bugün

anca yurdum insanının olayıdır, ingilizce bilmediğinden eldeki yayınların yettiğini sanırlar. *
benim babam eskiden devrimciydi diyen insancik sekli.
"yürü be kim tutar seni tavariş" diyerek kolayca gaz verilebilinir bunlara.
anca yurdum insanıdır. almanca bilmeden eldeki yayınların yeteceğini sanırlar*, eski arapçayı bilmeden müslüman kesilirler.*
okuyamadıkları için "dizisi çekilsede izlesek" diyen insandır.
hiç kitap okumadan kominist kesilen vardır bir de. o daha da kötüdür. çünkü diğer adam en azından gayret etmiş 3 kitap bitirmiş, emeğe saygı yani. hiç okuyanla okumayan bir olur mu, olmaz. mesela benim hiç okumamış bi kominist arkadaşım var, şirinleri izleyip öğrenmiş komünizmi, onu da yanlış öğrenmiş. yemin ederim hiç çekilmiyor. anca şirinliyor etrafta.
"komünist olunmaz, komünist doğulur." sözü nispeten doğrudur. ailenin siyasi görüşü çok önemlidir.
kendilerinden başka kimsenin kitap okumadığını sanan komünistlerin halidir. ortadadır. birde ülkücülere bok atarlar kitap okumuyorlar diye ben kitap okumayan ülkücü tanımadım millete çamur atmayın. birde bunlar ezilenin yanında bir tek kendilerinin olduğunu sanıyorlar ya işte ben buna çok gülüyorum.
(bkz: 2-3 risale okuyup dinci kesilmek)
(bkz: 2-3 yıl okuyup akpye oy vermek)
(bkz: 2-3 bira içip sarhoş olup mal entryler girmek)
komünistler, kemalistler, dinciler, ülkücüler hepsi gereksiz gelmiştir.. Yani kitap okuyup başkasının fikrini savunup duracağına git çay demle. Buradan çıkarılcak sonuç;

kitap okumak zararlıdır. Kendi fikirlerini empoze etmek için insanların kullandığı patatesdir. Olmadı demi. Neyse..
iki yüz- üç yüz kitap okuyup sosyalist olmak gibi bir durum zaten gerçek olmadığı/olamayacağı için olağandır.
hiç kitap okumayıp komünist geçinmekten iyidir. zira bir düşünceye sahipsen onu anlatan kitapları okumak gerekir.
Icinde fasizim veya emperyalizm gecen herhangi bir kitap okursaniz belki bir gun sizde komunist olabilirsiniz.
grup yorum dinleyip, iki 1 mayıs, 1 de nevroza katılan komünist kadar tuhaf değildir.
ek: mesaj alınmıştır. yukarıdaki tanıma uyan bol miktarda trol var buralarda.
dikkat çekmeye çalışan ateist olduğunu her fırsatta söyleyen, kardeşlikten bahseden, atatürke küfreden oç. ların yaptığı olay.
elinde "das kapital" kitabıyla gezmeye başlayan üni 1. sınıf öğrencisidir.
ya bu ülkede ziraat mühendisliği okuyan adam sınıf öğretmeni kesiliyor, kesilmekten de öte oluyor, üç kitap okuyan komünist kesilmiş çok muyu akıllara getirir.