diyerek köylüler için durum iyi karın tokluğuna köle gibi çalıştırıyorlar insanları.

(bkz: köylüleri neden silkmeliyiz)
ilber hoca da kürtçüymüş gral.
Beklemezdim...

görsel

Tarihçi-Yazar Prof. Dr. ilber Ortaylı, son dönemde Türkiye'deki sığınmacıları hedef alan ırkçı yaklaşımlar ve oluşturulmaya çalışılan nefret iklimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. A Haber'de Melih Altınok'un moderatörlüğündeki Sebep Sonuç programına katılan Prof. Dr. Ortaylı "Hepsini atalım diyenler var. Neyi atıyorsun? Bunların içinde Uygur, Afgan var. Türkmen var, Arap var. Sen çıkıp diyorsun ki hepsini atalım." ifadelerini kullandı.

https://m.sabah.com.tr/gu...yorlar-neyi-atiyorsun/amp
akp , ilber hocaya çok baskı yapıyor . yoksa herkes gibi o da
bu işten rahatsız ...
Tarihçi ama Osmanlı Devleti'nin nasıl yıkıldığını bunamaya başlayınca unutmuş sanırsam...

Farklı milletlerden oluşan koca devlet onlar yüzünden parçalandı ve yıkıldı.

Bunu bile bile ülkeye binlerce milleti mülteci ayağına diye getirmek saçmalıktır. Ders almamız gerekirken bile bile sonumuz hayır olsun...
ilber Dede zaten bir ayağın çukurda gider ayak ülke kırım a dönsün mü istiyorsun derdin ne.
ilk başta inanmadığım bir açıklama oldu hayır sonra gördüm yine inanamadım o ayrı çünkü bu açıklamaları iktidar baskısı ile yapabileceğini düşünüyorum başka türlü ilber hocadan böyle bir açıklama beklenemez.
Yeni değildir.

görsel

ilginç bir şekilde bu konuda çelişkili açıklamaları var.

ilber ortaylı bile olsa her dediğine katılmak zorunda değiliz.
bugün üniversitemize gelmişti. kral adam ya.
ne baskısı yav arkadaş. Dikkat edin özellikle afganlar lazım diyor. Lan zor şartlarda çalışabilen adamlar afganlar. Çoğu türk kökenli. Afgan kardeşlere düşmanlık etmeyin. ilber hoca haklıdır.
türkleri sevmediler bizim ülkede.

demisler azginlari ac birakmayacaksin, türkleri tok birakmayacaksin.

coook eskiden beri süregelen saray siyasetidir bu. düzen devam etmekte.
osmanlı'nın neden çöktüğünü de biliyor hoca. ya baskılardan dolayı böyle açıklama yapıyor, ki mülteciler kalsın diye tamamen açıklama yapmamış, üstelik a haber'de söylüyor bunları, ya yandaş birileri ilber hocayı fonlayıp a haber'e çıkarmış, ki a haber'e çıkıyorsa kesin bir halt var, kesin. ya da harbiden bunamış hocamız.