bugün

Göte geldi aşkımız
ikimizde şaşkınız.
ilkini sevmiş ama bıkmışsındır.
Hiç yaşamadım. Olacağınıza düşünmüyorum. iki kişiyi aynı anda sevemezsiniz. Ha bu demek değilki iki kişi ile aynı anda birlikte olamazsınız... ikisi başka şeyler.
çok zor durumdur. genelde birisinin kişiliği şahanedir ama görünüş olarak iyi değildir, diğeri görünüş olarak süperdir ama kişiliği çok iyi değildir. biriyle konuşup, gülüp eğlenirsiniz. diğeriyle de....

yapmayın ama kaka şeyler bunlar.
cevabı yaşar nuri öztürk hoca'dan geliyor:

https://www.youtube.com/w...Zk128y2jo&safe=active

adam sonuna kadar haklı beyler. sağlam cevap vermiş ama.
Sevginin adaleti olmaz kendinizi kandırmaktır.
Birincisini seviyorsan ikinci olmazdı. Demek ki birisi sadece takıntı ama hangisi?
Olabilir. birisi bitme noktasındadır diğeri ise başlama noktasında. Yani ilk sevdiğiniz kişi umduğunuz gibi birisi çıkmayabilir hareketleri veya davranışları yüzünden ondan soğumaya başlarsınız. Hoşlanmaya başladığınız kişi ise tam hayalinizdeki insandır. ilk aşık olduğunuz kişiyi unutarak başka birisini sevmeye başlarsınız ve garip duygular içinde kaybolursunuz.
Zamaninda yasadigimdir. Bir degil iki degil 4 kisiye birden aitti kalbim ama sadece bir tanesi benim icin hayirli olacakti. Ve ben hayirli olani secmeyi basardim. Allah herkese nasip etsin.
(bkz: gerçek sevgi bu değil)
(bkz: bunun adı kaşarlık)
bir kişiyi zar zor sevebilen kişiler için imkansız görünen olay. sahiden nasıl beceriyorsunuz ya? alternatif yaratmak gibi bir şey mi bu?
görsel
Bir kişiyi ikinci kez sevmekten kolaydır.
Mümkündür. Sevgi, kalıtsal değil, insanın bir yolla bulaştığı hastalık.
Memleket gibi yürege sahip olmaktır. Zorlansa 3e-5e falan da hayır denmez
daha fazlası da sevilebilir belki..
Ben daha bir kisiyi sevemiyorum.
Adamlar birer sevgi pitircigi.

Size helal olmasin kucuk enisteler.
başıma gelmiş hadisedir. çok zordur. yok ismi hadise değil. olay derin..
arkadaşlarımın anlattığı eski bir hikaye ye göre genç bir üstad aynı restoranda 5 kızla aynı anda çıkmayı başarmış ve yakalanmamış. bir bakıma über gelebilir ama genç orda garson olduğu için rahatlıkla üstesinden gelmiş.
Birini zor zoruna severken diğeri de neymiş.
sevebilir, sevilebilir sevdiğini zannedip aldanabilir, sevildiğine sevdiğini anlatabilir, sevdiği sevdiğini paylaşabilir oldukça genişletilebilir bir histir.
ikisini de sevmediğini fark etmeyen yazar beyanıdır. büyük ihtimalle 2 kişi ilgi göstermiş bu yazarımıza birazcık. bu yazarımız da ilgiye alışık olmadığından değişik gelmiş. onları sevdiğini sanmış. bundan ibarettir bu durum.
bizim oralarda ayran yürekli denir.
emre aydının dediği gibi (bkz: ona öyle demezler buralarda).
+anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?
-eeee ikisini de.