bugün

(bkz: cüneyt zapsu sözlükte yazarmış)
en az iktidar hayali kuran akp'li gençler kadar haklı olan gençlerdir.ancak akp ile aralarındaki oy farkını da göz ardı etmemek gerek. yani büyük hayal peşindeler gençler.
bunların ebeveynleri de böyle idi.
maalesef çocukları da aynı kafada gidiyor.
umut fakirin ekmeğidir ve bazı insanları umutları yaşatır. henüz genç onlar büyüyünce unuturlar.
bunun yanında istikrar hayali de kurmaktadırlar. sonuçta recep bey ve saz arkadaşları gibi kömür dağıtıp kaçan basit insanları destekleyecek gençler değildir bu gençler zira zeki insanlardır.

450 liralık gömlek giydiği için eleştirilen sayın kılıçdaroğlu cebindeki paranın hesabını verebilmektedir. daha açık konuşmak gerekirse ben milletvekili olmadığım halde, cebime kılıçdaroğlu'nun maaşının yarısı kadar bir maaş girdiği halde 100 liralık pantalon, 150 liralık ayakkabı ve 75 liralık gömlek giyebiliyorum.

a.k. partisi destekcilerinden ricam; lütfen karşınızdaki insanı kendiniz gibi görmeyiniz. siz yapabiliyorsunuz diye herkes hırsız değil ya!
hayal kurmaktan ve düşündüklerini söylemekten çekinmeyen gençlerdir.bazıları gibi ''abi bi bok olmaz bu ülkeden , nerde para orda ben '' söylemlerini benimsemeyen yurtsever gençlerdir.
(bkz: ben senin iktidar olabilme ihtimalini sevdim)

ayrıca görecez genç elmi yaman kemalmi yaman denilesidir.