bugün

ne yazık ki şakirto kitlenin, polislerin yaptığı vahşete alkış tutması sonucu dönem değişince kinlenen halkın gazıyla silahların kendilerine döneceği gerçeğidir.

4 metreden kafaya tazyikli su sıkan polis elbette diğer iktidarın da polisi olacak, aynı eylemi yeni amirinden alacağı talimatla size de uygulayacaktır. kimse de size merhamet göstermeyecek bu sefer.
iktidarin degisecegini sanan ergen hayali.

Zulum demis kurabiye.

Fazla soze gerek yok.

Arif olan anlar.
dönem değişmeyeceği ve şakirtler diye nitelendirilen kitlenin her familyasında silah ve inanç bulunması neticesinde zulüm görmeyeceği gerçeği ortadadır.
(bkz: ranzamın altında silah var)
ellerindeki hükümet gücünü sonsuz sanan şakirtlerin babayı almalarına sebep olacak şey.

koca hitler çöktüyse senin kıçı kırık hükümetin hayli hayli çöker şakirt, fazla sevinme.
iktidarın değişmeyeceğini sanan şakirto hayali herkesi kendi gibi sığırca sanmaktadır.

ne biliyorsun şu şiddetin sana da dönmeyeceğini. bunlar talimatla çalışan insanlar. baştan sona izle insanım diyorsan kime neye yapılırsa yapılsın bu iş yanlıştır dersin.

http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8BF6G
erdoğan'a diktatör derler. başımıza başka bir diktatör getirmeyi planlıyorlar herhalde. *
amaçsız eylemciler sizi.
maalesef olacaktır. muhtemelen, türban bile yasaklanacaktır ülkede. ki çok çok sevdiğim, çok delikanlı, ölümüne atatürkçü türbanlı insanları tanımama karşın. maalesef olacaktır. en çok da ben üzüleceğimdir buna.

çünkü 1996 da görüklenin kapısında jandarma dururken yanınızda ben vardım, "isteyen istediği kıyafetle bu okula gelir" derken. sınavlara girebilmenizi biz sağladık arkadaşlarımızla, sizin sınava alınmamanız durumunda bütün öğrenciler olarak sınavları boykot tehditini biz dile getirdik.

ama olmadı işte.... olmadı... o günlerde bizi uyaranlar haklı çıktı. "oğlum bunlar bunla yetinmez, daha fazlasını ister" diyenler, şimdi karşıma geçip gülüyor "gördün mü eşşoğlusu" diye. ki o zamanlar sınava girmesini sağladığımız arkadaşlardan pek çoğunun benden daha atatürkçü olduğunu biliyorum.

ama bu sefer ben ses çıkarmayacağım, cuma namazınız için okulda mescit açılmasını istemeyeceğim, çünkü o namazda örgütlenip benim başı açık kız arkadaşıma saldırıyorsunuz. siz allah (cc) nin tek yaradan tek "efendi" olduğunu, hz muhammed (sav) in de son peygamber olduğunu, müslümanlıkta başka bir "hoca efendi" "reis" "şıh" vs nin kimseye karışmaya emir vermeye yetkisi olmadığını idrak edene kadar durmayacağım yanınızda. kendi dininizi kendiniz yaşamanız gerektiğini, onun bunun emirleriyle davranmanın müslümanlık değil, kölelik olduğunu, hatta haşa "allah'a şirk koşmak" olduğunu idrak edene kadar....

not: şakirt ve muhafazakarı ayırt edebildiğinizi umuyorum.

ikinci not: bu zulmü yapıcam demiyorum, asla da yapmam. ama artık yapılmasına ses çıkartmayacağım-çıkartmayacağız.
olmayacak bir durum.

zulmü türban olarak görene ne denir ki. he canım türban en büyük zulüm.
camiler de kapanır. imam hatiplerde.

kul hakkı, köleleştirme, adam kayırma, hile ile atama zulüm değil zaten.
çok ak paksınız amk.
Zamanında sizin o şakirt diye nitelediğiniz dindar kesim neler çekti sen bilir mısın a be ergen? Üstelik saga sola saldırmadigi halde, cam çerçeve indirmedigi halde, kendi halinde sadece inancını yasamak istediği icin.

Siz degil mısınız başörtüsünü yasaklayan? Okula girişi engelleyen? Ezan türkce olacak diye müdahale eden. Hmm? Daha sayayım mı? Bu ülkede kimse dindar kesim kadar ayrım ve baskı görmedi.

Belki de simdi o yaptıklarınız çıkıyor. ikna odalarına alınıp psikolojisi bozulan başörtülü kızların ahi tutuyor belki de... Hayatı mahvolan onca insanın ahi tutuyor...
adamlar şu an bile mağdur edebiyatı yapabiliyor.

haksız aldıkları ihaleler iptal edilince, çalıntı sorularla girdikleri memuriyetlerden atılınca, ailelerinden parayla satın aldıkları küçük yaştaki kızlar yüzünden hapse girince nasıl zırlayacaklarını tahmin bile edemiyorum...
olmayacak olay.

bir de kalkmış bir tanesi diyor ki şakirt dediğiniz kişiler neler çekti...hiç bir sik çekmedi koçum.
sen daha mahalle arasında sek sek oynarken ben üniversitede bunların arasındaydım.

o zamanlarda da aynı edebiyattı bunlar. üç beşi toplanır evlerde, abuk sabuk düşünceler.
tek başlarına kaldılar mı ne suya ne sabuna dokunurlar. her işleri sinsilikle hallederler.
hocalar daha o zamanlar bunlardandı.
biz kıçımızı yırtardık iyi not alabilmek için, bunlar doğru düzgün okula bile gelmezler ama notlar süper.
derslere kafaları basmaz, yorum bile getiremezdi çoğu.

öğrencilere yapılan haksızlıklara sessiz kalırlar, mesele türbana geldi mi vahşileşirlerdi.
şimdi sen kalkmış bana ergen diyorsun.
yaşın kaç oğlum senin, çapın kaç?

seksenlerden beri hep aynı terane. siz kendinizden başka hiçbir zümrenin hakkını düşünmeyen korkaklarsınız!
daha fazla konuşturma beni.
şakirtim * ama başımıza kim geçicek bilemiyorum.tayyibin yaptıgı iyi uygulamaları yapan fakat daha insancıl daha bi dine kaçmadan herkesi kapsayacak sağ-sol arası bi iktidar lazım bana.

yani bana zulüm olmucak ortadayım amk napıcamı da bilmiyom zaten neyse.
içkinin yasaklanması size zülum olarak geliyorsa;

ezanın yasaklanması, kuranın yasaklanması, başörtünün yasaklanması da bize zülum olarak geliyor.

bunu anlayamayacak kadar empati becerisinden yoksunsunuz işte. içki yasaklanmadığı halde neler yaptınız. bizim düşünmemiz, inancımız engelleniyordu.

ama sizden bunları anlamanızı beklemiyorum. çünkü düşünce özürlüsünüz.
şakirtlerin herkesi kendileri gibi sanmasından kaynaklı düşünce.

bu ülkede zulğm hep siz ve sizin gibilerden geldi ulan.
çok çekmişler kıyamam amk!

millet zindanlarda işkence gördü görmeye devam ediyor.
sizin atanız babanız dedeniz hep sermaye peşindeydi be oğlum. paranın peşindeydi.
ben bir tane dinim yüzünden işkence gördüm zindana atıldım diyen adama rastlamadım.
anlattığınız hikayeler hep kurgu amk.
neymiş? çok çekmişler. hasiktir ulan! siz anca tespih çektiniz amk!

şimdide milleti kendiniz gibi sanıyorsunuz bok atıyorsunuz.
götünüz tutuştu ibneler.
fiziksel acıdan korksaydık, güneşin alnında taşı karnımıza koydurmazdık,davamızdan dönerdik. bilmem neden bahsettiğimi anladınız mı? asıl zulüm tabiki de dini yaşayamamaktır.
asıl zulüm dini yaşayamamak diyen sığırları ortaya çıkaran saçmalık.
daha inandığınız şeyin ne olduğundan haberiniz yok kalkmışsınız din iman sayıklıyorsunuz.
hangi din koçum hangi din?
seni kim namazından, orucundan, zekatından alıkoydu.
zekat verdin de almayız mı dediler?

sen inandığın saçmalıkları yaşa koçum karışan yok bir şey diyen yok.
ama sen herkesin sizin gibi olmasını istiyorsun, mağdura yatıyorsun.

yemezler.
iktidar değişirse doğru olabilir fakat iktidarın değşmesi hayal ürünüdür.
bu eylem tayyip dışında hiç kimseye karşı değildir.
akp maraş milletvekilinin dediği gibi: yıllarca onlar bizi mimledi, şimdi biz onları mimliyoruz.

biz mimlemekle kalmayız sayın vekil. saygılar.
mal sanrısı. 80 sene zaten görüldü o zulüm. değişirse hükumet uygularsın zumünü artık koçum.

valla şakirtlik haddime değil, inşallah bi gün o sıfatı haketmek nasip olur. lakin zulmetme hayalindeki orospu çocukları varsa aranızda (ki bolca var) açık adresimi verebilirim. yer mi acep?

ilave: adres de verdik isteği üzerine ama yemedi pek tabi. orospu çocukluğunun korkaklıkla birleştiği isim, manuel. adresim var sende, beklerim
Akp veya daha da oncesinde refah partisi olmayan donemlerde halkin dini yasayamadigini sanan ergenlerin korkusudur.

Yil 1995, istanbul universitesi eczacilik fakultesinden mezun kuzenim laboratuvarda basortulu arkadaslariyla fotograf cekilebiliyor.

Yil 2001, ben yildiz teknik universitesinde basortulu arkadaslarim ile derse girebiliyordum.

Bu yillarda akp yoktu , ne zaman ki akp geldi ilk isi olmayan bir turban sorunu cikarmak oldu.

Eskiden de koy ve kasabalarda en saygin kisiler cami imamlariydi, her koyde mutlaka bir cami vardi. Bu gun de durum farkli degil. Benim bildigim asiri goruslu degilse evlerde turk bayragi ve kuran ust uste durur veya asilirdi. O zaman da camiler bayramdan bayrama ve cuma gunleri dolardi, bu gun de dinini ozgur yasayan halk camileri dolup tasirmiyor. Kimsenin evindeki ibadetine karisilmazdi bugun evlerde ibadet haric herseye karisiliyor.

Dinini ozgur yasayamadigini iddia eden varsa yasadigi seyin din olmadiginin farkina varmasi gerekir. Ozgurce yapmak isyeyip yapamadiniz sey sizin gibi olmayani yok etmekse onu uzunca bir sure daha yapamayacaksiniz kusura bakmayin.
herkes için özgürlük sloganıyla bir olmadığımız sürece bizden bir halt olmaz.

zamanında şu an evlerinde oturanlar ezilirken sokaklardaki kitle yine sokakta olsaydı, sadece yeter ki bana birşey olmasın düşüncesi ile hareket etmese idi, bugün o polis cesaret dahi edemezdi o gaz bombalarını atmaya. bugün de ezilmeyenler evlerinde oturdukları sürece, o namlular zamanı gelince onlara da çevrilecek. iktidara gelen karşısındakini ezip durmaya devam edecek. her ne olursa olsun, hangi taraftan olursa olsun, ezilen de arada kalan da masum vatandaşlar olacak her zamanki gibi.
olmaması gerekendir.

biz bu savaşı faşizme karşı veriyoruz kendimiz faşist olmak için değil.
vurun kahpeye dedietecek olaydir . sen o kadar polise kendi adamını sok memur kadrosumu şakirtlerden oluştur adamı sikeeler babanızın çiftligimi ulan bu
çok güzel hareketler bunlar yuppi yuppi
başlıyor şimdi gezi parkta yaba daba dap dap daaap....