bugün

Nesin sen, mgks mi?
ehehe.

t: bir yazar.
al işte hayranlarımdan bir tanesi beni tanıdı. napayım çok cazibeliyim ya of.
tek bir entryini okumak yetti. Düşün ne kadar kendini tekrar ediyorsun.. ehehe.
karakterli adamım demek ki, fark edilir olmak da güzel.
teşekkür ederim hayranım.
Kendimi avuturken ben.

görsel
trabzonspor fanatikliğinden ötürü donuz listeme dahil ettiğim yazar. mutlu ama uzak olsun.
çok kral adam .
beni seveni ben de severim.
o senin krallığın kardeşim.
evet kardeşim bir yarrak yemediğimiz kalmıştı.
onu da yedik.

sikine sağlık teşekkür ederim.
yamuk sikli piç.
Sana aşık olmak mı?
görsel
arkadaşlar naz yapıo di mi?
beyni yok fikri var.
aaah ah, eşek hoşaftan ne anlar.
işin kötü yanı da bu işte.

qosqocaman dünyada yalnıslıq çekiorum yha of"

gerçekten meramımı anlatıp anlaşma kısmından ümidimi kestiğimden her şeyi tiye alıyorum. sen ve senin gibiler beni anlayamazsınız sanırım. futbol, seks ve arabalar dışında bir ilgi alanın olduğunu da sanmam. ayrıca geri zekalı ayrı yazılır. söylemek istedim. öpüyorum seni canımın içi.

anlayamadığın her insan aptal olmak zorunda değil, belki de görece sen daha aptal kaldığından anlayamıyorsundur.
Sabahtan akşama boş yapan yavzar.

Baydin....
jo baydın mı.
ahahaha
yoo şirketim de var bu arada ayrı.

hem bagkurluyum hem sgk.

hem işverenim hem müdür.
yani spiculus, bulaştığın adama dikkat et.
en fazla denk olursun hehehehe.
fazla agresif ve ciddi bir yazar.
https://voca.ro/1mRnJOgp5ToQ
deyzinin sesi değil mi la bu.
borç para verir misin?

tamam dostum sakin oluorum artık tşk.
feministler, kız-erkek ilişkileri hakkındaki görüşlerimiz birbirleriyle büyük uyum sağlıyor.
sevdim bu yazarı. sonunda benim gibi düşünen, gerçekleri görebilen bir insan.
(bkz: siz ikiniz çıksanıza)
şimdi ben buna küfür edince beni kötü biliyorsunuz.
küfür etmezsem kendimi iyi hissetmeyeceğim.

siz bir şeyler söyler misiniz?
Şu çocuk sözlüğe geldi geleli kaos eksik olmuyor sözlükten lan.

Neyse eksik olmasın madem napak.

(bkz: 2 nci Richie pich vakası) olarak sözlük tarihine adını yazdirabilecek potansiyele sahip yazar. Lan yoksa...
çok yanlış bir kafa yapısına sahip bir arkadaş.

kazık yiyince sorgulama yoluna giden erkek takdire şayan. nitekim bende de öyle oldu. çok da böyle tanıdığım var.

ancak ilk etapta böyle bütün kadınlara sallayan erkek acıyla karışık kendince haklıdır ama sorgulama hakkaniyetle yapılıyorsa ve gelişime ve doğruya ulaşma kaygısı var ise, sorgulamanın ve edinilen bilginin nihai sonucu kadının aşağılık bir canlı olduğu değildir şekerim..

akıl mertebesinde bir durağanlık yaşamıyorsan ve atıflarda bulunduğun o bilime cidden saygın var ise eğer, sorgulamanın sonucunda anlarsın ki aslında hiçbir farkımız yok, sadece evrimden kaynaklıdır bu farklar, aklı olan zamanla bunu fark eder ve kadın-erkek ilişkilerindeki farkların ve çekişmelerin dönemsel olduğunu, şimdilerde sorun ettiğimiz şeylerin(feminizm gibi) 200-300 yıl sonra tıpkı şimdiki ataerkil düzenden nefret edildiği gibi edileceği, nihai sonuca gelirsek, hepsinin bakış açısı, dönemin şartları, ve cinsiyetlerin zamane çekişmesinden başka bir şey olmadığını ve aslında hiçbir kalıbın doğru olmadığını ve kalıpların kişiye ve topluma göre değişkenlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

bu bilgiler ışığında diyebiliriz ki, sen sorgulayan ve araştıran erkek modeli değilsin. sen sadece kuyruk acısı yaşayan ve kadınlara 20 yıl geçse de bok atacak olan birisin. 2 yıl önce de aynıydın, şimdi de öylesin ve bu hiç gelişmediğini, sorgulamadığını sadece kuyruk acını kadınlara laf sokuşturarak canlı tuttuğunu gösterir.

iyi geceler.
offf.
kimlerle neyi konuşuyoruz ya.

şu pembe gözlükleri çıkarın kardeşim.
arı bal yapar, karınca çalışır.

acıymış, şuymuş, buymuş.
olm benim çevremdeki kız sayısı senin sülalenden kalabalıktır be. ne boklaması.
aralarında çok sevdiğim kadınlar da mevcut, saygı duyduğum da birçok kadın var.

böyle yapınca ancak meriç oluyorsunuz.

farkımız var.
farkımız çok. biz yalnızca aynı türe aitiz, ancak iki farklı cinsiz.
adı üstünde, farklı.

acım falan da yok. gayet güzelce hayatı yaşıyorum amk.
çevrende bu kadar kadın var ise dostum neden burada böyle bir şeyler anlatma çabasına giriyorsun?

çevrende kadın olsa kadınlara vurmazsın, bana anlatma şimdi erkek kafasını amk.

ulan her yerde kendini övüyorsun da bir halt değilsin amk.

kadın muhabbeti açılsa, "ohoooo benim çevremde bi dünya kadın var olum siz kimsiniz?"

zekadan akıldan konu açılsa, "çevremde bilge biri olarak bilinirim" dersin.

iş güç meselesi olsa, "iş hayatında emin adımlar atıyorum, sürülen değil, süren oluyorum" diyerek yine kendini övüyorsun.

kimse sana bir hiçsin demedi amına koyayım, nedir bu çaban kardeş?

pekala lan, ben de kendimden bahsedeyim;

çevremde senin gibi kadın popülasyonu yok kardeş, kadın erkek diye insan ve çevre ayrımı yapmıyorum. para ve iş anlamında da bir hiçim dostum, senin gibi çükümüz 5 metre değil asdfg.

zeki de sayılmam. 50 ıq ile idare eden itin tekiyim.

tanıştığımıza da ayrıca memnun oldum.
insanın kendini bilmesi güzel.
ben de memnun oldum.

çaba yok ortada.
neysen onu söyleyeceksin kardeşim.

gayet yaşam piramidine göre hayatımı şekillendiririm.
benden üstte olanın önünde eğilir, altta olanın da sike sike eğilmesini isterim.
zira ben hayatı böyle yaşıyorum.

herkes yerini bilsin isterim.
evet.
Sözlükte gece kavgası aq. Oh be özlemişiz. Lütfen silkin birbirinizi. Mlar tler havada uçuşsun. Tıpkı eski günlerdeki gibi asdasdasdas.
Hepiniz haksızsınız ibneler, diye divan açayım ki, Pc başında Angarya işle uğraşmaktan ciğerimin solduğu şu saatlerde azıcık kafa dağılsın.

Baştan belirteyim, takribi 2014’ten beri sözlüklerde ayarlaşma talimi yapasım yok, o yüzden no ofens.

Aga ortaya koydukların çok yarım yamalak. Muhtemelen tam da bu sebepten, öfke tınısı var. Şahsen merak ettim nasıl temellendireceksin diye ama hiç değilse bir Jordan peterson nağmeleri beklerken muharrem bilmem kim denilen bir tiple çıkıp geldin. O iş “eşitlik değil, denklik” kadar basite inecek türden değil. Feminizmle bir sorunun varsa -ki var gibi gözüküyor- öncelikle bir tanımlamak iktiza eder. Tam olarak neye, hangi fraksiyonuna karşısın? O en temele aldığın aynı türün cinsiyeti olma iddiası bile mesela radikal feminizm bağlamında tartışmalı. Örneğin Bir virgina woolf veya slyvia plath’in tespitlerinin neresini yanlış buluyorsun? 20. Yüzyılın marksist söyleminin bile bu konuda aile-emek-oligarşi bağlamını aşmayan yüzeyselliği üzerine bile bin türlü tartışma söz konusuyken herhangi bir insanın yekten cinsiyetine bağlı olarak itaate mahkum edilebilmesinin ciddiye alınabilir bir yanı olabilir mi gerçekten?

Üçüncü dalga feminizimin yarattığı absürtlüklere yaslanarak bir asırdan eski bir mücadeleyi hepten boşa çıkarmaya çalışanlarla aynı yerde hizipleneceksen bile itirazının odağında ortaklaşmak gerekiyor. Sende o bile yok. Kadınsa itaat etsin, çünkü duygusal, çünkü regl oluyor’u oralarda bile tartıya koymazlar, uyandırmış olayım.

Yoksa en mürekkep yalamış cinsiyetçi nizamülmülk’ünden günümüze, mevcut konu, doğu topraklarında da olabildiğine politik. O nedenle Ettiğin kelamın altını doldurmak için regl ve duygusallıktan çok daha fazlasına ihtiyacın var ve bunu öfkeli çıkışlarla ikame etmeye kalkınca pek ikna edici gözükmüyorsun.

Ayrıca, erkeklik özelliklerinin getirdiğini varsaydığın avantajların ve o avantajların kendiliğinden sağlamasını umduğun konumun kabul görmesi için o özelliklere içkin bir performans şartı yok mu? Ne bileyim, zekanın varlığını performe ederek ortaya koymak gerekmez mi? Ya da mesela, en az 4-5 bin yıllık asayiş kurgulama geçmişi olan insanlık tarihinde mamut avlamak çok kritikmiş gibi kas gücünden dem vurmak ikna edici gelir mi sana?

Hayır, olaya evrimsel bakacaksak bu konularda daha gelişkin olan neandertallerin günümüzde esamisi okunmazken, sosyal topluluk temelini atan homo sapiensler türünü temsil etmeye devam ediyor. Dahası, homo sapiens’in erkeklerinin çok büyük bir bölümü genlerini aktarmayı başaramazken, geçtiğimiz 20 bin yılda kadınlar daha iyi performans gösterdi. Çok temel biyolojik sebepler ve uyum sağlama yetisi belirleyici oldu bunda. Hali hazırda gen aktarımı zaten herhangi bir erkek için artık çok da zor değil ama hepimiz en iyi genlerle ortaklaşmaya çalışıyoruz. E zaten kızılca kıyamet de oradan kopuyor.

Bunu sağlayan da, iyi gen geçmişi ve iyi performans bileşimi. ilki tamamen şansa bağlı. Ama ikincisi kişiye bağlı. Ve tarih gösteriyor ki, ikincisi aynı zamanda sosyolojik süreçlerle iyi etkileşime bağlı. Dahi derecesinde zeki, hulk gibi güçlü, mükemmel gen kombinasyonlarına sahip nice erkek bu dünyadan bakir göçtü. Biraz gözlerimizi kısıp bakarsak (cengizhan’ın torunları olma olasılığımızı bir kenara koyarak) sisteme en iyi uyum sağlayan, güvenlik+beslenme+üreme süreçlerinde hep ön plana çıktı. Üzgünüm ama Bizler en güçlü, en zeki veya en mükemmel gen kombinasyonlarına sahip olanların torunları değiliz. Neredeyse %99,999 umuzun ataları kabilede sıradan işler yapan kişiler. Tek şansımız, atalarımızın öldürülecek kadar önem arz etmemesi.

Yani ne sosyolojik ne de biyolojik açıdan senin ortaya koyduğun iddiaları temellendiren süreçler söz konusu değil. Muhtemelen birkaç bin yıl daha bu uyum, seleksiyonda önem arz etmeye devam edecek. O yüzden yekten erkek olmaya değer atfetmek pek akıl kârı gözükmüyor.

Hele de, daha feminizmin ikinci dalgasını bile anlamaktan uzak bir ülkedeyken, olayı cinsiyet rekabeti bağlamında okumak seni yaya bırakır. Benden söylemesi.
Adam güzel yazmış, yine de Jordan peterson tamamen haklı. Hem de her konuda. O kadar uzun yazamayacagim ya ben üşeniyorum. Öpüyorum çok.
günün ilk açık oylayanı teşekkür ederim.

bir maraşlı pardon yazar.
düzgün bir adamın adıyla nick alıp saçma entryler giren user.
size espri yapmak isterdim ama ondan da anlamazsınız ki siz...
nicki çok sempatiktir ancak beni oylamamış bir yazar.
normal sözlükte de yazar olan bir yazar.
sözlüğün en abazan yazarlarından biridir. entryleri seks üzerinedir ancak çok güzeldir. sekskolik adam.
Sırtından kırbacı yüzünden şamarı eksik etmemek gerekilen bir yazar.

Aynen öyle.
sırtından sopayı karnından sıpayı eksik edilmeyecek yazarlara dokunan yazardır.

eteğimi kaldırıyo bu da aşık oldu galiba.
(bkz: #45528284) daha geçen sene mgks hesabında 25 yaşında olduğunu söylemiyor muydu ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa ?

(bkz: paralel evrende şu an 3 dk geçti)
yok la o 3-4 sene önceydi yanlış hatırlıyosun.
28 29 olduk artık.

götümdeki kıllar kadayıf oldu of.
ilişkiler konusunda fikirlerini örnek aldığım insan. Adeta bi ilişki koçu.
Güzel kadın ayağının zevkinden anlayan yazarlardandır.
yaaa işte akıllı insan nasıl da biliyor kimi örnek alacağını ya offfffff.
çok şekersin.
" gün gelecek nefret etmediğim her bir sözlük kızı için bana küfür edeceksiniz.. "
-ikinci schindler olcam.
ya bu nefret değil kardeşim yanlış anlıosun... .s
Kendisini bir miktar anladığımı düşünüyorum.
Bence savunduğu şeylerin -doğru ya da yanlış olması ile ilgilenmiyorum- hakkını veremiyor. Onun üstünde daha çok bir kendini koruma içgüdüsü gibi duruyor. ilerisi yok.
reis bugün adalet dağıtıyor.
Onunla aynı dönemde yazdığımız için çok şanslıyız. Engin bilgileri ile ufkumuzu açıyor.