bugün

yeni tadını pek bi destekliyorum: cevizli mutlaka tadın tattırın!
(bkz: indirim)
(bkz: iskonto)
kültürümüzde geri çevirmenin son derece ayıp karşılandığı, size sunulduğunda kabul etmeniz gereken jest. jest derken, misafirliğe gittiğinizde size sunulan yiyecek içecek de olabilir, arkadaş olarak görüştüğünüzü sanarken size sunulan beden de olabilir. geri çevirmek olmaz.
fındıklısı bir harika olan bisküvi. yedikçe yiyesi geliyor insanın.
okulda her gün iki paket yediğim vazgeçilmez büsküvi.
arapça kökenli bir kelimedir. kökü ekrame'den gelir. *
eski tadı kalmamış atıştırmalık. ortadan ayırıp bisküvisini ayrı kremasını ayrı yerdik çocukken.
her türlü güzel olan, bim den alınıp okula çantada götürülen püskevit.
arapçadan türkçeye gelen kelimedir, if'al vezninde kullanılmıştır.
Adamın biri yabancı bir şehirde, bir evin kapısını çalarak bir ricada bulunur:
- Çok susadım ve buralarda su bulamadım. Lütfen bana bir bardak su verir misiniz?
Kapıyı açan çocuk, adamın yüzüne bakarak:
- istersen ayran getireyim, der. Adam bu teklifi memnuniyetle kabul ettikten sonra, çocuk bir çanak ayran getirir. Adam ayranı içtikten sonra çocuk:
- istersen daha getireyim, der.
- Zahmet olur yavrum.
- Hayır ne zahmeti. Zaten bu ayranın içine fare düştüğü için nasıl olsa dökecektik!
Bunun üzerine, adam iğrenerek elindeki ayran çanağını hiddetle yere atıp parçalayınca, çocuk feryadı koparır:
- Anneee, kapıdaki adam köpeğin çanağını kırdı.
Kiz ismidir.
Eskiden daha çok severdim ama artık aynı hazzı almadığım bisküvi.
fındık ezmesi tadi gelmiyor bile ağıza. Kremadan çalmışlar. Zaten bütün olayı kremasındaydı. Saman tadı veriyor bana.
"önce ekmekler bozuldu" romanını yazan oktay akbal bugünleri görseydi acaba ne yazardı diye spekülatif düşüncelere daldıran ürün maliyetini azaltma olayıdır.
Nota içereni de makbul olan kadirşinaslık.

Uyumayanlara ikram olarak gelsin ve itiraf edeyim, ninni ya da masal havası içermiyor. Uyumayın, ben uyuyor muyum?

Ne ise, buyrun:

https://youtu.be/oSs8pYgd4YU
kakaolusuna hasta olduğum bisküvi. ulan bunca zamandır tüm sevdiğim bisküviler, çikolatalar baydı bir tek sen baymadın ey zalımın oğlu!
(bkz: ekrem)